Sociálne siete vás nezachránia

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
Osobná značka

Myslíte si, že budujete osobnú značku prostredníctvom Facebooku? 

 

Často krát sa sa stretávam s tým, že z pôvodného zámeru vybudovať profesionálny FB profil predajcu či obchodníka skončí neúspechom a z osobnej značky sa jednoducho stane ľudský SPAM. 

 

Nie len, že je takýto profil neefektívny alebo pre osobnú značku nepoužiteľný, no dokonca (a čo je ešte horšie) otravuje priateľov!

 

Častokrát sa s takýmito prípadmi stretávam hlavne pri profiloch MLM predajcov.

 

Je to zrejme najpočetnejšia skupina ľudí, ktorím prehnaná motivácia predať všetko a každému úplne zatemnila úsudok a zabudli nie len na to, čo je profesionalita, biznis, ale zabudli aj na slušné správanie a neberú ohľad ani na svojich priateľov a známych, ktorí musia trpieť ich príspevky. 

Príspevky


Já, já, já, jenom já
Já, já, já, jenom já
Já, já, já, jenom já
Já stačím si sám
Já se mám

 

Časť textu skupiny Olympic k pesničke

 

Takto občas vyznievajú príspevky mnohých predajcov.

 

Chápem, že ako predajca musíte veriť produktu, ktorý predávate. Chápem, že vaša loajalita voči spoločnosti je silná. Koho to ale zaujíma? Vy to viete, vaša spoločnosť je o tom presvedčená a tiež vaši kolegovia. Bude to znieť možno kruto, no nikoho viac táto skutočnosť nezaujíma. 

 

Pripomínať túto nezaujímavú skutočnosť o produktoch, ktoré predávate pravidelne ľuďom, ktorých to nezaujíma je cestou do pekla! Ľudia vás začnú považovať za ľudský SPAM, aj keď vám to nikto osobne nepovie. Jednoducho sa stanete otravným. 

 

Váš osobný profil tu nie je na to, aby ste predávali produkty a robili PR firme, ktorá vás zamestnáva alebo s ktorou podnikáte. Zamyslite sa občas nad tým, prečo ľudia chodia na sociálne siete ako je facebook, twitter, instagram, google plus, vine či pinterest. Myslíte si, že tam chodia nakupovať? Čítať tlačové správy? PR články? Myslíte si, že ich zaujíma kvalita a "nízka" cena vašich produktov? Myslíte si, že ich zaujíma percentuálny výnos na životnej poistke, ktorú predávate? Alebo blahodárne účinky vášho liečivého nápoja z Aloe Vera? 

 

Budem vás musieť sklamať! Verím ale, že ak sa zamyslíte, zistíte, kde mnoho predajcov robí chybu. 

 

Profilová fotografia

 

Najväčšou chybou, ktorú môžte spraviť pri profilovej fotografii je, že si namiesto nej nahráte produkt, ktorý predávate alebo dokonca logo spoločnosti, pre ktorú pracujete. 

 

A je to vlastne tak jednoduché! Je to predsa váš osobný profil. A je jedno o akú sociálnu sieť ide. Je to predsa miesto pre vašu osobnú fotografiu! Ľudia, vaše publikum, vaši známi, priatelia a následovatelia predsa chcú komunikovať s vami, nie s nejakým produktom alebo firmou. Túto záležitosť jednoducho prenechajte marketingovému oddeleniu firmy alebo PR agentúre. 

 

Vašou úlohou je budovať osobnú značku a jej súčasťou je aj vaša profilová fotografia.

 

Tejto téme som venoval samostatný článok - Vaša profilová fotografia ako logo vašej osobnej značky

banner-468x60-4.jpg

20
Super článok
20
2
2
Nič moc
O autorovi
Lukáš Mikulaško Lukáš Mikulaško
Som online podnikateľ a marketér.

Momentálne rozbieham digitálnu agentúru ContentPress

Zaujímam sa o osobný rast, sociálne siete a online marketing.

Napísal som e-book o budovaní osobnej značky "Značka si TY!
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť