Slovenský start-up vo svete

Blížiace sa kurzy

Rozmach sociálnych sietí je v posledných rokoch neuveriteľný. Konkurencia je veľká a vybavená prostriedkami na realizáciu akejkoľvek myšlienky. No i tak som s kamarátom Borisom našiel niečo, čo nás napĺňa a dáva nám to zmysel vytvárať niečo pre ľudí. Vznikla neskutočná medzera medzi naším online a offline svetom. Kedy sa alebo rozprávame alebo slepo skrolujeme timelines rôznych sociálnych sietí. 

 

Aplikáciou ktorú vytvárame by sme chceli dosiahnuť, aby ľudia krátko po otvorení appky mohli spoznať niekoho absolútne neznámeho, koho by za iných okolností nikdy nestretol. Ja som po štúdiu strávil všetok čas v zahraničí. Najprv v Rakúsku a teraz v Anglicku. A hlavne po príchode som pociťoval nedostatok sociálnej interakcie. Ale nie tej online, práve tej offline. Asi to poznáte, že niekedy sa človek potrebuje jednoducho s niekým porozprávať. Aj keď s neznámou osobou. :)

 

App "Dejt" ako to pracovne voláme je výsledkom práve takýchto strastí. Aj keď branding je stavaní ako zoznamka - Dejt, je to určené pre každého, kto rád stretáva fajn ľudí. Cestovatelia, necestovatelia, študenti, neštudenti. Tu je aj krátke video ktoré túto myšlienku znázorňuje.

Na čom je to teda postavené?

 

Princíp je jednoduchý, na mape vo svojom okolí môžeš nájsť ľudí, ktorí sú aktuálne online čo je teda aj známka toho, že sa tak trochu nudia a chcú sa stretnúť. Samozrejme, je pred nami ešte veľa práce. Aplikácia je už dostupná na app store, nižšie uvediem aj odkaz v prípade, že chcete vedieť viac o tomto projekte.

 

No náš ďalší mílnik je zvýšenie kontroly súkromia a to pridaním interného messengera. Zatiaľ je to na spôsob e-mailovej komunikácie, pretože na messenger potrebujeme vlastný server a ten sa práve rieši. :) Hlavnou a dôležitou funkciou celej aplikácie bude práve kontrola súkromia, ktoré budete mať absolútne vo svojich rukách a to tak, že tvoj profil sa zobrazí iba v prípade, že žiadosť na stretnutie odsúhlasíš. Vypĺňanie profilu sme nechali úplne jednoduché, pretože o čom by ste potom debatovali? Samozrejme, nemôžu chýbať nejaké screeny priamo z appky.

KICKSTARTER

Ako som sľúbil na začiatku, pridávam aj odkazy na app store. Ak máš chuť vyskúšať funkcionalitu aplikácie, je pravdepodobné že v tvojom okolí ešte nebude nikto na vyhľadávanie. No ak sa prihlásiš aj s kamarátkou alebo kamarátom, môžete sa vidieť a komunikovať.

 

Takouto formou na jednej strane podporíte naše už i tak silné odhodlanie, a samozrejme odozva od ľudí je pre nás kľúčová. Tak nám napíš čokoľvek čo sa ti nejako nezdá. :) Tu je link pre Androiďákov. A samozrejme aj Apple musí byť a to práve tu.

 

V prípade, že ťa náš projekt naozaj zaujal, môžeš podporiť a urýchliť vytvorenie príjemnejšej platformy a zážitku priamo cez kickstarter

Ako na teba tento projekt vplýva?

  • Je to zaujímavé a budem používať platformu.( 38% )
  • Je to zaujímavé, no nebudem tomu venovať pozornosť.( 0% )
  • Je to pre mňa nezaujímavé.( 63% )

Počet hlasovaní: 8

2
Super článok
2
0
0
Nič moc
O autorovi
Mario Filo Mario Filo
Zakladateľ www.prokrastinuj.sk. Kde sa niečo deje, tam sa držím pravidla First In Last Out. Mám rád každú výzvu. Neuznávam motiváciu, prokrastináciu považujem za nástroj efektivity, no s mierou. Strávil som štyri roky vo Viedni a aktuálne žijem v Londýne. Na jednom mieste neobstojím, pokiaľ niekto niečo hovorí vo viac ako 5 vetách a nie je to nutné, nevnímam ho.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť