Šetrite čas aj peniaze vďaka online účtovnej aplikácii

Blížiace sa kurzy

V dnešnej dobe majú podnikatelia a spoločnosti relatívne veľký výber účtovného softvéru, ktoré si pre svoje podnikanie môžu zvoliť. Ako najznámejšie účtovné, resp. ekonomické programy môžem spomenúť softvéry ako Alfa, Omega, Pohoda, MRP. Určite mi mnohí z vás dáte za pravdu, že sa nejedná o práve najlacnejší špás. Práve naopak. Aj ten najzákladnadnejší balík jednoduchého účtovníctva sa môže vyšplhať na pekných pár desiatok eur. 

 

Z toho dôvodu majú práve podnikatelia a malé spoločnosti tendenciu hľadať na trhu lacnejšiu alternatívu. Predovšetkým za predpokladu, že im účtovníctvo spravuje externá účtovná firma, ktorá si svoj účtovný program vyberá sama a na svoje náklady. V neposlednom rade, účtovné programy bývajú často zložité, s nepotrebnými funkciami alebo častokrát aj s nezmyselnými krokmi. Z toho vyplýva, že živnostníkom a menším firmám bohato postačí jednoduchý program predovšetkým na vyhotovovanie faktúr, vedenie pokladne, prípadne skladov

 

Dnes sa spoločne pozrieme na jednu z alternatív, ktorá (podľa ich tvorcov) jednoduchosť určite spĺňa a je šitá na mieru práve takýmto užívateľom, a teda živnostníkom a menším firmám. Zoznámim vás so softvérom Superfaktúra.

 

 

Čo je superfaktúra a pre koho je určená?

 

Jedná sa o online ekonomický systém, určený živnostníkom a malým spoločnostiam. Sprístupňuje svojim užívateľom možnosti a technológie, ktoré boli doteraz dostupné len spoločnostiam s veľkými rozpočtami. Kladie dôraz predovšetkým na jednoduchosť a žiadne zbytočné funkcie v tomto programe nenájdete.

 

 

Aké sú výhody superfaktúry oproti iným ekonomickým softvérom?

 

Za najväčšiu výhodu možno považovať fakt, že potrebnú faktúru vystavíte odkiaľkoľvek a kedykoľvek za predpokladu, že sa viete pripojiť na internet. Koniec koncov, wifi pripojenie máte už na mnohých miestach (napr. v kaviarňach). Nepotrebujete mať nainštalovaný žiadny program, ktorý by vás nejakým spôsobom obmedzoval. Z vlastnej skúsenosti viem, že mať takýto program nainštalovaný len na jednom počítači (najlacnejšia alternatíva), vie poriadne brzdiť prácu ostatných spolupracovníkov. Vedomie, že sa nemusíte týmto spôsobom viazať je určite oslobudzujúce. Za ďalšiu výhodu možno považovať jednoduchosť tohto systému. Tvorcovia sľubujú šetrenie času bez zbytočných funkcií, s ktorými sa tak často stretávate možno aj vy pri nainštalovaných programoch.

 

 

Aké produkty a služby superfaktúra ponúka?

 

Predovšetkým vyhotovovanie online faktúr. Stačí pripojenie na internet a faktúry môžete vystavovať a spravovať kedykoľvek. Do faktúr si môžete pridať logo, pečiatku a podpis. Ste alebo nie ste platcom DPH? Prípadne len čiastočným? Žiadny problém. V systéme si všetko viete jednoducho nastaviť. Nemusíte riešiť žiadne aktualizácie ani sledovať príslušné zákony. Vaša faktúra bude mať vždy ten správny formát.

 

V dnešnej dobe sa kladie dôraz aj na jednoduchosť platieb z pohľadu zákazníkov. Preto vám systém umožňuje platby online + mobilné platby vďaka QR kódu na faktúre. Myslí sa aj na zahraničnú klientelu. Máte možnosť vyhotovovať doklady v angličtine a vystavovať faktúry v domácej mene vášho klienta.

 

Zaujímavé je aj tzv. API prepojenie. Je vhodné pre všetkých, ktorí sú prevádzkovateľmi e-shopov, skladov alebo aj podnikového informačného systému. Svoj systém si viete zosynchronizovať a následne tak vystavovať príslušné dokumenty automaticky.

 

Všetkých, ktorí nemajú radi postávanie v radách na pošte, poteší služba hybridná pošta. Faktúry stačí len vystaviť online a o ostatné, ako zabalenie do obálky a odoslanie poštou, sa už postará tím superfaktúry. Cena tejto služby stojí 0,55 Eur s DPH.

 

Evidencia nákladov a ich grafické znázornenie je takisto samozrejmosťou. Viete si ich rozdeliť podľa kategórií, pričom si k nim viete priložiť scan, foto alebo PDF príslušného dokladu. Týmto spôsobom budete mať o svojich nákladoch a výdavkoch perfektný prehľad.

 

Aktuálny stav skladu, faktúry alebo aj iné doklady si viete stiahnuť do Excelu a vytvoriť aj reporty pre vašu účtovníčku. Aplikácia podporuje automatický import veľkého množstva dát a export do najpoužívanejších účtovných programov

 

Pri správnom zvolení balíka služieb viete využiť aj služby účtovníčky a to celkom zdarma. Máte možnosť sa poradiť či už cez telefón ale