10 tipov od Richarda Bransona

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Riadenie hocakého podnikania si vyžaduje veľa krvi, potu, slz a aj kofeínu. Ale na konci každého dňa by ste mali vidieť niečo, na čo budete naozaj hrdí.

 

1. Ak vás to nebaví, tak to nerobte

 

Branson vraví: Keď som rozbiehal Virgin zo suterénu v západnom Londýne, nemal som žiadny veľký plán ani stratégiu. Nerozmýšľal som nad vybudovaním obchodného impéria. Pre mňa je podnikanie predovšetkým o tom byť na niečo hrdý, spojiť dokopy talentovaných ľudí a vytvoriť niečo, čo druhým ľuďom skutočne zmení život.

 

2. Nemôžete podnikať bez riskovania

 

Branson tu vraví jedno zo svojich obľúbených prísloví, keď radí ohľadne podnikateľských rizík. "Statočný nemusí žiť večne – ale opatrný nežije vôbec".  Buďte pripravený na pád vraví Branson. Každý biznis je spojený s rizikami.  Úspech zriedkakedy prichádza z hry na istotu.

 

3. Prvý dojem je najdôležitejší. Rovnako tak aj ten druhý

 

Prví dojem, ktorý urobíte na zákazníka bude aj pravdepodobne ten, ktorým si ho získate. "Prvý dojem je extrémne najdôležitejší. Rovnako tak aj ten druhý"., vraví Branson. Po druhýkrát zvyčajne kontaktuje Virgin zákazník preto, že má problém s produktom alebo službou. Akým spôsobom budete prezentovať značku v týchto situáciách napovie veľa o tom, ako vaša značka dokáže udržovať dobré vzťahy so zákazníkmi a ako zvládate prekážky.

Richard Branson

4 Dajte si pozor na MY vs VY

 

Pracovisko má byť miestom, kde líder a jeho zamestnanci spolu skvelo komunikujú a ich práca smeruje k spoločnému cieľu. "Pokiaľ zamestnanci nie sú so spoločnosťou prepojení pomocou MY, znamená to, že vedenie dostatočne nekomunikuje s ľuďmi"., vraví Branson.

 

5 Budujte komfortné firemné zázemie

 

Zamestnanci sa musia cítiť slobodne, musia mať odvahu prejaviť sa, otvoriť sa bez obmedzení a vďaka tomu odvádzať kvalitnejšiu prácu a efektívne sa rozhodovať. Môže to znieť ako otrepaná fráza, ale je potrebne dodať, že to vyžaduje zasvätené, motivujúce a zaujaté pracovné nasadenie, dodať produkt alebo službu najvyššej kvality a vybudovať úspešný a stabilný podnik.

 

15
Super článok
15
1
1
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť