Podnikáte? Urobte z internetu svojho spojenca

V roku 2016 sa v Českej republike uskutočnil zaujímavý prieskum. Okrem iného sa respondentov pýtali na vlastnú internetovú stránku. Viac ako tretina mikropodnikateľov odpovedala, že vlastný web nemajú. Poviete si, že na tom nie je nič hrozné, keď babka bylinkárka, ktorá predáva na trhu, či živnostník živiaci sa zváraním nemá vlastný web. To nie je, ale do skupiny mikropodnikateľov boli zaradené firmy, ktoré ročne vystavia faktúry do 40 miliónov Kč. Teda aj dosť veľké firmy. Prečo je vlastne tak veľmi dôležité mať web?

Webová stránka

Webová stránka

 

Hovorí sa, že dnes je na webe už všetko, ale ak tam vaša firma nemá stránku, potom to samozrejme nie je pravda. Prvou otázkou, ktorú by ste si mali položiť je:

 

"Kde vás skôr navštívia potenciálni klienti – v kancelárii alebo na webe?"

 

Okrem toho internetová stránka vám pomôže nadviazať kontakt aj s ľuďmi, s ktorými by ste sa inak ani nestretli. Ak ste rozmýšľali o reklame, tak za zlomkovú sumu oproti bilboardom či TV reklame získate vďaka vlastnému webu prakticky nekonečný priestor. A tu máte šancu presvedčiť návštevníka, že práve vy ste pre neho ten správny.

 

Nezanedbajte SEO

 

Keď si necháte vytvoriť stránku, musíte sa o ňu starať. Základnou starostlivosťou, na ktorú by ste mali myslieť, je SEO. Teda „search engine optimalization“, čo v preklade do ľudského jazyka znamená „optimalizácia internetovej stránky tak, aby sa čo najviac kamarátila s internetovými prehliadačmi“. To znamená, ak je vaším kľúčovým slovom „dámske oblečenie“ a niekto ho dá vyhľadávať cez Google, pri správnom SEO sa stránka objaví na najlepších miestach. SEO je však dlhodobý proces, ak chcete výsledky hneď, riešením je reklama na Google, ktorá vám návštevnosť zvýšiť okamžite. Nevýhodou je, že keď ju už ďalej nebudete platiť, návštevnosť vám opäť klesne, zatiaľčo pri SEO je tento efekt dlhodobejší.

Sociálne siete a ich sila

 

Sociálne siete majú v dnešnej dobe obrovskú silu. Aj preto čím skôr sa tu zaregistrujete, tým lepšie. Zároveň si však musíte uvedomiť, že nie každý predmet podnikania je vhodný pre rovnakú sociálnu sieť. Niektoré firmy dokážu lepšie využiť Instagram, iné Facebook a ďalšie, ktoré cielia hlavne na mladých, zase Snapchat. Dôležité je však, aby ste boli tam, kde sú vaši potenciálni klienti. Ak sú na „modrej sieti“, nebojte sa zaplatiť aj reklamu na Facebooku. Myslite však na to, aby ste tu komunikovali s vašimi fanúšikmi a nesnažili sa im za každú cenu niečo predať. Len takto uspejete.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť