Nebaví vás zamestnanie, v ktorom pracujete? Skúste rozbehnúť niečo vlastné!

Nevyhovujúce pracovné podmienky, žiadna možnosť kariérne rásť a nízke mzdy sú hlavnými príčinami, prečo zamestnanci opúšťajú svoje zamestnanie. Čo je veľkým pozitívom v súčasnej dobe je narastajúci počet mladých podnikateľov, ktorí chceli zmeniť svoj život k lepšiemu a skúsili vstúpiť do podnikateľského sveta.

 

Ak aj vás nebaví zamestnanie, skúste rozbehnúť niečo vlastné. Na začiatok si však ujasnite tieto dôležité veci.

 

Kde bude sídliť vaša firma?

 

Skôr, ako sa rozhodnete opustiť zamestnanie a skúsiť niečo vlastné, musíte si ujasniť, kde bude sídliť vaša firma. Ako začínajúci podnikateľ s obmedzeným množstvom finančných prostriedkov nebudete chcieť hneď riešiť kúpu vlastných kancelárskych priestorov, ale budete hľadať iné alternatívne riešenie. Môžeme vám odporučiť virtuálne sídlá. Prenájom sídla vás mesačne vyjde na pár desiatok eur a to sa na ňom nemusíte fyzicky nachádzať. Virtuálne sídla sú vlastne služby, ktoré využívajú začínajúci podnikatelia, ktorí chcú ušetriť na kancelárskych priestoroch a chcú sa zviditeľniť v tak veľkej konkurencii, akú majú. Tieto virtuálne sídla sa totiž nachádzajú na najprestížnejších bratislavských adresách. Veď kto by nechcel nakupovať u firmy, ktorá sídli v najdrahšej lokalite v Bratislave?

 

Ak práve uvažujete nad tým, kde bude sídliť vaša spoločnosť, skúste sa popýtať na nejaké pre vás vyhovujúce virtuálne sídlo. Využite možnosť, ktorá vám pomôže ušetriť nemalé peniaze.

 

Chcete živnosť alebo s.r.o.?

 

Porovnanie výhod a nevýhod živnosti a s.r.o. vám výrazne uľahčí rozhodovanie. V niečom vyniká živnosť, v niečom zase spoločnosť s ručeným obmedzeným. Živnosť je výhodná najmä kvôli rýchlosti založenia – trvá to pár dní. Čo sa týka ručenia, živnosť je v tomto menej výhodnejšia. V prípade živnosti ručíte za svoje záväzky celým svojim majetkom, teda aj osobným majetkom a dokonca aj majetkom celej svojej rodiny. Pri živnosti si administratívu a účtovníctvo môžete viesť sami. Nájdite si takéto porovnanie výhod a nevýhod a rozhodnite sa, či chcete radšej živnosť alebo sa rozhodnete pre s.r.o.

 

Neopúšťajte staré zamestnanie skôr, ako si nevyriešite tieto podstatné veci a ak už budete mať všetko vybavené, potom vám prajeme veľa úspechov v podnikaní.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť