7 najlepších článkov o budovaní osobnej značky na iamcool.sk

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Toto je súhrn najlepších článkov o budovaní osobnej značky online, ktoré som pre vás pripravil. 

 

Článok č.1

Ako získavať kontakty a budovať s nimi vzťahy

 

Dnešná doba a sociálne siete nám uľahčujú možnosť budovať svoju osobnú značku ako aj získavať nové kontakty. Pamätajme ale na fakt, že internet ako aj všetky technológie, online nástroje a sociálne siete sú len nástrojom. Nič sa nevyrovná osobnému kontaktu.

 

Neostávajte len pri virtuálnych kontaktoch, partnerstvách či priateľstvách. Choďte na kávu, školenie, camp alebo stretnutie so svojím kontaktom. 

 

Článok č.2

Prečo budovať svoju osobnú značku online

 

Mnoho ľudí buduje svoju osobnú značku bez toho, aby si to uvedomovali. Naše činy, naše názory, ale aj príspevky na našom blogu prispievajú k formovaní našej osobnej značky. Naša osobná značka je veľmi ovplyvnená našou minulosťou, ktorú dnes nedokážeme zmeniť.

 

Každý sme ale značka! Niekto pre malú komunitu známych, iný zas pre širokú verejnosť.

 

Článok č.3

Ako budovať osobnú značku pomocou vášho blogu

 

Blog je úžasný online marketingový nástroj. Pomocou vášho osobného (ale aj firemného) blogu dokážete šíriť posolstvo vašej osobnej značky medzi vaše publikum, fanúšikov, zákazníkov, ale aj neprajníkov.

 

Článok č.4

Vybudujte silnú sieť kontaktov a podporte tak svoju osobnú značku

 

Silné značky sa stali silnými aj vďaka sieti kontaktov, ktorú neustále budujú. Nie je ani tak dôležitá šírka a početnosť kontaktov vo vašej sieti, (ako sa často píše v literatúre) ako sila jednotlivých kontaktov.

 

Rovnako ako v offline svete, tak aj v online svete sú kontakty nesmierne dôležité. Možno to znie nespravodlivo, ale budete to mať v bežnom živote ako aj biznise podstatne ľahšie, ak budete poznať tých správnych ľudí na správnych miestach. Ľudia sú totiž nevyčerpateľným zdrojom príležitostí, informácií, nápadov a know-how.

 

Článok č.5

Online nástroje pre budovanie osobnej značky

 

Vaše príspevky, názory, komentáre, fotografie alebo odkazy majú vplyv na to, ako vás ľudia vnímajú a vytvárajú si tak o vás mienku. Vďaka nižšie uvedeným nástrojom dokážete šíriť medzi ľudí vaše know-how, nápady, skúsenosti alebo zručnosti. Poďme si teda v krátkosti predstaviť jednotlivé online nástroje, prostredníctvom ktorých môžete budovať svoju osobnú značku. 

 

Článok č.6

Dajte svojej značke silný príbeh

 

Príbehy sú silným nástrojom pre získanie pozornosti, ale hlavne pre vyvolanie emócií. Ak vyvoláte tú správnu emóciu so správnou intenzitou, dokážete predať čokoľvek!

 

Váš príbeh by sa mal spájať s vašou osobnou značkou. Ľudia si vás môžu obľúbiť, uznávať vás, zapamätať si vás alebo vo vás vidieť svoj vzor ak budú poznať váš príbeh. 

 

Článok č.7

Prečo nikdy nevybudujete silnú osobnú značku

 

Jednoducho sľubujete viac, než môžete splniť! (už nech to myslíte akokoľvek dobre)

 

Možno ste pre-motivovaný a máte pocit, že zvládnete všetko úplne sám. Sľubujete odpovede do 24 hodín. Dodávku tovaru do 48 hodín. Sľubujete každý deň nový článok na svojom blogu alebo dokonca garantujete výsledky, ktoré nedokážete ani ovplyvniť.

 

Viac na tému budovania osobnej značky online sa dočítate v mojej pripravovanej e-knihe pod názvom Značka si TY!

25
Super článok
25
1
1
Nič moc
O autorovi
Lukáš Mikulaško Lukáš Mikulaško
Som online podnikateľ a marketér.

Momentálne rozbieham digitálnu agentúru ContentPress

Zaujímam sa o osobný rast, sociálne siete a online marketing.

Napísal som e-book o budovaní osobnej značky "Značka si TY!
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť