Už žiadne pokuty za prepadnutú TK, EK a vyexpirovanú autolekárničku

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Kontrola TK a EK už neprebieha len na cestách pri cestnej kontrole, ale od marca 2016 vodiči dostávajú za neplatnú TK a EK pokutu, ktorú automaticky vygeneruje informačný systém po dátume platnosti TK a EK. Výška pokuty za TK je 166 EUR a rovnaká je aj za EK. Takže zábudlivému vodičovi spolu príde pokuta vo výške 332 EUR. Ak ju vodič uhradí do 15 dní tak vodičovi odpustia sumu 55 EUR za TK a tiež 55 EUR za EK. Bez ohľadu na to, zaplatí zábudlivý vodič spolu 222 EUR, čo stále nie je málo za zlú pamäť alebo prehliadnutie pripomienky v nejakom kalendári.

Neriskujte pokuty za prepadnutú TK a EK.

Neriskujte pokuty za prepadnutú TK a EK.

Tieto dva dôležité termíny (a nie len to)  vie každému vodičovi pripomenúť Slovenská web aplikácia CarApp.info, ktorá po registrácii, následnom nahodení vozidla vodiča a zadaní týchto termínov vodičovi 30 dní pred vypršaním termínu TK a EK, pošle e-mail s upozornením na tieto dve udalosti. Takže vodič má dostatok času na to, aby svoje motorové vozidlo v dostatočnom predstihu pripravil na technickú a emisnú kontrolu a dal si svoje vozidlo skontrolovať v autoservise. 

 

Ak užívateľ aplikácie nezadá v priebehu 16 dní nové termíny platností TK a EK, tak web aplikácia CarApp.info pošle užívateľovi ďalší e-mail s upozornením na blížiace sa termíny platnosti TK a EK. A pre tých, čo by ignorovali aj druhé upozornenie, je tu ešte tretie upozornenie 48 hodín pred vypršaním platnosti technickej a emisnej kontroly.

Keď už sme pri tých pokutách, viete aká pokuta hrozí vodičovi pri cestnej kontrole za vyexpirovanú autolekárničku? Máte v hlave alebo niekde poznačený dátum expirácie lekárničky, ktorá je povinnou výbavou každého motorového vozidla? Nejazdíte už náhodou s vyexpirovanou autolekárničkou?

Aplikácia CarApp.info za Vás sleduje a stráži platnosť TK, EK a autolekárničky.

Aplikácia CarApp.info za Vás sleduje a stráži platnosť TK, EK a autolekárničky.

Ak má vodič šťastný deň, tak ak mu policajti budú kontrolovať autolekárničku, tak v najlepšom to budú riešť len dohovorom. V opačnom prípade vodičovi hrozí pokuta až do výšky 50 EUR.

 

Nehovoriac o tom, že motorové vozidlo s vyexpirovanou autolekárničkou neprejde na STK technickou kontrolou a to platí aj v prípade, že autolekárnička nie je po dátume expirácie, ale v nej chýba niektorý z modulov alebo len niektorá zdravotnícka potreba.

 

Tvorcovia web aplikácie CarApp.info mysleli aj na toto dôležité upozornenie termínu a tak ako vodiča web aplikácia upozorní na termíny TK a EK, tak ho upozorní 3-krát aj na blížiaci sa dátum expirácie autolekárničky.

 

Web aplikácia CarApp.info vie vodičom ušetriť teda nemalé peniaze na pokutách pripomenutím dôležitých termínov týkajúcich sa motorového vozidla. Aplikácia je jednoduchá a intuitívna na používanie a chce od vodiča po registrácii a nahodení vozidla následne len jeden údaj mesačne, takže vodiča nijako ďalej už neobťažuje.

pokuta TK a EK

CarApp.info je web aplikácia, ktorá vodičovi stráži okrem termínov TK, EK a platnosti autolekárničky, aj termín garančnej kontroly vozidla, výmeny oleja, stav pneumatík a termín platnosti PZP a Havarijnej poistky.

 

Aplikácia CarApp.info nie je zadarmo. Cena za používanie na jeden rok je 9,99 EUR. Každému užívateľovi web aplikácia umožňuje poslať upozornenie na aplikáciu svojim priateľom a za každých 10 platiacich užívateľov pošle pozívateľovi promo kód s výškou kreditu na rok používania. Takto užívateľ web aplikácie CarApp.info nemusí už v ďalších rokoch za používanie aplikácie platiť, alebo môže promo kód využiť na nahodenie ďalšieho vozidla, prípadne ho darovať. Suma 9,99 EUR nie je zanedbateľná, ale oproti pokutám, ktoré hrozia za prepadnutú TK, EK a vyexpirovanú autolekárničku, to nie až tak veľa, ale to už je na zvážení každého vodiča.

 

Ministerstvo dopravy eviduje k júlu 2017 približne 40-tisíc podnetov na automatické uloženie pokuty za neplatnú technickú a emisnú kontrolu. Títo vodiči by asi určite radšej zaplatili 9,99 EUR ako vyššie uvedené pokuty.

 

Web aplikácia: https://www.carapp.info

Facebook stránka @CarApp.info: https://www.facebook.com/CarApp.info/

2
Super článok
2
1
1
Nič moc
O autorovi
Peter Rakvica Peter Rakvica
Mojou obchodnou filozofiou je vyhľadávanie investičných príležitostí v prostredí neustálych zmien na trhu a následne informovanie a sprostredkovanie týchto príležitostí prostredníctvom blogu InvestičnýBlog.sk.

Mám viac ako 13 ročné skúsenosti v poisťovníctve a bankovníctve. Od roku 2005 sa aktívne venujem obchodovaniu na FOREXe a od roku 2010 predajom a kúpou fyzických drahých kovov.

Prostredníctvom svojich spoločností prevádzkujem informačno-technologický portál pda.sk, internetový obchod eshop.pda.sk s príslušenstvom pre zariadenia s iOS, androidom, windows mobilom, internetový obchod s drahými kovmi a briliantmi zlatestriebro.sk a internetový obchod susenemaso.sk s výdatnými a zdravými pochúťkami.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť