Kvalita tlače závisí od vhodného tonera

Výber správneho tonera závisí od vašich predchádzajúcich skúseností a taktiež podľa značky zariadenia, ktoré máte doma. Pokiaľ používate tlačiareň a chystáte sa vybrať náhradný toner, tak ste sa už asi stihli oboznámiť s jeho vlastnosťami a možnosťami tlače. Okrem originálnych tonerov sa môžete stretnúť aj s kompatibilnými tonermi. Podľa čoho by ste sa mali rozhodnúť, aby ste sa vyhli zbytočným chybám?

 

Cena originálnych tonerov je často vyššia ako cena kompatibilných toneroch. Okrem ceny však môžete zohľadniť aj ďalšie rozdiely. Pre konkrétny model tlačiarne je dôležité používať originálne tonery, ktoré sa vyrábajú priamo výrobcom tlačiarne.

toner

KVALITA TLAČE

 

Keďže je toner navrhnutý na mieru pre konkrétny model tlačiarne, tak je kvalita tlače a spoľahlivosť tonerov naozaj vysoká. Avšak aj pri originálnych toneroch sa môžete stretnúť s občasnými problémami, ktoré by ste mali včas vyriešiť reklamáciou. Pri častom tlačení oceníte XXL verzie tonerov.

 

ROZDIELY PRI PROSTREDÍ VYUŽITIA

 

Jednotlivé náplne do tlačiarne majú zásadné rozdiely pri svojom využití. Musíte zvoliť vhodný typ náplne, ktorá bude pasovať k vašej tlačiarni. Pri každodennej práci v kancelárii sa môžete tiež stretnúť s atramentovými tonermi do tlačiarne.

 

V prípade, že sa vám nepodarí zohnať originálnu náplň do tlačiarne, tak ešte existuje alternatívna náplň. Na porovnanie sú lacnejšie než originálne tonery, no nemá to žiadny vplyv na ich kvalitu a spoľahlivú tlač počas používania. Pri originálnych toneroch sa nemusíte obávať rýchleho opotrebovania alebo poškodenia tlačiarne, keďže sú skutočne zárukou kvality.

 

Tonery patria medzi dôležité materiály na pracovné účely ku všetkým druhom zariadení alebo iných multifunkčných zariadení. Rozdiel nespočíva len v prostredí ich využitia, ale aj v modeli tlačiarne alebo v samotnej cene.

 

Zdroj obrázku: KOKTARO / Shutterstock.com

0
Super článok
0
1
1
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť