Faktorom na úspech sú skvelí ľudia

Blížiace sa kurzy
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Predstaviteľ košického start-upu Goldee (finalista StartUpAwards.SK 2012) Tomáš Baran, ktorý koncom roka 2013 úspešne spustil revolúciu v osvetlení, usilovne pracuje na tom, aby rozbehol na Slovensku výrobu svojich inteligentných vypínačov na svetlo.

 

S odstupom času sa pozerá na svoje podnikateľské začiatky a hovorí o faktoroch úspechu a plánoch, ktoré ich v tíme čakajú. Goldee je jeden z úspešných príbehov mladých šikovných Slovákov, ktorým nechýba odvaha a guráž presadiť sa. V rámci aktuálneho rámcového programu EÚ Horizont 2020 sa im dostáva viac pozornosti a príležitostí ako predtým. Vhodný čas na nové IT a webové start-upy je práve dnes.

 

Stavili na budúcnosť

 

O tomto start-upe už médiá napísali nejeden článok. Podľa Ivana Štefunka vytvárajú podobný príbeh ako Sli.do, avšak z úplne inej oblasti. Pohybujú sa na veľmi kompetitívnom trhu, ale aj tak sú úspešní a darí sa im zaujať na celom svete. S projektom Goldee vstúpili na trh, ktorý predstavuje budúcnosť. Zaujať dokázali vďaka práci ich ľudí, ktorí dokázali predstaviť fantastické kampane, projekty, a vôbec dosiahli výborné výsledky.

 

Našim cieľom od samého začiatku bolo a je nájsť tých najlepších ľudí

 

Start-up Goldee doslova žiaril medzi ostatnými novými projektmi.

Našim cieľom a najťažšou výzvou od samého začiatku bolo a je nájsť tých najlepších ľudí. Je to niečo, na čom nám stále záleží.

uviedol Tomáš Baran. Priznávajú o sebe, že sú tak trochu „picky“ (nároční). Aj to je dôvod, prečo je ich produkt vo svete obľúbený.

 

Na začiatku bol Tomáš Baran sám. Teraz je v tíme desať fantastických ľudí, ktorí spolupracujú s niekoľkými externistami. Ich tím sa neustále rozrastá a stále hľadajú skvelých nových ľudí.

 

Ich aktuálny zoznam úloh nie je vôbec krátky. Pracujú na integrácii ďalších smart LED žiaroviek do ich aplikácie (LIFX), začali s vývojom Android aplikácie a pripravujú Lighting Library - knižnicu dynamických scén. Popri tom všetkom stále pracujú na ich ovládači, ktorý by chceli čím najskôr posunúť do výroby. Zaujímavosťou je, že ich ovládač na svetlo nebude Made in China, ale Goldee Light Controller bude s najväčšou pravdepodobnosťou Made in Heart of Europe, Slovakia.

 

Od biznis nápadu k realite

 

Ich biznis nápad bol vytvoriť dynamické svetlo postavené na princípe ovládania prostredníctvom gesta a nový koncept svetla, ktoré sa stará o človeka a nie opačne.

 

Prvé skúsenosti a odozvu získali vďaka aplikácii Goldee for Philips hue. Tento projekt ich posunul, pretože dovtedy nevedeli predpovedať ako budú ľudia reagovať na dynamické svetlo. Na základe spätnej väzby vidia, že aplikácia sa stáva ich každodennou súčasťou a mení ich život.

 

Celosvetový záujem ich veľmi potešil

 

Záujem prejavilo dostatočné množstvo ľudí. Kampaň na ich vlastnej webovej stránke prekonala ich očakávania a podarilo sa im nazbierať podstatne viac než bola ich stanovená hranica. Len za 25 dní dosiahli svoj cieľ a nazbierali cez 100 tisíc dolárov. Záujem prichádzal z trhov, ktoré oslovili, čiže USA, Kanada, Veľká Británia, Holandsko, Nemecko, Austrália. Na ich prekvapenie prejavili veľký záujem aj z Francúzska a Švajčiarska. Ich pôvodným plánom bolo dodať produkt už koncom tohto leta. Nakoľko sa vyskytli určité komplikácie, ktoré sa pri hardvérových start-upoch vyskytnúť môžu, ich čas dodania sa natiahne. 

 

Záujem o Goldee Controller stále pretrváva. Od začiatku mája však neakceptujú objednávky vopred. Predaj sa chystajú spustiť v blízkej budúcnosti na www.getgoldee.com

13
Super článok
13
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Jurii
Jurii, 16.10.2014 o 14:36
Chlapci majú skvelí nápad. Klobúk dolu pred tým že to odštartovali :) . Raz ma to napadlo, obvzlašť vytvoriť budík na takomto princípe :), vtedy som však nepoznal Start-up. Ale jedna vec by ma zaujímala ako je to s tým osvetlením keď sa malé dieťa prebudí uprostred spánku. Pretože po biologickej stránke to asi veľmi vhodné nieje.
Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť