Ako sa vysporiadať s auditom účtovníctva

Vedenie účtovníctva je povinnosť, ktorá sa vzťahuje na všetky spoločnosti podnikajúce na Slovensku. To znamená, že toto je činnosť známa každému podnikateľovi. Berieme to už ako samozrejmosť. Väčšina podnikateľských subjektov si necháva viesť účtovníctvo u externej firmy. Existuje ale aj menšia skupina, ktorá si dokáže nájsť čas a naštuduje si zákony o účtovníctve a prislúchajúce vyhlášky sama a vedie si takto účtovníctvo.

 

Toto sa v drvivej väčšine prípadov týka jednoduchého účtovníctva, ktoré je naozaj, ako vyplýva už aj z názvu, jednoduchšie.

 

Pri podvojnom účtovníctve sa takmer vždy obraciame na profesionálov v danej oblasti. Čo ale nevie väčšina malých podnikateľov je, že existuje povinnosť vyplývajúca zo zákona, že v prípade splnenia niektorých požiadaviek je spoločnosť povinná viesť aj takzvaný audit účtovníctva. Toto sa týka skôr tých väčších firiem s vysokým obratom prípadne majetkom.

 

Stálicou na tomto poli je spoločnosť Solidita. Ako už vyplýva z jej názvu, jedná sa o audítorskú spoločnosť, o ktorú sa môžete oprieť. Audit a príbuzné služby poskytujú od roku 1991. Viac informácii a kontak nájdete na ich webe www.solidita-audit.sk.

 

Ak naopak iba s podnikaním začínate, tak sú pre Vás určené služby:

 

 

Tu sa často stretávame so záujmom kúpy takej spoločnosti, ktorá už figuruje ako platca DPH.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť