Osobná značka na steroidoch - vybudujte sieť vašich online nástrojov

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
Osobná značka online

Na tému osobná značka online sme už jeden 10 dielny seriál ukončili. Dnes štartuje druhá séria článkov, na tému Ako budovať osobnú značku na steroidoch. Dajme tomu, že ide o voľné pokračovanie tohto seriálu, v ktorom sa snáď dopracujem viac do hĺbky tejto problematiky. 

 

V tejto prvej časti si povieme čosi o budovaní siete online nástrojov, ktoré aktívne využívate na propagáciu vašej osobnej značky a komunikáciu s vašimi zákazníkmi či fanúšikmi. 

 

Čím viac sociálnych sietí, blogov, webstránok či infoproduktov využívate, tým má budovanie tejto siete väčší význam. Dovoľte mi však najprv upresniť tento pojem. 

 

Samotné budovanie tejto siete spočíva v prepojení jednotlivých online nástrojov. A to nie len technicky:

  • Pokiaľ máte svoj osobný blog, vaši čitatelia by mali mať možnosť dostať sa jedným klikom na váš facebook fanpage, twitter profil, google plus profi, či k vášmu infoproduktu. 
  • Pokiaľ si čitateľ blogu zakúpil ebook, mal by sa úplne jednoducho dostať k vašim sociálnym sietiam, po prípade by nemal byť problém naraziť na váš ďalší ebook. 
  • Pokiaľ fanúšik sleduje váš youtube kanál, jedným klikom sa musí dostať na vaše sociálne siete, blog či k vášmu infoproduktu. 
  • Ak sa dostane človek na vaše about.me, nemôže byť pre neho problém, dostať sa k portfóliu vašich webstránok. 
  • Ak si pozriem vašu prezentáciu na slideshare a zaujme ma, chcem vedieť, kto ste a chcem byť s vami v spojení.
  • Ak vás nájdem na LinkedIn, chcem vidieť vašu prácu - váš online projekt a následne si chcem prečítať na vašom blogu o práci na vašom projekte. 
  • Ak používate vo WordPress-e plugin Fancier Author Box, nezabudnite si ho poctivo vyplniť, nech čitateľ vie, kto je autorom a dokáže sa s ním vďaka sociálnym sietiam okamžite spojiť
  • Používajte účet Gravatar a prostredníctvom komentáru či diskusie aj na cudzom blogu po sebe nechajte stopu. 
  • Prispievajte vašimi názormi vo forme článkov, videí, ... na cudzie blogy a nezabudnite sa podpísať a odkázať na svoj domovský blog. 
  • Dávajte rozhovory, ak vás oslovia a následne o nich dajte vedieť vášmu publiku. Pripravte si dokonca zoznam všetkých rozhovorov, ktoré ste kedy dali a odkazujte na nich zo svojho blogu. 

 

Jednoducho prepojte úplne všetko, čo sa dá. Dnešné online nástroje, sociálne siete a technológie túto možnosť ponúkajú a vy by ste ju mali naplno využívať. Vybudujete tak silnú sieť, ktorá nebude mať žiadnu slepú uličku. Nedovolte, aby sa človek dostal k vášmu profilu, a nemal možnosť vás spoznať bližšie, nadviazať s vami kontakt alebo vás nemohol "špehovať".

 

Nevytvárajte takúto sieť len technicky. Obsahovo šírte povedomie o tejto sieti, pripomeňte ľuďom, kde vás môžu sledovať. Nezabudnite, že na twitteri pravdepodobne nájdete iný druh užívateľov, než na facebooku. Prispôsobte tomu váš obsah. Pomocou obsahu dajte vášmu publiku vedieť, aký zaujímavý obsah na nich čaká, až sa dostanú na váš youtube kanál. Vo vašom ebooku nezabudnite spomenúť vaše online školenie a podobne.

 

Rád zodpoviem v komentároch na vaše prípadné otázky. Teším sa na vás nabudúce pri téme Ako budovať osobnú značku na steroidoch

22
Super článok
22
0
0
Nič moc
O autorovi
Lukáš Mikulaško Lukáš Mikulaško
Som online podnikateľ a marketér.

Momentálne rozbieham digitálnu agentúru ContentPress

Zaujímam sa o osobný rast, sociálne siete a online marketing.

Napísal som e-book o budovaní osobnej značky "Značka si TY!
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Rudolf Kováč
Rudolf Kováč, 09.11.2014 o 10:13
OSOBNÁ ZNAČKA NA STEROIDOCH - VYBUDUJTE SIEŤ VAŠICH ONLINE NÁSTROJOV - super clanok :)),robite kus dobrej roboty :)), dakujem !!, Viete mi, prosim, dat tip co by som ja mohol zlepsit v mojich on line nastrojoch. Moj web je: www.specialistanazlato.sk, FB-RudolfKovac3, LInked In -Rudolf Kovac,mam aj G^^^plus; aj Twitter profil. Mam aj You tube kanalZatial mi tieto nastroje negeneruju tolko businessu, kolko by som chcel...Dakujem a pozdravujemR.Kovac
Lukáš Mikulaško
Lukáš Mikulaško, 10.11.2014 o 04:38
Dobrý deň Rudolf

Všetko chce svoj čas. Všimol som si hlavne váš blog. Nie je tam ešte dostatok obsahu. Ja blogujem napríklad už 8 rokov. Chcete budovať značku, ako špecialista alebo odborník na investičné zlato. Na základe obsahu, ktorý publikujete na mňa skôr pôsobíte ako predajca. Ľudia veľmi radi nakupujú no nie od predajcov. Naopak veľmi radi si nechajú poradiť od odborníka. Ak si niekto vybuduje povesť odborníka, ma podstatne ľahšiu cestu k predaju než obchodník alebo predajca.

(V tomto smere by som ale nerád radil a už vôbec nie niekoho poúčal, lebo vás nepoznám. Verím ale, že svoju prácu robíte naozaj dobre)

Možno by som skúsil prehodnotiť publikovanie obsahu. Myslím, že online nástroje ste zvolil veľmi dobre. Zlato je vďačná téma a dá sa o ňom písať veľmi veľa. Dajú sa robiť napríklad technické alebo fundamentálne analýzy. Písať o histórii zlata. O jeho ťažbe a podobne. Dokážete vypublikovať obrovské množstvo obsahu na túto tému, ktorá si myslím ľudí zaujíma. Opäť ale pripomínam, že je potrebné publikovať obsah, ktorý napíš odborník a musí teda takýto obsah tak aj pôsobiť. Ak takýto obsah bude pôsobiť ako reklama na zlato, nikto mu neuverí.

Zistil som tiež, že ak už napíšete skutočne zaujímavý a hodnotný článok na svojom blogu, nemám možnosť ho zazdieľať. Chýbajú mi tam tlačidla sociálnych sietí. Myslím niekde v článku.

Ak je problém s návštevnosťou a nemáte zatiaľ tak veľké publikum, určite by som skúsil hosťovské články na cudzích blogoch a magazínoch. Vo vašom prípade tematicky zamerané na drahé kovy, investovanie, bankovníctvo, financie a podobne.

Taktiež by ste mohol poskytnúť rozhovor pre podobný online magazín alebo niekde publikovať váš názor na budúci vývoj cien investičného zlata a podobne. Hlavne ide o to, predať sa ako odborník na danú problematiku.

Všimol som si, že ponúkate ebook na stiahnutie - dobrá voľba pre budovanie databázy - v prípade, ak je dobre napísaný (nečítal som ho)
Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť