Poznáte Dropbox?

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Dropbox je jediné miesto, kde máte všetky vaše veci z digitálneho sveta pokope. Môžete si do neho uložiť fotky, dokumenty, videá, či akékoľvek súbory. To, čo si do Dropboxu uložíte, sa automaticky stane dostupným na všetkých vašich zariadeniach. Stačí, že na vašich počítačoch, telefónoch a tabletoch máte nainštalovanú aplikáciu.

Vďaka dropboxu máte všetko potrebné vždy so sebou. Samozrejme umožňuje aj maximálne jednoduché zdieľanie súborov s ostatnými. Ľudia, s ktorými zdieľate súbory, dokonca ani nemusia mať tento program nainštalovaný.

Vďaka Dropboxu sa nemusíte ničoho báť. Či už si oblejete laptop kávou alebo vám vyhorí zdroj, nič sa nestane. Vaše údaje sú vždy v bezpečí. 

 

Ako vznikol Dropbox?

 

Na počiatku všetkého bol hnev a dobrý nápad. Chlap menom Drew Houston si povedal: A dosť! Hnevalo ho, že vždy, keď niečo začal robiť v práci a potreboval to dokončiť doma, tak si to musel posielať mailom.

V hlave mu skrsol nápad:

Čo tak vytvoriť program, ktorý by umožnil zdieľať súbory medzi všetkými mojimi zariadeniami?

Nebol si však celkom istý, či sa táto myšlienka uchytí. Rozhodol sa otestovať ju. Nakrútil video o tom, ako funguje Dropbox (v tom čase ešte zvaný getdropbox), hodil ho na web a čakal. O to väčšie bolo jeho prekvapenie. Za noc mal 5000 ľudí, ktorí si chceli jeho “produkt” objednať. V tom čase ešte nemal napísaný ani riadok kódu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7QmCUDHpNzE#t=111 Tu si môžete pozrieť hore spomínané demo video na službu getdropbox.

 

Steve Jobs sa mýlil

 

Houston sa stretol s veľkým a uznávaným Stevom Jobsom, zakladateľom Apple. Predstavil mu projekt. Jobs ním nebol nadšený. Povedal:

Dropbox je doplnok, nie produkt.

Trh jeho slová nepotvrdil. Do spustenia aplikácie vzrástol počet záujemcov o Dropbox z 5000 na 75 000. V tom čase už Steve Jobs oznamoval začiatok vývoja nového produktu zvaného iCloud, založeného na úplne rovnakom princípe.

Dnes je Dropbox, spolu s Google Drive, OneDrive a práve iCloud, jedným z najobľúbenejších cloudových riešení na ukladanie a zdieľanie súborov na svete.

 

Ako začať s Dropboxom?

 

Chcete si to vyskúšať? Tak si otvorte www.dropbox.com. Hneď na úvodnej stránke sa vám objavia dve možnosti. Môžete využívať webové rozhranie Dropboxu, alebo si stiahnuť inštalačný súbor do počítača. Ten má iba 311 kilobajtov.

Dropbox

Dropbox prihlásenie

Prostredníctvom tlačidla Sign up si vytvoríte nové konto. Ak už ste registrovaní, tak sa prihlásite cez Sign in. Na identifikáciu sa používa emailová adresa a heslo. 

Webové rozhranie vyzerá nasledovne. Naľavo vidíte zoznam priečinkov, súborov, fotiek, zdieľaných priečinkov a linkov zdieľaných súborov.

Dropbox

Dropbox webové rozhranie

Vpravo hore nájdete ikony, vďaka ktorým môžete nahrať na net súbory, vytvoriť nový priečinok, dať ho zazdieľať, a taktiež zobraziť alebo skryť vymazané údaje.

 

Súbory na internet nahráte veľmi jednoducho. Buď nájdete ich umiestnenie v počítači alebo ich presuniete systémom drag and drop. To znamená, že prejdete na ne myškou, držíte pravé tlačidlo a premiestnite ich do Dropboxu.

 

Stlačenie pravého tlačidla vám umožní zdieľanie, a to nasledovne:

Dropbox

Dropbox zdielanie

Do riadku napíšete meno alebo emailovú adresu osoby, ktorej chcete súbor “poslať”. Môžete použiť aj email, alebo ho dať zdieľať na Facebooku, či Twittri. Ďalšou možnosťou je získanie linku a poslanie ho osobe alebo osobám, s ktorými sa chcete podeliť o svoje dáta. Jednoducho použijete Get link, a potom Ctrl V.

 

Koľko stojí Dropbox?

 

Tak ako všetko užitočné v tomto svete, tak ani Dropbox nie je zadarmo. Počkajte? Je! Hneď pri registrácii získate 2 gigabajty úložného priestoru úplne zadarmo. Tento môžete rozšíriť viacerými spôsobmi. Jedným z nich je pozvanie priateľov, aby používali Dropbox (takto sa dá získať až 16GB). Druhým je prepojenie služby a vášho Facebook konta.

 

Potom vám už zostáva len prechod na platené konto. Dropbox poskytuje dve základné platené verzie.

 

Dropbox Pro s nasledujúcimi parametrami

 

  • 100 GB za €9.99 na mesiac, alebo €99.00 za rok
  • 200 GB za €19.99 na mesiac, alebo €199.00 za rok
  • 500 GB za €49.99 na mesiac, alebo €499.00 za rok

 

Ako vidíte, je možné platiť mesačne alebo raz ročne. Pri ročnej platbe dokonca získate zľavu. Túto sumu môžete zaplatiť kartou alebo cez PayPal.

 

Pre veľké firmy je určený program Dropbox Business začínajúci na sume 75 eur na mesiac, alebo 795 za rok. To platí pri pripojení maximálne 5 používateľov. Pri väčšom počte cena stúpa.

 

Záver

 

Potrebujete mať vaše údaje vždy pri sebe? Bojíte sa, že sa vám pokazí počítač a vy prídete o všetko dôležité? Dropbox je pre vás to pravé riešenie. Jedná sa o jednu z najpopulárnejších cloudových aplikácií s brutálne jednoduchým uskladňovaním a zdieľaním.

 

Ak ho odporučíte svojim známym, alebo prepojíte s Facebookom, tak môžete získať viac ako 16 gigabajtov úložného priestoru úplne zadarmo.

 

Aký systém na zdieľanie súborov používate vy?

13
Super článok
13
2
2
Nič moc
O autorovi
Peter Čelko Peter Čelko
Radím malým a stredným podnikateľom ako osloviť čo najviac potenciálnych klientov pri extrémne nízkych nákladoch.

Tvorbe kvalitného obsahu a jeho šíreniu prostredníctvom webu a sociálnych sietí sa venujem viac ako 7 rokov. Napísal som cez 200 blogpostov.Bol som finalistom European Appcup v Bruseli. Skúsenosti som naberal ako člen startup akcelerátora Wayra CEE v Prahe (pod patronátom spoločnosti Telefónica)

Vďaka mojej práci sa podarilo:

- Predať 100 lístkov na TEDxBanskáBystrica za menej ako týždeň, bez investície jediného eura do tradičného marketingu
- Spôsobiť 320% medzimesačný nárast v počte vyčistených skládok vďaka našej kampani na sociálnych sieťach
- Predať 80 mikín v priebehu jediného dňa, bez toho aby si ich klienti mohli reálne vidieť a vyskúšať
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť