Dajte svojej značke silný príbeh

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
osobná značka ma svoj príbeh

Tento článok je pokračovaním seriálu o budovaní osobnej značky online.

 

Príbehy sú silným nástrojom pre získanie pozornosti, ale hlavne pre vyvolanie emócií. Ak vyvoláte tú správnu emóciu so správnou intenzitou, dokážete predať čokoľvek!

 

Váš príbeh by sa mal spájať s vašou osobnou značkou. Ľudia si vás môžu obľúbiť, uznávať vás, zapamätať si vás alebo vo vás vidieť svoj vzor ak budú poznať váš príbeh. 

 

Váš príbeh musí byť pravdivý 

 

Skutočne sa na nič nehrajte a buďte úprimní. V dobe sociálnych médií sa neoplatí zavádzať, klamať alebo si vymýšľať. Skôr či neskôr vás pravda dostihne a to môže mať pre vašu osobnú značku devastujúce následky.

Veľa vyťažiť dokážete aj z nie práve pozitívneho príbehu. A možno práve vďaka nemu sa stanete inšpiráciou. Vaši rodičia mohli byť alkoholici, mohli žiť na ulici alebo ste jedného z nich nepoznali. Pochádzate z biednych pomerov alebo ste nedokončili školu. A aj napriek tomuto ste dnes tam, kde by sa chceli dostať vaši budúci fanúšikovia, zákazníci alebo obdivovatelia. Aj napriek tomu robíte to čo robíte a robíte to skutočne dobre.

 

Všetci máme svoj príbeh

 

Niekto ho len drží v tajnosti, nedodal ho na trh, hanbí sa za neho, neuvedomuje si príležitosť spojenú s príbehom alebo len netuší, aký potenciál ma jeho/jej príbeh.

 

V minulosti ste možno zlyhali, mali ste dlhy, zbankrotovali ste alebo ste robili niečo, za čo sa dnes hanbíte. Správnym vyrozprávaním vášho príbehu ale môžete vyťažiť aj z pochybnej a možno nie veľmi šťastnej minulosti maximum. Ľudia odpúšťajú a obdivujú tých, ktorí sa poučili z chýb, dostali sa z dna, pracovali na sebe a hlavne sa nikdy nevzdali. 

 

Niekoľko známych osobností, ktoré budujú svoju značku aj vďaka osobným príbehom:

 

  • Robert Kiyosaki niekoľkokrát zbankrotoval a svoj príbeh predal v knihe Bohatý otec Chudobný otec.
  • Jack Canfield žil nejakú dobu na ulici a svoj príbeh predal v dokumente Tajomstvo.
  • Ivo Toman žije s tourettovým syndrómom a v minulosti zbankrotoval. Svoj príbeh predáva vo svojich knihách, nahrávkach a školeniach,
  • Nick Vujicic sa narodil bez končatín a v mladosti chcel spáchať samovraždu. Jeho silný príbeh nenechá nikoho chladným.
  • Donal Trump mal kedysi obrovské dlhy a svoj príbeh predal v rozhovoroch, vlastnej reality show a tiež knihách.

 

Títo ľudia si vybudovali silnú osobnú značku a to aj napriek nepriazni osudu. Finančné problémy, bieda, pokusy o samovraždu, choroby či fyzické postihnutia. Aj takéto skutočnosti dokážu vytvoriť silný príbeh z ktorého sa dá vyťažiť maximum, ak viete ako. 

Dajte svojej osobnej značke silný príbeh

Podobné nepriaznivé osudy ale nie sú vôbec výnimočné. Títo ľudia ale pochopili obrovský potenciál osobného príbehu. Naučili sa ho predávať a budovať na ňom svoju osobnú značku.

 

Spoločne sa pozrime, čo dokáže osobná značka blogera v spojení so silným príbehom.

 

A aký je váš osobný príbeh? Vedeli by ste ho spojiť s vašim biznisom a vašou osobnou značkou? Poznajú váš príbeh vaši fanúšikovia, zákazníci, klienti? Aký vplyv by mal správne podaný osobný príbeh na vzťah s vašimi klientmi? Skúste si na tieto otázky odpovedať. Pomocou príbehov dokážeme predávať nie len samých seba ale aj nami ponúkané produkty a služby. 

 

Viac o tejto téme sa dočítate v mojom pripravovanom ebooku

44
Super článok
44
0
0
Nič moc
O autorovi
Lukáš Mikulaško Lukáš Mikulaško
Som online podnikateľ a marketér.

Momentálne rozbieham digitálnu agentúru ContentPress

Zaujímam sa o osobný rast, sociálne siete a online marketing.

Napísal som e-book o budovaní osobnej značky "Značka si TY!
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť