7 najlepších ciest, ako získať zákazníka

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Ako získať viac zákazníkov? Každé podnikanie je iné a každá firma potrebuje to svoje.

 

Existuje ale sedem nástrojov, na ktoré by mal pamätať každý priaznivec štíhleho marketingu:

 

  1. Networking
  2. Doporučenia
  3. “Ochutnávky” zdarma
  4. Verejné vystúpenia, prezentácie a PR
  5. Písanie článkov
  6. Špičkové weby
  7. Email

 

7 najlepších ciest, ako získať zákazníka:

 

1. Networking – Nikdy nekončiaci proces. Zbieranie kontaktov a nadväzovanie nových vzťahov. Žiaden obchodník ani firma zaoberajúca sa obchodom sa bez tohto nástroja nikam nepohne. A je úplne jedno či robíte biznis v online alebo offline svete.

 

2. Doporučenia – Milujem doporučenia. Veľmi rád odporúčam všetko, o čom som presvedčený že je prínosom pre mojich obchodných partnerov alebo mojich známych. Podstatne tak uľahčím predaj firme ale aj kúpu zákazníkovi. Ešte radšej som ale odporúčaný! Preto je ale potrebné na sebe neustále pracovať.

 

3. “Ochutnávky” zdarma – Drogoví díleri sú múdri podnikatelia. Vedia, že je ich produkt tak dobrý, že ho spokojne rozdajú zadarmo. Vedia, že si čoskoro prídeme po ďalší “matroš” – a tentokrát prinesieme aj peniaze  [:)]

 

4. Verejné vystúpenia, prezentácie a PR – Byť v centre pozornosti je určite veľmi dôležité. Okrem toho že sa môžme predať, máme okamžitú odozvu a svojho partnera či zákazníka vidíme na vlastné oči. (Podstatne efektívnejšie ako telefón.) V online svete môžte robiť webináre alebo točiť audio či video podcasty.

 

5. Písanie článkov – Pokiaľ máte čo povedať ale nechcete to povedať tak to aspoň napíšte. Nie je nič jednoduchšie ako založiť blog a začať publikovať články. Pokiaľ skutočne tvoríte zaujímavý obsah, tak vaše názory sa môžu šíriť prostredníctvom sociálnych sietí a vďaka tomu dokážete osloviť mnoho ľudí. Najlepšie na tom je, že tento nástroj je taktiež zdarma!

 

6. Špičkové weby – Neznamená to, že by váš web mal byť drahý! Základom úspechu je kvalitný obsah. Zákazníka nezaujíma ako dlho vaša firma pôsobí na trhu. Návštevník vášho webu by mal mať pocit osobného prístupu.

 

7. E-mial – Pokiaľ viete ako správe písať e-mial, máte vyhraté. Je to veľmi rýchla, lacna a hlavne efektívna forma zdieľania informácií, propagácie a predaja. Dobre napísaný e-mail je podstatne efektívnejší než mega reklamný billboard na najfrekventovanejšej ceste, akú poznáte.

 

A ako to ide vám? Využívate všetkých 7 ciest k získaniu zákazníka? Alebo poznáte ešte lepšie cesty?

32
Super článok
32
2
2
Nič moc
O autorovi
Lukáš Mikulaško Lukáš Mikulaško
Som online podnikateľ a marketér.

Momentálne rozbieham digitálnu agentúru ContentPress

Zaujímam sa o osobný rast, sociálne siete a online marketing.

Napísal som e-book o budovaní osobnej značky "Značka si TY!
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť