Už žiadne pokuty za prepadnutú TK, EK a vyexpirovanú autolekárničku

Blížiace sa kurzy

Kontrola TK a EK už neprebieha len na cestách pri cestnej kontrole, ale od marca 2016 vodiči dostávajú za neplatnú TK a EK pokutu, ktorú automaticky vygeneruje informačný systém po dátume platnosti TK a EK. Výška pokuty za TK je 166 EUR a rovnaká je aj za EK. Takže zábudlivému vodičovi spolu príde pokuta vo výške 332 EUR. Ak ju vodič uhradí do 15 dní tak vodičovi odpustia sumu 55 EUR za TK a tiež 55 EUR za EK. Bez ohľadu na to, zaplatí zábudlivý vodič spolu 222 EUR, čo stále nie je málo za zlú pamäť alebo prehliadnutie pripomienky v nejakom kalendári.

Neriskujte pokuty za prepadnutú TK a EK.

Neriskujte pokuty za prepadnutú TK a EK.

Tieto dva dôležité termíny (a nie len to)  vie každému vodičovi pripomenúť Slovenská web aplikácia CarApp.info, ktorá po registrácii, následnom nahodení vozidla vodiča a zadaní týchto termínov vodičovi 30 dní pred vypršaním termínu TK a EK, pošle e-mail s upozornením na tieto dve udalosti. Takže vodič má dostatok času na to, aby svoje motorové vozidlo v dostatočnom predstihu pripravil na technickú a emisnú kontrolu a dal si svoje vozidlo skontrolovať v autoservise. 

 

Ak užívateľ aplikácie nezadá v priebehu 16 dní nové termíny platností TK a EK, tak web aplikácia CarApp.info pošle užívateľovi ďalší e-mail s upozornením na blížiace sa termíny platnosti TK a EK. A pre tých, čo by ignorovali aj druhé upozornenie, je tu ešte tretie upozornenie 48 hodín pred vypršaním platnosti technickej a emisnej kontroly.

Keď už sme pri tých pokutách, viete aká pokuta hrozí vodičovi pri cestnej kontrole za vyexpirovanú autolekárničku? Máte v hlave alebo niekde poznačený dátum expirácie lekárničky, ktorá je povinnou výbavou každého motorového vozidla? Nejazdíte už náhodou s vyexpirovanou autolekárničkou?

Aplikácia CarApp.info za Vás sleduje a stráži platnosť TK, EK a autolekárničky.

Aplikácia CarApp.info za Vás sleduje a stráži platnosť TK, EK a autolekárničky.

Ak má vodič šťastný deň, tak ak mu policajti budú kontrolovať autolekárničku, tak v najlepšom to budú riešť len dohovorom. V opačnom prípade vodičovi hrozí pokuta až do výšky 50 EUR.

 

Nehovoriac o tom, že motorové vozidlo s vyexpirovanou autolekárničkou neprejde na STK technickou kontrolou a to platí aj v prípade, že autolekárnička nie je po dátume expirácie, ale v nej chýba niektorý z modulov alebo len niektorá zdravotnícka potreba.

 

Tvorcovia web aplikácie CarApp.info mysleli aj na toto dôležité upozornenie termínu a tak ako vodiča web aplikácia upozorní na termíny TK a EK, tak ho upozorní 3-krát aj na blížiaci sa dátum expirácie autolekárničky.

 

Web aplikácia CarApp.info vie vodičom ušetriť teda nemalé peniaze na pokutách pripomenutím dôležitých termínov týkajúcich sa motorového vozidla. Aplikácia je jednoduchá a intuitívna na používanie a chce od vodiča po registrácii a nahodení vozidla následne len jeden údaj mesačne, takže vodiča nijako ďalej už neobťažuje.

pokuta TK a EK