Stav batérie - kľúčový faktor pri repasovanej technike

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Repasovanej technike začína holdovať čoraz viac používateľov. Takúto techniku využívajú ľudia predovšetkým na kancelársku prácu. Pred samotnou kúpou takéhoto PC je však dôležité sledovať niekoľko faktorov. Jedným z tých najdôležitejších je stav batérie.

 

To, koľko vám vydrží batéria na vašom notebooku či mobile, je jedným z kľúčových faktorov pri každej kúpe novej techniky.

 

Inak to teda samozrejme nie je ani pri repasovanej techniky, dokonca pri nej by sme skonštatovali, že stav batérie je ešte dôležitejší.

repasovaná technika

Ako si stav batérie preveriť?

 

Tým, že repasované notebooky nie sú úplne novými počítačmi, je stav batérie pochopiteľne jedným z tých najhlavnejších parametrov, podľa ktorých sa môžete rozhodnúť.

 

Stav batérie v tejto technike by ste mali nájsť v popise samotného produktu na stránke obchodu, cez ktorý si chcete repasovaný notebook kúpiť.

 

Inak tomu nie je ani v prípade smartfónov, kde sa do popularity dostávajú repasované iPhony od značky Apple.

 

Iphony sú vo všeobecnosti známe svojou silnou batériou, ktorá vydrží bez problémov niekoľko desiatok hodín, no aj napriek tomu vám odporúčame jej stav preveriť.

 

Rátajte s nižšou kapacitou batérie

 

Už dopredu vám však môžeme odporučiť a priznať, že pri kúpe repasovanej techniky, je potrebné rátať s nižšou kapacitou batérie.

 

Pokiaľ nájdete obchod, ktorý garantuje plnú kapacitu batérie pri repasovaných modeloch, určite sa nebojte samotný model pred kúpou preveriť.

 

Overené obchody vymieňajú starú batériu za novú nekompatibilnú.

 

Ďalšie parametre

 

Okrem stavu batérie, sú pri kúpe repasovaných počítačov dôležité aj ďalšie parametre, podľa ktorých vyberať.

 

Pochopiteľne ide o procesor, kapacitu RAMky, pamäť, prítomnosť SSD disku a ďalšie. Nezabudnite ani na dizajn modelu, ktorý by mal byť pri renovovaných počítačoch zachovaný.

 

Zdroj obrázku: DAMRONG RATTANAPONG / Shutterstock.com

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť