Tipy a triky pre hranie bezplatných online hier

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Hranie bezplatných hier patrí medzi populárne spôsoby, ako stráviť svoj voľný čas. Na čo by ste pri hraní mali dbať?

 

Vedeli ste, že na celom svete až 700 miliónov ľudí hráva online hry? I to ukázala štyri roky stará štúdia. Ak hráte i vy, tak patríte medzi stámilióny ďalších, ktorí si takto krátia čas. Hrať je módne, cool a populárne. Hrajú mladí i starí, muži i ženy, jednotlivci i celé rodiny. Online hry sa stali jednou z najpopulárnejších foriem trávenia voľného času. Na čo si však dávať pozor pri hraní takýchto hier?

 

Je skutočne bezplatná?

Prvou vecou, na ktorú je dobré dať si pozor je to, či je hra skutočne bezplatná. To, že jej stiahnutie do počítača, respektíve mobilného telefónu ešte nič nestojí, neznamená to, že to ani nebude nič stáť v budúcnosti. Niektoré hry (takzvané „freemiumy“) po váš môžu vyžadovať platby za rôzne vylepšenia, postup na nové úrovne alebo dodatočné benefity. Buďte opatrní, keď od vás bude hra žiadať peniaze. Ľahko sa môže stať, že si na účte nájdete až podozrivo málo finančných prostriedkov.

 

Hry z oficiálnych zdrojov

Je jedno či si chcete zajazdiť na motorkách na dráhe v Monte Carle, zatočiť automatom v Doublestar kasíne alebo sa starať o imaginárne zvieratko. Vždy by ste mali myslieť na bezpečnosť a všetky hry sťahovať len z oficiálnych stránok. Len takto máte stopercentnú istotu, že hry sú bezpečné. Klamali by sme, ak by sme tvrdili, že všetky hry stiahnuté mimo oficiálnych zdrojov sú nebezpečné, ale určite by ste si nechceli zavíriť svoj počítač alebo mobilný telefón ak nemusíte, že?

 

Dajte na rady druhých

Na svete sú milióny online hier a veľká časť z nich je úplne bezplatná, no len malú časť z nich sa oplatí hrať. Predtým, než sa rozhodnete nejakú hru si vôbec stiahnuť alebo otvoriť, je dobré sa pozrieť na to, čo si o nej myslia ostatní. Hodnotenia ostatných hráčov vám síce nepovedia, či sa vám bude hra páčiť, ale môžu vám prezradiť čo-to o hrateľnosti alebo o tom, či je to hra, ktorá má potenciál zabávať dlhodobo alebo či nezačne po čase náhodou nudiť. Prípadne vás môžu upozorniť na akékoľvek nebezpečenstvo, ktoré sa v hre ukrýva.

 

Ten najdôležitejší typ je aj zároveň ten najľahšie pochopiteľný. Nech už sa rozhodnete hrať akúkoľvek hru, tak myslite na jedno – aby vás hlavne zabávala a dobre ste sa pri nej oddýchli.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť