Ako sa dnes zarába prvý milión?

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Žiadne motivačné žvásty. Dnes to nestojí veľa energie stať sa milionárom, hlavne pokiaľ si uvedomuješ niektoré fakty o ľuďoch a spoločnosti. Ja som si toto uvedomil po dlhodobom pozorovaní vzorcov správania turistov v európskych metropolách. Čím častejšie sa mi potvrdzovalo to, čo som si myslel, o to viacej odvahy som potreboval aby som mohol čo i len z časti akceptovať čo som videl. 

 

"Čokoľvek, čo sú ti ľudia schopní splniť, to ti aj splnia. Stačí požiadať tým správnym spôsobom."

 

Myslím, že teraz si hovoríš niečo v tom zmysle, že to nie je pravda a že každý jedinec sa rozhoduje samostatne a je ťažké predikovať niekoho odpoveď na nejakú žiadosť. Z časti máš pravdu. Pokiaľ sa pozrieme na situáciu. No v takýchto prípadoch treba pozerať na celok. Na to, ako sa to posúva ďalej, na virálnosť informácie a jej schopnosť šíriť sa naprieč spoločnosťou.

Toto nás účia v škole. Mlč a pracuj.

Toto nás účia v škole. Mlč a pracuj.

Tak ako na ten milión? 

 

Dnes to funguje vďaka sociálnym sieťam úplne ideálne. Aj práve preto investujú veľké spoločnosti ako facebook a twitter do algoritmov, ktoré podporujú iba adekvátny obsah na vašich stránkach. No ešte sa im tak úplne nedarí, lebo špekulanti si vždy nájdu cestu. 

 

Ako krok číslo jeden by som navrhoval požiadať rodinu a blízkych, či ti nedajú milión euro ak by mali naviac. Áno, potom by na teba pozerali ako na blázna. Aj ty určite na ten riadok pozeráš ako na blázna. Ale to je účel. Pokračujeme. Keď sa ti to nepodarí, vyskúšaj to cez sociálne siete. Založíš si svoje stránky a začneš žiadať o milión euro v širšom merítku. Stále opakovane a opakovane. Potom začneš chodiť po ulici a náhodne sa pýtať ľudí, či nemajú naviac a nedajú ti milión. Stále sa stávaš v očiach druhých väčším idiotom. Správne. 

 

Po dvoch-troch mesiacoch môžeš pozorovať, že sa začína šuškať medzi ľuďmi a naprieč sociálnymi sieťami, že nejaký idiot si od všetkých pýta milión euro. Mnoho ľudí by sa zľaklo a prestalo. "Veď si zo mňa každý bude robiť srandu." No sú ľudia, čo v tom pokračujú a pritlačia viac a viac. Možno to trvá už pol roka. Určite aj viac, no stále pokračujú v pýtaní si milióna.

 

V priebehu času majú na sociálnych sieťach stovky tisíc followerov a to iba na základe jednej informácie, otázky...

 

Naozaj sú terčom posmechu mnoho ľudí. Ľudia pozerajú medzi prsty, lebo sú konzervatívni a tento človek spravil niečo, čo sa považuje za neprijateľné. Kvôli tejto masovej ideológii sa mu podarilo dosiahnuť taký úspech na sociálnych sieťach. Práve vďaka tomu, že ľudia nie sú ochotní prijať a spracovať informáciu, že si niekto pýta milión euro. "Veď kto by nechcel", pýtaš sa. 

 

A práve vďaka neschopnosti prijať a spracovať takúto informáciu spoločnosťou si nejaký manažér marketingu v nejakej veľkej spoločnosti všimol, že existuje niekto, na koho sa upriamujú oči mnoho a mnoho ľudí. A aj keď všetci hovoria, že človek, čo sa pýtal, je idiot, práve tento jeden manažér si povie, že človek, čo sa pýtal, je génius a napíše mu správu: "Zdravím, som XYZ zo spoločnosti ABC. Ako spoločnosť prejavujeme ochotu ťa sponzorovať sumou 1 000 000 euro za propagáciu našich produktov na tvojich sociálnych sieťach. Budeš musieť pokračovať v aktivitách, ktoré si robil doteraz."

 

Práve takto sa dnes zarábajú peniaze. Motivačný rečník na začiatku berie úver aby rozprával o tom, ako byť úspešný. Človek čo sa živí na youtube na začiatku vyzerá ako amatér. Človek, čo má skupiny na sociálnych sieťach, vyzerá, že nič nerobí. Ale sme oslobodení od klasickej otrockej práci.

 

10
Super článok
10
1
1
Nič moc
O autorovi
Mario Filo Mario Filo
Zakladateľ www.prokrastinuj.sk. Kde sa niečo deje, tam sa držím pravidla First In Last Out. Mám rád každú výzvu. Neuznávam motiváciu, prokrastináciu považujem za nástroj efektivity, no s mierou. Strávil som štyri roky vo Viedni a aktuálne žijem v Londýne. Na jednom mieste neobstojím, pokiaľ niekto niečo hovorí vo viac ako 5 vetách a nie je to nutné, nevnímam ho.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť