Sociálna kolaborácia, alebo keď vzťah predáva

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

V tomto príspevku sa pokúsim priblížiť problematiku prepojenia sociálneho predajného kanála a stávajúceho firemného riešenia CRM. Marketing spoločností sa musí v turbulentnom období sociálnej „revolúcie“ pri úsvite rôznych sociálnych sietí značne meniť a prispôsobovať.

 

Vytváranie týchto nových, sociálnych odbytísk si však vyžaduje aj odlišný prístup k predaju. Tradičný marketing sa mení. Ako teda zamerať marketingovú stratégiu na zákazníka, ktorý je aktívny online?

 

Skôr ako začnete predávať, budujte

 

Spustením nového sociálneho kanála začnite budovať komunikáciu a tým aj podporte svoj vzťah s „lídmi“ (potencionálnymi zákazníkmi). Snažte sa z komunikácie pochopiť, kde vaši zákazníci hľadajú informácie z oblasti v ktorej pôsobíte. Rozbehnite komunikáciu na viacerých „frontách“.

 

Skúmajte sociálne média, blogy, fóra aby ste si vytvorili obraz o tom čo vaša cieľová skupina online hľadá. Z toho si následne vymedzte, ako toto premietnete do svojho marketingu. Vďaka tomuto môžete identifikovať vplyvné persony (influencerov) v danej oblasti, ktoré vám pomôžu šíriť vaše marketingové správy. Nastavte si ciele, vytvárajte obsah nezdieľajte – cudzí, vždy sa zamyslite nad added-value pre vašich nasledovateľov, naslúchajte zákazníkom, predaj neuzatvárajte „on social“ ale vždy presuňte finalizáciu obchodu na email alebo telefón.

 

Aktivizujte sa na každej fronte  

 

Vyberte si sociálnu sieť ktorej užívatelia najviac korešpondujú s vašim profilom zákazníka. Facebook a Twitter ponúkajú možnosť veľmi cielenej komunikácie. Vytvorte viac cieľov pre lepšie sledovanie kampaní v CRM a rozčleňte komunikáciu založenú na záujmoch, potrebách, demografii a urobte ju tak viac osobnou a pre vás lepšie merateľnou a spravovateľnou. Nezabúdajte na aktívnu tvorbu obsahu a pridanú hodnotu.

 

Tvorte, zapájajte sa

 

Sociálne média ponúkajú unikátnu možnosť k dofarbeniu firemnej komunikácie a dovoľujú tak vytvoriť oveľa personálnejší dojem. Do komunikačných tokov sa aktívne zapájajte a snažte sa ich obohacovať o zmysluplné myšlienky a názory. Doručujte správy veľmi ľudským spôsobom a snažte sa v nich ponúkať pridanú hodnotu. Tým si upevníte dôveru vašich followerov čo prispieva k jednoduchšej akvizícii.

Přímé jednání patří mezi prvotní podmínky úspěchu! Avšak jenom dobrý člověk může jednat přímo, a pouze dobrou, všem užitečnou práci možno konati před celou veřejností. Přímé, prosté jednání budí v lidech všechny dobré instinkty. Jednáš-li otevřeně s úmyslem posloužit lidem, tvůj úspěch je neodvratný.

Tomáš Baťa

11
Super článok
11
0
0
Nič moc
O autorovi
Dávid Kazička Dávid Kazička
V oblasti IT sa pohybujem už takmer 11 rokov za ktoré sa snažím zbierať skúsenosti a znalosti z business prostredia ako robiť firmám a podnikateľom život jednoduchší. Venujem sa implementácii SMB riešení ako sú CRM, ERP, Collaboration tools, implementácia a prepojenie B2C, B2B a B2B2C predajných online nástrojov a eshopov.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť