Hashtagy na sociálnych sieťach

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Hashtagy na sociálnych sieťach

V poslednom čase si všímam, že čoraz viac mojich priateľov na sociálnych sieťach používa pri písaní statusu, fotke alebo zdieľaní hashtagy. Čo vlastne predstavujú a na čo slúžia? Dozviete sa z nasledujúcich riadkov.

 

Pojem a využitie

 

Hashtag predstavuje slovo alebo frázu, ktorá je označená predponou #, a teda mriežkou. Jeho význam možno chápať ako formu kľúčového slova. Je akýmsi identifikátorom na označenie určitého obsahu alebo jeho časti. Hashtagy sa používajú v označení statusov, fotiek a vo všeobecnosti pri vytváraní a zdieľaní príspevkov na sociálnych sieťach. Ak sú správne zvolené, pomáhajú ostatným užívateľom nájsť na príslušne zvolené slovo - hashtag, príspevky oveľa ľahšie. Stačí ho zadať do vyhľadávania na sociálnej sieti a zobrazia sa vám všetky príspevky, ktoré boli daným hashtagom označené. Celkom fajn nástroj triedenia príspevkov, čo poviete.

 

 

Sociálne siete

 

Ako už bolo spomenuté, miesto, kde môžete hashtagy vkladať, je sociálna sieť. Túto možnosť vám ponúka už viac ako 20 celosvetových sociálnych sietí. K priekopníkom patria Twitter a Instagram. Ale používať ich už môžete aj na sociálnych sieťach ako Facebook, Google +, Youtube, LinkedIn, Tumblr, či Pinterest.

 

Módny doplnok pre firmy

 

Nakoľko sociálne siete patria k dôležitým marketingovým nástrojom, hashtagy vo svojich príspevkoch využívajú aj spoločnosti na propagáciu svojich výrobkov alebo služieb. Odmenou pre nich je, že na ich zadané hashtagy tak môžu prilákať nových zákazníkov a zvýšiť tak počet fanúšikov na sociálnej sieti, či dokonca aj predajnosť svojich výrobkov, respektíve služieb. Potencionálny zákazník na základe hashtagu predajcu nájde čo hľadá a predajca je spokojný, že na zadané kľúčové slovo, hashtag, nájde práve jeho. Má to však jeden háčik, my spotrebitelia sme skôr zvyknutí zadávať kľúčové slová priamo do internetového vyhľadávača a len sporadicky do vyhľadávača na sociálnych sieťach. Na základe toho by sa dalo povedať, že hashtagy sú fajn, ale postaviť na nich čo i len návštevnosť stránky nie je veľmi rozumné. Aspoň zatiaľ nie. Berte ich ako akýsi módny doplnok k ostatným nástrojom, ako sa na sociálnych sieťach zviditeľniť.

 

Všetkého veľa škodí

 

A to platí aj o používaní hashtagov. Neviem ako vám, ale mne osobne sa nepáči, ak niekto používa v príspevku viac hashtagov, ako je slov v samotnom príspevku. Takýto príspevok ma skôr odrádza ako zaujme. Za mínus možno považovať aj dĺžku hashtagu. Je dôležité si uvedomiť, že ak pozostáva z viac slov, len ťažko nájde svojho adresáta. Preto si pre hashtagy treba vybrať výstižné slová, resp. slovné spojenia, pri ktorých je potenciál zadania od užívateľov.

 

Hashtagy predstavujú na sociálnych sieťach, dalo by sa povedať, nevyužitý potenciál. Z pohľadu firiem ich treba brať skôr za doplnok k ostatným nástrojom na zvýšenie návštevnosti stránky na sociálnych sieťach. Aspoň dovtedy, dokým sa ich užívatelia sociálnych sietí (spotrebitelia) nenaučia viac používať.

12
Super článok
12
0
0
Nič moc
O autorovi
Silvia Lesayová Silvia Lesayová
Asistentka v investičnej a softvérovej spoločnosti, športová aktívno-pasívna nadšenkyňa, milovníčka zvierat a aj príležitostná copywriterka :-).
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť