15 najčastejších wordpress chýb, ktorých je dobré sa vyvarovať

Blížiace sa kurzy

Veľmi starý a slávny výrok, “mýliť sa je ľudské a odpúšťať je božské“, je úplná pravda. Všetci robíme chyby, pretože nikto z nás nie je dokonalý. Či už je to skutočný život alebo WordPress, chyby sa stávajú po celom svete. Robiť chyby samozrejme nie je zločin, ale urobiť chybu a nepoučiť sa z toho už áno.

 

Každý sa učí na vlastných chybách, no je omnoho lepšie poučiť sa z chýb druhých.

 

V prípade WordPress je hlavným cieľom nováčika všetko nastaviť a spojazdniť web čo najrýchlejšie. V tomto zhone existuje pomerne málo vecí, ktorých ignorácia môže viesť k sérii bezpečnostných chýb a ovplyvnia váš blog v dlhodobom horizonte. V tomto článku sme zostavili 15 najčastejších chýb vo WordPress, ktoré takmer každý z nás na začiatku urobí.

 

15 najčastejších wordpress chýb, ktorých je dobré sa vyvarovať

 

Dúfajme, že použijete túto príručku, aby ste zabránili tej istej hrubej chybe a aby boli vaše WordPress stránky lepšie, rýchlejšie, bezpečnejšie a samozrejme úspešné.

 

1. Výber nevhodnej platformy

 

WordPress.com zadarmo alebo WordPress.org na vlastnom hostingu? Väčšina WordPress začiatočníkov je často zmätená z výberu medzi týmito dvoma možnosťami, a to je jedna z najčastejších chýb, ktoré je možné vidieť medzi začiatočníkmi. Aj keď sa ste len na začiatku, je veľmi dôležité vedieť, aký je rozdiel medzi nimi a ktorý môže byť tou pravou voľbou pre váš nový WordPress blog.

 

Môže byť ťažké rozhodnúť sa, ktorá varianta je pre vás ideálna, pretože oba majú svoje vlastné výhody a nevýhody. WordPress.com (beží u ľudí na Automattic) je najvhodnejší pre bloggerov, fotografov a umelcov – takmer pre každého. Na druhú stranu, WordPress.org je určený pre tých, ktorí chcú mať plnú kontrolu nad svojimi webovými stránkami. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, buďte opatrní.

 

2. Zabudnutie na zmenu predvoleného používateľského mena “admin”

 

Pri inštalácii WordPressu, sa automaticky vytvorí používateľské meno “admin” s oprávneniami správcu. Je to meno, ktoré je samozrejme predvídateľné pre hackerov. Pomocou používateľského mena “admin” sa ľahko môžu pokúsiť o útok na vaše prihlasovacie údaje a prevziať kontrolu nad vašimi stránkami.

 

 

Keď vám dáva WordPress počas inštalácie možnosť zmeniť užívateľské meno, nemá zmysel ponechávať si to predvolené. Preto sa pri inštalácii WordPressu uistite, že ste zmenili predvolené používateľské meno “admin” na svoje vlastné. Je tiež vhodné použiť kombináciu čísel, písmen a špeciálnych znakov vo vašom používateľskom mene aj v hesle.

 

3. Použitie nevhodnej alebo chybnej témy

 

Výber perfektnej témy je zásadná vec, ktorá rozhoduje o budúcnosti vášho WordPress blogu. Neverili by ste, že štruktúra vášho dizajnu zohráva dôležitú úlohu aj v umiestnení vo výsledkoch vyhľadávania. Existujú tri veci, ktoré by ste mali mať na pamäti pri výbere témy – jednoduché použitie pre vás, rozumné ceny, a povesť spoločnosti.

 

Ak máte záujem o WordPress tému zadarmo, potom nie je lepšia voľba, než WordPress Themes Directory. Ale ak máte záujem o kúpu komerčnej témy, odporúčame skúsiť niektorého z týchto dôveryhodných poskytovateľov tém: Elegant Themes, StudioPress, Headway Themes, Themify, alebo iThemes.

 

4. Ponechanie predvoleného sloganu “len ďalší blog”

 

Slogan je jednoriadkový popis hovoriaci o čom sú vaše stránky. V predvolenom nastavení WordPress zadáva slogan “len ďalší blog” do každej inštalácie. Väčšina WordPress nováčikov zabúda odstrániť resp. zmeniť ho čím sa zaindexuje v Google, a to nie je dobrý postup.

 

Preto je vhodné zvoliť jedinečný a vtipný slogan, ktorý má nejaký vzťah s vašim blogom alebo jeho obsahom. Predvolený slogan môžete zmeniť tak, že v administrácii pôjdete do Nástenka » Prispôsobte si svoju stránku » Názov stránky a slogan. Nezabudnite tiež odstrániť ukážkovú stránku, ktorá sa dodáva s WordPress inštaláciou.

 

5. Použitie predvoleného faviconu

 

Favicon je považovaný za preukaz totožnosti webových stránok. Je to malá ikona, spojená s vašou stránkou, zobrazuje sa v prehliadači v adresnom riadku alebo vedľa názvu stránky v zozname záložiek. Väčšina WordPress nováčikov ignoruje svoj favicon, takže ich blogy / weby majú zvyčajne zobrazené predvolené WordPress favicony, alebo favicon poskytnutý ich témou alebo poskytovateľom webhostingu.

 

Aby vyzeral váš web viac profesionálne, bude skutočne potrebné zmeniť favicon, ak ste tak už neurobili. Buď si môžete vytvoriť favicon sami, alebo vytvoriť pomocou jedného z favicon generátorov dostupných zadarnom na internete. Po vygenerovaní svojho faviconu, je potrebné ho vo vašej téme nahrať v sekcii Obrázky s cieľom nahradiť predvolený favicon.

 

6. Komplikované kategórie a tagy

 

Jedna z najlepších vl