Prečo si pre správu mailov vybrať gmail?

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Existuje nespočetné množstvo spoločností, ktoré vám ponúknu emailového klienta s mnohými funkciami a zdarma. V tomto článku rozoberieme tú najpopulárnejšiu, ktorú uvidíte takmer za každým mailom. Je moderná, výhodná a všetci ju určite dobre poznáte – predstavíme si gmail.

 

Zadarmo dostanete viac ako iba email


Gmail je bezplatná služba, ktorú poskytuje spoločnosť Google. Je rozšírená po celom svete a zabezpečuje aj podporu na všetkých typoch zariadení. Email máte teda dostupný prakticky kdekoľvek na svete. Stačí vám iba internetové pripojenie. 

A nie je to len email. Na jedno používateľské meno rovno môžete využívať celý balíček služieb - Google, Google chrome, YouTube, Mapy google, Google play, novú sociálnu sieť Google+ alebo starý známy Blogspot.  

 

Veľký objem dát nie je problémom

 

Hlavnou doménou celej služby sú maily, a preto je aj celý systém orientovaný na ich čo najkvalitnejšie poskytovanie. K dispozícií máte dostatočnú kapacitu 15 GB, ktorá bohato postačuje na pokrytie takýchto služieb.

 

Prepracovanosť 

 

K účtu patria samozrejme aj ďalšie vymoženosti ako sú kontakty, do ktorých si môžete pohodlne zapísať meno, priezvisko, narodeniny, či adresu, nechýba ani kalendár na písanie udalostí či úloh, ktorý plnohodnotne dokáže nahradiť klasický diár, možnosť označiť niektoré správy ako obľúbené, či dôležité a ľahko ich tak neskôr opätovne dokladať. Výborná je tiež spamová kontrola, blbosť vám medzi Doručené správy priletí naozaj málokedy.


V mobilnej verzií to nie je o nič horšie, nájdete tu všetko čo potrebujete k bežnej práci s emailami – čítanie, odosielanie, vytváranie, ukladanie a iné. Ďalším plusom celej služby je jej dostupnosť a spoľahlivosť. Veľa ľudí ocení aj priame čítanie príloh v mailovom rozhraní, čo je veľmi žiadúce, hlavne ak nemáte nainštalovanú aplikáciu pre danú prílohu (PDF,PPT, DOC,…).


Intuitívnosť


Nemusíte byť veľký počítačový génius, aby ste zvládli ovládanie a tvorenie mailov na vysokej úrovni. Vďaka jednoduchému ovládaniu sa v danej službe zorientujete veľmi rýchlo a aj na prípadné novinky sa aklimatizujete bez najmenších problémov.

 

Je pre vás

 

Pretože vie, že na dobrú prácu treba príjemné pracovné prostredie. Takže aj vy si to klientské rozhranie môžete upraviť tak, aby lahodilo vášmu oku a aby ste sa tam radi vracali. Nastaviť si môžete farby, písmo, pozadie,... jednoducho to už nebude iba Gmail. Už to bude váš gmail.


Spoľahlivosť

 

Gmail využívam už dosť rokov. Denne mi na mail príde kvantum správ, musí si pamätať tisíce dát, ktoré tam mám uložené. Funguje bezproblémovo. Bez jediného zaváhania. Netrápi ma spamami, sám vie rozoznať, čo pokladám za dôležité, pamätá si už raz použitý kontakt (pretože vie, že ja som lenivá si pracne vytvárať zoznam kontaktov), automaticky pripojí podpis, pripomenie mi, keď zabudnem napísať napríklad predmet správy, je prehľadný a predčí vďaka tomu všetky iné typy mailových klientov, ktoré musím používať.

 

Zhrnuté a podčiarknuté. Ak je vašou hlavnou devízou spoľahlivosť, kvalita, úroveň, neustála modernizácia a osobnosť aplikácie, potom vám zostáva jediné. Plnohodnotne využívať Gmail a s ním aj všetky funkcie, ktoré vám Google k nemu ponúka.

6
Super článok
6
4
4
Nič moc
O autorovi
Margaréta Koklesová Margaréta Koklesová
Študentka žurnalistiky a začínajúca online podnikateľka, ktorú dostal time management a svet investovania. A samozrejme milovníčka kníh, čokolády a Belgických ovčiakov.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť