Prečo budovať svoju osobnú značku online

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Vaša osobná značka je niečo, s čím si vás ľudia spoja akonáhle prídu do kontaktu s vašim menom.

 

Všetci neustále budujeme svoju osobnú značku

 

Mnoho ľudí buduje svoju osobnú značku bez toho, aby si to uvedomovali. Naše činy, naše názory, ale aj príspevky na našom blogu prispievajú k formovaní našej osobnej značky.

 

Naša osobná značka je veľmi ovplyvnená našou minulosťou, ktorú dnes nedokážeme zmeniť. Každý sme ale značka! Niekto pre malú komunitu známych, iný zas pre širokú verejnosť.

 

Napríklad Brano Rác je značka slovenskej IT blogerskej komunity. Michal Truban je značka a ihneď si ho vieme spojiť s úspešnou internetovou firmou websupport.sk. Michal Meško je značka, ktorú si veľmi ľahko spojíme s knihami a najúspešnejším kníhkupectvom na Slovensku Martinus.sk

 

Prečo pracovať na našej osobnej značke? 

 

Vaša osobná značka určuje vašu cenu. Funguje to veľmi podobne ako pri produktoch či službách. Za značku sa totiž platí a rovnako tak vaša cena rastie spolu s hodnotou vašej osobnej značky. Preto je tak dôležité budovať svoju osobnú značku.

 

Silná značka vám pomôže:

 

  • Zlepšiť vaše postavenie na trhu práce
  • Zvýšiť povedomie o vašej osobne v spoločnosti alebo komunite
  • Zvýšiť predaj vašich produktov a služieb
  • Zvýšiť ochotu vašich zákazníkov platiť za vaše služby a produkty
  • Zvýšiť dôveryhodnosť vašej osoby v očiach klientov a obchodných partnerov
  • Otvoriť nové možnosti príjmu
  • Rozšíriť sieť vašich významných kontaktov

 

O tom, ako budovať svoju osobnú značku s pomocou sociálnych médií si napíšeme v budúcom článku seriálu Ako budovať osobnú značku.

 

Budem vďačný za vaše otázky a komentáre k tomuto článku.

90
Super článok
90
2
2
Nič moc
O autorovi
Lukáš Mikulaško Lukáš Mikulaško
Som online podnikateľ a marketér.

Momentálne rozbieham digitálnu agentúru ContentPress

Zaujímam sa o osobný rast, sociálne siete a online marketing.

Napísal som e-book o budovaní osobnej značky "Značka si TY!
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Slavka
Slavka, 29.06.2014 o 09:36
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ako budovať svoju osobnú značku. Veľa o tom čítam, a všade sa píše o tom, že musíme nájsť okruh ľudí, ktorý náš produkt alebo službu potrebujú. Ale ja vyrábam originálne hand made šperky a to nie je niečo čo by ľudia potrebovali. A preto ma zaujíma či je možné vytvoriť si svoju značku aj v takomto prípade a ak áno tak ako. Budem veľmi rada keď mi aspoň trošku poradíte. Vopred veľmi pekne ďakujem.
Lukáš Mikulaško
Lukáš Mikulaško, 29.06.2014 o 12:33
Dobrý deň Slávka

samozrejme je možné budovať svoju osobnú značku ako hand-made výrobcka v komunite výrobcov, nadšencov či zákazníkov. S pomocou online nástrojov by to nemal byť problém. Ľudia možno hand-made výrobky nepotrebujú k prežitiu ale hand-made máme všetci radi. A ktorá žena nemá rada šperky?

Tento článok je úvodným článkom k tému "Ako budovať svoju osobnú značku(online) postupne budem rozoberať túto tému podrobne.
Lena, 29.06.2014 o 21:47
Super - budování osobní značky! Tomu se teďka věnuje Tomáš Lukavec :) Už jste viděli jeho videa? http://bananzamilion.cz/vstup/
Havran228
Havran228, 03.07.2014 o 11:50
chýba tu ale jedna veľmi podstatná informácia.. treba si vybudovať značku ako osoba celoplošne, nie len v biznise.. ale vo všetkých sférach života v ktorých sa človek pohybuje.. ovládnuť psychológiou, reč tela, všetky detaily interakcie s okolím, ovládnuť každé miesto len tým že vstúpite do miestnosti.. už podľa otvorenia dverí musí každý vedieť aj bez toho aby vás poznali že prišla naozaj silná osobnosť.. na to odporúčam všetkým ktorý dobre ovládajú angličtinu, nahliadnuť do PUA komunity, pretože je to s biznisom previazané viac ako by človek veril :)
Lukáš Mikulaško
Lukáš Mikulaško, 03.07.2014 o 13:01
Samozrejme som nemal namysli len biznis ale aj kariéru a vo všetkom, čo pre vám dáva zmysel. Nemyslím si ale, že musíte byť silná osobnosť, ovládať reč tela alebo byť dobrý rečník (samozrejme všetko sa dá naučiť) Osobná značka je o ničom inom. Môžte byť introvert, ktorý má problém podať druhej osobne pri zoznámení ruku no napriek tomu môžte byť úspešná a hodnotná značka. Ide o to budovať osobnú značku tam, kde je to pre vás prirodzené a hlavne kde vám to dáva zmysel a význam. Zažil som človeka, ktorý na biznis stretnutie prišiel v teniskách, v ruke mal načatý banán. Ihneď nám začal tikať. Človek buduje slobodnú firmu, žije ako online podnikateľ, dromedár. Podstatné je to, že sme to všetci čakali a nikoho z nás to neprekvapilo. Aj v tomto prípade išlo o silnú značku :)
Havran228
Havran228, 03.07.2014 o 13:33
Podľa môjho názoru to je presne to čo oddeľuje dobrých od najlepších.. ten roleplay.. Nie som expertom na branding, ale zato viem, že keď mám len jedno meno, a jednu tvár, tak musím byť dokonalý vo všetkých aspektoch v ktorých sa pohybujem, nie len v jednom.. začínam v 20 tisícovom meste ako remeselník, a všetci vedia že mám kvalitnú robotu.. ale nikto ma nepozve na pivo, pretože aj napriek tomu že odvádzam najlepšiu robotu v kraji a som profesionálny aj v styku so zákazníkmi, v ostatných sférach som už len priemerný, alebo podpriemerný.. áno, kariéra bude stúpať, ale len do istej miery, a potom sa rast zastaví, pretože jeden človek viac nezvládne.. pokiaľ nebudem aj dobrý leader, nikdy nezaložím väčšiu firmu a nezamestnám rovnako dobrých, ba lepších ľudí ako som sám.. budem mať síce ako značka dobré meno aj všetko, ale je tam ten veľmi eliminujúci strop ktorý ma už ďalej nepustí..

Ja osobne som nikdy nerozmýšľal v regionálnych podmienkach.. vždy bol v mojich víziach trhom svet.. Veľkým vzorom v tomto je pre mňa Jay Kay.. Profesionálny hudobník, svetovo uznávaný v tom čo robí, silná osobná značka.. no vo voľnom čase je to fanatik do áut, a to tiež do takej miery že si zo svojho hobby vybudoval značku.. prípadne Jay Leno, to je tiež ten istý prípad.. jedna z najsledovanejších night talk shows, a vo voľnom čase s rovnakým menom a rovnakou tvárou vybudoval zo svojho hobby tiež silnú osobnú značku a jeho you tube kanál Jay Leno´s Garage má viac ako úctyhodnú sledovanosť. O tom podľa mňa je osobná značka.. Všetko, čo človek robí musí robiť tak, aby mu to otváralo ďalšie a ďalšie dvere už len podľa mena.. nezáleží od toho či ide o biznis, hobby, vzťahy, zábavu, čokoľvek.. Pokiaľ chcem rásť, musím priviesť na hranicu dokonalosti celý svoj život, nie len obchod, ale aj zdravie, cvičiť, zdravo jesť apod.. čo z toho že budem osobná značka celosvetovo známy, keď zomriem v 35 na zlyhanie srdca pri váhe 150kg..
Lukáš Mikulaško
Lukáš Mikulaško, 03.07.2014 o 17:14
Dalo by sa polemizovať do nekonečne ale ÁNO v zásade súhlasím so všetkým, čo bolo v komentári napísané. Dúfam, že budete môj seriál o budovaní osobnej značky sledovať aj v budúcnosti a ja sa budem tešiť na vaše pripomienky a komentáre :)
Havran228
Havran228, 03.07.2014 o 21:32
určite budem, o budovanie značky sa v poslednej dobe dosť zaujímam :)
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť