Ako na expanziu firmy?

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Chcete rásť a expandovať? Ak rast firmy podceníte, môžete na to rýchlo doplatiť. Ak to s expanziou myslíte naozaj vážne, tieto tri veci by ste nemali určite podceniť.

 

Zamestnanci

 

Každú dobrá firma, ktorá chce rásť potrebuje vedieť získať a hlavne udržať dobrých zamestnancov. V poslednej dobe je nedostatok kvalifikovaných ľudí na trhu, preto je potrebné vytvoriť výborné podmienky pre vašich zamestnancov, aby nezačali odchádzať ku konkurencii, a aby nový zamestnanci konkurencie mali záujem pracovať práve u vás.

 

Dobré prostredie pre nich vytvoríte vďaka dobrým platovým podmienkam, skvelým nefinančným benefitom a výbornou kultúrou firmy.

 

Kancelárie

 

Ak chcete rásť a expandovať, musíte myslieť na to, že bude v najbližšej dobe potrebovať väčšie priestory. Príliš veľké kancelárie budú stáť vašu firmu zbytočné peniaze a naopak v príliš malých kanceláriach sa vaši zamestnanci nebudú cítiť komfortne. Musíte si preto poriadne vypočítať aká veľkosť je pre vás najlepšia. Myslite však niekoľko rokov dopredu, aby ste o pol roka nemenili opäť svoje kancelárie. Ich zariadovanie nie je lacná záležitosť. 

 

V dnešnej dobe sa snaží množstvo firiem vytvoriť veľmi zaujímavé, moderné a komfortné kancelárie, aby prilákali k sebe mladé talenty a kvalifikovaných ľudí. Do zariadenia a moderných technológii investujú veľakrát množstvo peňazí. 

 

Elegantné sklenené steny a sklené dvere, dizajnový nábytok na mieru a moderná technika nie je lacná záležitosť. Pri každom sťahovaní do novej kancelárie budete musieť svoj priestor zariaďovať odznova a prispôsobovať sa jeho veľkosti.

 

Marketing

 

Každá firma potrebuje investovať do marketingu, ak chce rásť a aj udržať tento rast. Marketingové aktivity by vám z dlhodobého hľadiska mali generovať nové dopyty, zákazníkov, objednávky a udržať dobré miesto na trhu. Neexistuje však univerzálny návod ako to spraviť. Každá firma má svoju stratégiu, ktorá jej funguje.

 

Marketing sa však nerobí sám, budete potrebovať množstvo ľudí s rôznymi zručnosťami. Pre menšie firmy si odporúčame nájsť freelancerov, prípadne marketingové agentúry a pre väčšie firmy odporúčame vybudovať vlastný interný marketingový tím.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť