9 zvyklostí na ceste k úspechu - Poznáte naozaj všetky?

Blížiace sa kurzy

Poznáte tajomstvo viditeľnej produktivity? Mnohí z nás ho už dávno našli, zatiaľ čo ostatným sa jeho odhalenie nepodarilo preklenúť ani do konca svojho života.

 

Jediná istota ktorú môžete v ceste za vytúženým úspechom očakávať je fakt, že nič sa nedeje náhodne a teda aj pozitívne situácie sú výsledkom ťažkého vytrvalého snaženia sa. Takého, kde cieľom každého dňa je maximalizovať každú jednu minútu.

 

Avšak problém nastáva v prípade keď si ani sami nevieme predstaviť ako by mal celý proces efektívnej práce vyzerať a reálne prebiehať. S rovnakou dilemou zápasil aj podnikateľ a dnes už aj celosvetovo úspešný obchodný poradca a online marketér Murray Newlands. Ktorý sa priznal že nie vždy boli jeho výsledky práce naozaj potešujúce. Bývali doby keď podľahol svojim zlým návykom a žil v presvedčení, že jeho hnacia sila predsa len nimi nebude brzdená.

 

Avšak opak sa stal pravdou, keď sa namiesto ďalšieho kroku vpred posunul o dva kroky vzad. Vo svojej práci sa mu darilo naozaj dobre a skutočne dosahoval produktívne výsledky, avšak nie natoľko aby dokázal využívať svoj plný potenciál. A práve v tomto momente si uvedomil že by svoj výkon mohol ešte viac zvýšiť.

 

Ako? Prostredníctvom úspešných ľudí, ktorí sa nachádzali v jeho blízkom okolí. Svoju pozornosť preto zameral na skúmanie svojho produktívneho kamaráta. Nielenže zistil že kamarátove  návyky sú absolútne odlišné od jeho vlastných, ale  na svoje neodkladné povinnosti sa dokáže maximálne sústrediť. Vaša produktivita rapídne stúpne ale len v prípade ak spoznáte nasledujúce kroky.

4+5 zvykov produktívnych ľudí

 

1. Zamerajte svoju pozornosť len na jednu vec - Zdá sa vám že multitasking vás ako najrýchlejšia lanovka dovezie na ten najvyšší vrchol úspechu? Bohužiaľ ide len o rozšírený mýtus. Takéto zmýšľanie vás pravdepodobne mnohokrát pozbaví pokusu o vyššiu kvalitu aj hodnotu práce.

 

Aký je teda zaručený recept ako postupovať? Predovšetkým sa jedná o ucelenú koncentráciu na jedinú činnosť alebo vec. Pravidlo úspechu teda tvrdí, že čím viac energie a času do práce venujete, tým ste na rebríku svojho sna zase o čosi vyššie.

 

2. Znižovať rozptýlenie - Zameranie pozornosti na kľúčovú úlohu nebude fungovať za predpokladu, že vás neustále ruší zvyk prichádzajúceho hovoru, alebo aktualizácia novo nainštalovanej loptovej hry. Avšak aj  na otravu vyzváňajúceho telefónu existuje účinné riešenie. Poznáte nastavenie režimu noc? Ak nie, ihneď ho vyskúšajte. Nielenže si vďaka jeho výberu môžete prichádzajúce hovory nastaviť len z pomedzi svojich obľúbených, ale rušiť vás budú len v prípade ,,prichádzajúcej“ núdze.

 

3. Predvídanie zlyhania - Neuveriteľne úspešní ľudia  sa okrem prítomnosti zaoberajú aj svojou budúcnosťou. Vedia, aké kroky musia poskytnúť aby sa posunuli vpred. Napríklad si nastavia varenie kávy na časový spínač alebo vyzdvihnú veci z čistiarne ešte skôr ako ju budú nevyhnutne potrebovať. Zbaviť sa obrovského množstva stresu je teda veľmi jednoduché. Ako? Prostredníctvom šikovnej mysle. Keď zavediete nový spôsob myslenia o pár hodín a niekoľko dní dopredu.

 

4. Rovnováha medzi  prácou a domovom - Nech je vaša práca alebo naplánovaná úloha vašou najväčšou vášňou, skôr alebo neskôr pravdepodobne pocítite fázu vyhorenia. Dá sa jej predísť v prípade, že ju kvalitne vyvážite časom venovaným pre rodinu, priateľov, záujmy aj relaxáciu.

 

5. Včasná kontrola prichádzajúcej pošty - Odpovedanie  na každý jeden prichádzajúci e-mail je nielen rozptyľujúce ale aj otravné. Rovnaký prípad prestavuje prechádzanie pošty desiatok krát denne. Ale pozor. Ide to aj omnoho jednoduchšie. Oddeliť si odkazy ktorá potrebujú momentálnu odpoveď od tých ktoré chvíľku počkajú. Ak sú vám čísla celkom sympatické, kontrola e-mailov je vhodná maximálne 2 až 3 krát za deň.

 

6. Výhybka pre ,,nutné stretnutia“- Väčšina stretnutí bohužiaľ nemá konkrétne hlbší zmysel. Mnoho informácii sa dá prediskutovať aj prostredníctvom elektronickej komunikácie. Pokiaľ je naozaj nevyhnutné stretnutie uskutočniť, roztrieďte zodpovednosti medzi viaceré kompetentné udalosti. V opačnom prípade využite pre spoluprácu mnoho dostupných aplikácii. Akými sú Facebook, Instagram, Twitter alebo Linkedln.

 

7. Používajte slovo áno s mierou - Peniaze sú čas. A čas sú peniaze. Extrémne produktívni jedinci sú presvedčení, že  všetky prichádzajúce príležitosti sa využiť vo svoj prospech skutočne nedajú. Preto ich treba z dôvodu jasnej fyzickej a psychickej vyčerpanosti selektovať. Takže je dôležité si svoju cestu nových výziev vyberať s maximálnou opatrnosťou a dôslednosťou. Konečný slogan pre vaše úspechy teda znie: Nehovor ,,áno“ len zo strachu že nič lepšie v budúcnosti k tebe nepríde.

 

8. Keď delegácia rastie - Delegácia je sestra slovíčka striedmého áno. Upustenie 100% kontroly od plánovaných zodpovedností, je najlepším trikom nadštandardne vykonanej práce. Jej kúzlo tkvie v skutočnosti, že nie je nevyhnutné aby ste všetky činnosti produkovali sám. Namiesto toho si zkoordinujte čas tak, aby ste niektoré povinnosti mohli ľahko presunúť na plecia svojho tímu.

 

9.Prevádzka rannej rutiny - Teplá káva, chutná večera, príjemná joga či osviežujúca sprcha. Možno že tieto činnosti sú pre vás skutočnou rutinnou ale vy ich skôr považujete za každodenný stereotyp? Faktom je, že sú skvelým prostriedkom pre vyčistenie zanesenej mysle. A čistá myseľ je predsa najlepším predpokladom pre zdravý, energický postup pre vykonávanie čohokoľvek.

4
Super článok
4
0
0
Nič moc
O autorovi
Lukáš Mikulaško Lukáš Mikulaško
Som online podnikateľ a marketér.

Momentálne rozbieham digitálnu agentúru ContentPress

Zaujímam sa o osobný rast, sociálne siete a online marketing.

Napísal som e-book o budovaní osobnej značky "Značka si TY!
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť