Pri optimalizácii nezabúdajte na čas

Blížiace sa kurzy

Pre veľa podnikateľov sa v poslednom čase stala optimalizácia novým náboženstvom.

 

Sú ochotní 10 minút rozmýšľať o tom, či sa oplatí kúpiť toner HP CE285a, alebo majú ešte chvíľu hľadať lacnejšiu alternatívu. Iní to zase riešia offshore spoločnosťami, znižovaním počtu zamestnancov či zoškrtaním výdavkov vo výrobnom procese.

 

Ale už oveľa menej podnikateľov myslí na to, ako by mohli optimalizovať aj svoj čas, hoci neustále opakujú svoju naučenú formulku „čas sú peniaze“.

 

Prečo sa potom ňou neriadia?

 

Tu je niekoľko tipov, ako využiť svoj čas čo najefektívnejšie.

 

Šetrite už na začiatku

 

Šetriť čas môžete už hneď na začiatku pri zakladaní firmy.

 

Máte dva varianty – buď necháte založenie firmy na externú spoločnosť, ktorá sa tejto oblasti venuje, alebo si kúpite ready made sro.

 

O čo ide? Ready made spoločnosť je spoločnosť, ktorá už existuje – buď bola založená za účelom ďalšieho predaja, alebo je to spoločnosť, ktorá bola používaná, no jej účtovná história je vyčistená.

 

Keď sa rozhodnete pre takúto kúpu, nemusíte čakať dva týždne na založenie firmy, ale môžete začať podnikať prakticky do niekoľkých hodín.

 

Snažte sa minimalizovať obchodné stretnutia

 

Nie, že by ste museli odmietať obchodné stretnutia, to vôbec nie. Ale dobre si rozmyslite, či sa daný problém nedá vyriešiť cez telefón, alebo musíte naozaj cestovať stovky kilometrov len preto, aby ste za 5 minút vybavili to, čo sa pokojne dalo vyriešiť jedným hovorom.

 

Jasné, osobný kontakt je na nezaplatenie, ale prečo to s ním preháňať? Je to veľký žrút času.

 

Odpisujte na maily hneď

 

Ak dokážete odpísať na mail do trochu minút, neodkladajte to a urobte to hneď. Pretože potom sa vám maily budú hromadiť a hromadiť a zrazu si budete musieť vyčleniť celý pracovný deň na to, aby ste odpísali na všetky.

 

Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre ready made spoločnosti, vybavovanie cez telefón, odpisovanie mailov alebo svoj vlastný šetrič, je dôležité optimalizovať nielen peniaze, ale aj čas.

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Iamcool.sk Iamcool.sk
Články o internetových službách a ich prevádzkovateľoch. Informácie o kurzoch, školeniach a workshopoch. Ponuka služieb, copywriting a fotiek na web.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť