Instagram a slovenské a české najznámejšie instagramové komunity

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Čo je to ten Instagram?


Instagram je obrázková sociálna sieť zameraná na zdieľanie fotografií vytvorených iPhonmi a smartfónmi. Bola založená v roku 2005. V súčasnosti registruje viac ako 200 miliónov aktívnych používateľov mesačne.


Fotografie možno nahrávať tak, že ich priamo odfotíte alebo vyberiete z galérie svojho mobilného telefónu. Fotky možno pred zverejnením rôzne upravovať prostredníctvom filtrov, orezávať a otáčať ich, meniť intenzitu svetla a farebnú hĺbku obrázku. Pri zverejňovaní fotografie k nej môžete pridať popis a tiež nastaviť zdieľanie na ďalších sociálnych sieťach. 


Pracovné rozhranie tvorí 5 záložiek. V hlavnom streame (prvá záložka) sa vám zobrazujú fotografie ľudí, ktorých sledujete (podobne ako pri twitteri). Fotografie možno označovať ako obľúbené a komentovať ich. V druhej záložke vidíte odporúčané fotografie ľudí z celého sveta. Tretia slúži na nahrávanie vašich fotografií. V štvrtej vidíte novinky vás a vašich priateľov a piata zobrazuje váš kompletný profil, ktorý môžete editovať.

@instaslovakia

Zdroj: instagram.com

@insta_svk

Zdroj: instagram.com

Najznámejšie slovenské a české instagramové komunity

 

Na Slovensku a v Čechách pôsobia viaceré instagramové komunity. Sú to skupiny ľudí, aktívnych na obrázkovej sociálnej sieti Instagram, ktorých spája láska k mobilnej fotografii či k fotografovaniu ako takému. Členovia skupín organizujú zrazy, radia si ohľadom fotografovania a budujú komunitu.

 

Zo slovenských komunít sú najznámejšie @insta_svk a @instaslovakia (@instaslovak). Komunita @instaslovakia vznikla v novembri 2012, jej cieľom je združovať Slovákov pôsobiacich na Instagrame. @insta_svk je novšia, ako sa sami nazvali, “neoficiálna komunita”. Vznikla v januári 2014 a je otvorená všetkým priaznivcom Instagramu a priateľom dobrej fotografie. Komunita je zameraná hlavne na Slovensko, spoznávanie nových ľudí, zaujímavé fotografie, či nové miesta v našej krásnej krajine.

 

Novovznikajúca komunita @iamcoolsk sa zatiaľ len rozbieha, no jej štart zatiaľ vyzerá veľmi sľubne. Tento projekt vzniká spolu s veľkou chuťou spopularizovať mobilnú fotografiu na domácej scéne.

 

V Čechách sú aktívne napríklad @IGLifecz či @igerscz. Počiatky komunity @igerscz siahajú až do roku 2011. Najstaršia a najväčšia česká Instagram komunita spája nadšencov mobilnej fotografie a zapálených užívateľov Instagramu. Projekt @IGLifecz vznikol (vo februári 2014) s cieľom pozdvihnúť českú instagramovú scénu. Spoločne budujú komunitu, ktorá žije fotením a Instagramom. Chcú niekoľkokrát do roka usporiadať populárne instameety, stretávať sa, vymieňať si tipy na zaujímavé miesta, diskutovať o aplikáciách, technikách a o živote.


Pre pripojenie sa ku komunitám a ich sledovanie zadávajte do svojich fotografií hashtag (#) s názvom komunity, napr. #iamcoolsk.

@iamcoolsk

Zdroj: instagram.com

iamcool.sk na Instagrame

 

Portál iamcool.sk má na Instagrame taktiež svoj profil. Nájdete ho pod nickom @iamcoolsk. Má za cieľ vytvoriť silnú komunitu mobilných fotografov (ľudí, ktorí radi fotia iPhonmi a smartfónmi) s citom pre umeleckú fotografiu. Združuje fanúšikov Instagramu a mobilnej fotografie, ktorí sa chcú učiť nové veci a zdokonaľovať sa v mobilnej fotografii.

11
Super článok
11
4
4
Nič moc
O autorovi
Miroslava Čechová Miroslava Čechová
šťastná maminka...hlavou idealistka, srdcom romantička...knihomoľ, web fanatička, dobrého jedla a krásnych vecí milovníčka :)
vo voľnom čase sa hrám so sociálnymi médiami, SEO, online marketingom, copywritingom...
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť