Affiliate marketing ako zárobková činnosť

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Milionárov, ktorí zbohatli práve v online svete, je neúrekom. Človek o nich číta takmer denne, dozvedá sa o ich príbehoch z televízie, ale aj zo samotného online sveta. Áno, stále prepieraná dogma, že treba vymyslieť niečo „integalaktické“, niečo nové ... to až tak pravda byť nemusí. Nehovoriac o tom, že priniesť niečo nové, vymyslieť, to je jedna vec a druhá je to aj realizovať v patričnom meradle.

 

To, že nápad ako taký nie je až taký cenný, ukazuje aj fakt, že s nápadmi sa až tak reálne neobchoduje. Každý jeden, či už regulérny alebo samozvaný „štart-up-ista“ má v šuflíku 500 nápadov, ktoré spasia svet. Ale aj tak sa každé ráno postaví a ide do roboty, ktorá ho poväčšine fakt nebaví a nezaujíma. No hold, platiť účty a jesť treba, že?

 

Nefantazírujte, nebásnite, treba proste začať

 

Nejdem teraz písať nejaké motivačné bláboly, ktoré nikomu nepomôžu. Skúsim vám dať pár pointov, ako začať budovať niečo svoje. Hneď. Bez rodičov. Bez uja, čo vás zoberie za ruku a potiahne, keď treba.

 

Online svet je skvelý v tom, že sa tam dá fakt začať hneď. Aj ja som od svojich 14 rokov všetko riešil v online svete. Skúšal, hral sa, testoval. To musíte aj vy. Nikto vám nedá zázračný návod, ako zbohatnúť – prečo by to aj niekto vlastne robil, ak by na tom sám celkom dobre nezarobil.

 

Základ je web

 

Urobiť si dnes webstránku je ľahšie, ako sa naučiť ovládať novú práčku. Môžete to urobiť cez pohodlný systém ako je napríklad Webnode. Má neuveriteľnú administráciu, kde sa dá všetko nastaviť, upraviť, editovať. Proste fakt krásny systém. A v základe úplne zadarmo.

 

Pre tých, čo majú pár grošov navyše a myslia to vážne, je ideálne hneď zbrusu kúpiť doménu a hosting. Už roky používam Elbia Hosting, ktorý ponúka možnosť inštalácie rôznych administračných systémov na jeden klik. Teda kúpite doménu, hosting, kliknete a máte na doméne nainštalovaný Wordpress. A môžete začať!

 

Kľúčový je zase obsah

 

Začnite písať. De facto sa dá písať o čomkoľvek. Čo vás zaujíma, k čomu máte proste čo povedať. Nevyberajte si témy, o ktorých ste počuli, že „dobre zarábajú“, ale neviete o nich ani ťuk. Ideálne je niečo uprostred. Niečo, čo má obchodný potenciál, ale zároveň o tom čo to viete.

 

Zaujímate sa o hry? Píšte recenzie, typy, triky. Radi pílite drevo a ste kutil? Píšte o tom! Krátke recenzie, videá, fotogalérie. To ľudí zaujíma.

 

A nakoniec, ako to speňažiť?

 

Hlavne, nemajte veľké oči. „Pasívny príjem“, ako ho radi „experti“ volajú, existuje. No nepodarí sa to každému. Online svet však ponúka túto šancu každému. Akonáhle si získate pozornosť a návštevnosť, bude už len na vás, ako ju speňažíte. Metód je veľa, no konečne sa dostávame k základu veci – k affiliate marketingu.

 

Idea affiliate marketingu je model CPA (Cost-Per-Action), kedy dostávate províziu z predaja. Nie za kliky, nie za zobrazenia. Je na vašej šikovnosti, ako získate pre klienta predaje. Či už budete písať recenzie, články, video blogy, klasické blogy ... alebo budete svojim známym priamo odporúčať váš web, odkiaľ sa potom dostanú na web inzerenta.

 

Proces je jednoduchý. Na svoj web umiestnite reklamu – banner, odkaz, formulár alebo iný komponent, ktorý affiliate kampaň ponúka. Akonáhle sa z neho človek „preklikne“ a urobí želanú akciu (vyplní formulár, nakúpi v eshope a pod.) získavate províziu. Ľahké, že?

 

Viac ako 30 affiliate kampaní nájdete aj v sieti dognet. Zaregistrovať sa môže aj bežný smrteľník.

 

28
Super článok
28
2
2
Nič moc
O autorovi
Štefan Polgári Štefan Polgári
V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť