Spríjemnite si prácu pri počítači

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Prezentačné zručnosti - ako prezentovať s úspechom"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz ,,Základy podnikania 2015,,
Individuálne, Banská Bystrica
Gábor Hulitka

Práca v kancelárii môže byť občas náročná. Či už vás vie čas od času potrápiť ťažký úkol, alebo priveľa hodín strávených pri počítači, určite uvítate možnosť si prácu čo najviac spríjemniť. Iste máte vlastné finty, vďaka ktorým toho dosiahnete. Vedeli ste však, že existujú veci, ktoré vám vedia chvíle v kancelárii ešte viac osladiť?

Podložka pod myš

Aby ruka nebolela

 

Určite to poznáte. Jedna hodina za počítačom strieda druhú a vás čím ďalej tím viac bolí ruka, ktorou ovládate myš. Ako proti tomu bojovať? Veľmi jednoduché a aj lacné riešenie je zaobstarať si podložku pod myš s podložkou na zápästie. Vypodložené zápästie si uľaví, je menej napínané a vy si budete pochvaľovať, že je bolesť preč.

 

Poriadok v CD nosičoch

 

Máte veľké množstvo CD nosičov a keď potrebujete jeden konkrétny nájsť, zaberie vám to nemalú chvíľu? Máte ich naskladané v šuplíku jeden cez druhý a akurát ten, ktorý potrebujete, je vždy najnižšie? Skoncujte s týmto trápením a spoľahnite sa na box na CD. Vďaka systematickému usporiadaniu na jednom mieste nájdete to pravé CD behom chvíľky. Záleží len na vás, či zvolíte variantu, kde sa vkladajú len samotné CD, bez škatuliek, alebo aj s nimi. Ich výhodou je aj to, že sa vyrábajú v uzamykateľnej variante. 

Stojan pod notebook

Nablýskaný monitor

 

Ruku na srdce. Ako vypadá váš monitor? Udržujete ho a pravidelne čistíte? Ak nie, mali by ste. Nie len že naň lepšie uvidíte, pravidelná starostlivosť o monitor aj predlžuje jeho životnosť. Najlepší spôsob, ako monitor vyčistiť, je kúpiť si špeciálny čistič na monitor. Predáva sa v spreji, ale hádam najpraktickejšie sú čistiace utierky na monitor. Nemusíte zháňať handričku a ani si lámať hlavu nad tým, či ste zvolili správne dávkovanie. Najlepšie sú prípravky s antistatickými látkami, vďaka ktorým sa zmenšuje usadzovanie prachu.

 

Notebook v správnej výške

 

Zápästie už máte v pohode vďaka správnej podložke pod myš. Ako ale riešiť bolesť krčnej chrbtice, ktorá vám vzniká v dôsledku niekoľkohodinového dívania sa na obrazovku notebooku? Dôvodom, prečo vás krk bolí, je to, že ho máte v neprirodzenej polohe. Viac menej sa stále dívate smerom dolu. Potom vám krk tuhne. Riešením je stojan na notebook. Vďaka nemu si nastavíte správnu výšku tak, aby ste predišli napätiu krku a bolesti chrbtice.

 

To isté vás môže trápiť v prípade stolného počítača. Potom sa poobzerajte po držiaku na monitor.  Aj ten vám zaistí nastaviť si ho do správnej výšky tak, aby ste sa dívali dopredu. Ak máte kanceláriu, alebo nejakú inú miestnosť, vybavenú televízorom, nezabudnite na fixný držiak pre televízor. Vďaka nemu pohodlne umiestnite televízor na stenu práve v tej výške, v ktorej vám to najviac vyhovuje.

 

Stojany sú naozaj skvelý pomocníci. A to nie len, keď ide o monitory. Ak chcete mať poriadok v perách, kancelárskych sponkách alebo vôbec v kancelárskych potrebách, odporúčame stojan na písacie potreby, stojan na kancelárske sponky, alebo pre tých, ktorý chcú mať všetko na jednom mieste, stojan na kancelárske potreby. Ako vidíte, prácu pri počítači si môžete v mnohom spríjemniť. Stačí len poobzerať sa po tých správnych veciach. 

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť