Instagram a slovenské a české najznámejšie instagramové komunity

Blížiace sa kurzy

Čo je to ten Instagram?


Instagram je obrázková sociálna sieť zameraná na zdieľanie fotografií vytvorených iPhonmi a smartfónmi. Bola založená v roku 2005. V súčasnosti registruje viac ako 200 miliónov aktívnych používateľov mesačne.


Fotografie možno nahrávať tak, že ich priamo odfotíte alebo vyberiete z galérie svojho mobilného telefónu. Fotky možno pred zverejnením rôzne upravovať prostredníctvom filtrov, orezávať a otáčať ich, meniť intenzitu svetla a farebnú hĺbku obrázku. Pri zverejňovaní fotografie k nej môžete pridať popis a tiež nastaviť zdieľanie na ďalších sociálnych sieťach. 


Pracovné rozhranie tvorí 5 záložiek. V hlavnom streame (prvá záložka) sa vám zobrazujú fotografie ľudí, ktorých sledujete (podobne ako pri twitteri). Fotografie možno označovať ako obľúbené a komentovať ich. V druhej záložke vidíte odporúčané fotografie ľudí z celého sveta. Tretia slúži na nahrávanie vašich fotografií. V štvrtej vidíte novinky vás a vašich priateľov a piata zobrazuje váš kompletný profil, ktorý môžete editovať.

@instaslovakia

Zdroj: instagram.com

@insta_svk

Zdroj: instagram.com

Najznámejšie slovenské a české instagramové komunity

 

Na Slovensku a v Čechách pôsobia viaceré instagramové komunity. Sú to skupiny ľudí, aktívnych na obrázkovej sociálnej sieti Instagram, ktorých spája láska k mobilnej fotografii či k fotografovaniu ako takému. Členovia skupín organizujú zrazy, radia si ohľadom fotografovania a budujú komunitu.

 

Zo slovenských komunít sú najznámejšie @insta_svk a @instaslovakia (@instaslovak). Komunita @instaslovakia vznikla v novembri 2012, jej cieľom je združovať Slovákov pôsobiacich na Instagrame. @insta_svk je novšia, ako sa sami nazvali, “neoficiálna komunita”. Vznikla v januári 2014 a je otvorená všetkým priaznivcom Instagramu a priateľom dobrej fotografie. Komunita je zameraná hlavne na Slovensko, spoznávanie nových ľudí, zaujímavé fotografie, či nové miesta v našej krásnej krajine.

 

Novovznikajúca komunita @iamcoolsk sa zatiaľ len rozbieha, no jej štart zatiaľ vyzerá veľmi sľubne. Tento projekt vzniká spolu s veľkou chuťou spopularizovať mobilnú fotografiu na domácej scéne.

 

V Čechách sú aktívne napríklad @IGLifecz či @igerscz. Počiatky komunity @igerscz siahajú až do roku 2011. Najstaršia a najväčšia česká Instagram komunita spája nadšencov mobilnej fotografie a zapálených užívateľov Instagramu. Projekt @IGLifecz vznikol (vo februári 2014) s cieľom pozdvihnúť českú instagramovú scénu. Spoločne budujú komunitu, ktorá žije fotením a Instagramom. Chcú niekoľkokrát do roka usporiadať populárne instameety, stretávať sa, vymieňať si tipy na zaujímavé miesta, diskutovať o aplikáciách, technikách a o živote.


Pre pripojenie sa ku komunitám a ich sledovanie zadávajte do svojich fotografií hashtag (#) s názvom komunity, napr. #iamcoolsk.

@iamcoolsk

Zdroj: instagram.com

iamcool.sk na Instagrame

 

Portál iamcool.sk má na Instagrame taktiež svoj profil. Náj