Už nezabúdajte! S Evernote

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Evernote

Nemusíte už so sebou nosiť diár, zošit na poznámky ani záznamník. Nemusíte si zapisovať nápady len tak na zdrap papiera a potom to hľadať kade-tade. Nemusíte prechádzať mail za mailom, aby ste našli to, čo hľadáte. Na to už máte Evernote.

 

Evernote je aplikácia, ktorá pomáha v prvom rade pamätať si veci. Umožňuje to viacerými spôsobmi. Najjednoduchšie je robenie poznámok. Len začnete písať, poznámku nejako nazvete a automaticky sa uloží. To isté platí aj pre zvukové stopy, fotky, naskenované materiály alebo webové stránky. Čokoľvek potrebujete pre svoje hobby alebo prácu, všetko si môžete ukladať na jednom mieste. Tam to aj vždy nájdete. Skvelým príkladom je písanie diplomovky. Hľadáte zdroje na internete? Kedykoľvek narazíte na zaujímavú informáciu, spravíte si screenshot a uložíte. Alebo vidíte užitočný graf, ktorý by ste mohli použiť? Stiahnete si ho do aplikácie Evernote. 

 

Obrovskou pomôckou sú tzv. tagy alebo po slovensky značky. Každú informáciu, ktorú vložíte, môžete označiť. Ak by sme pokračovali príkladom s diplomovkou, môžete si uložené informácie „otagovať“ ako “diplomovka”, prípadne podrobnejšie – napríklad „diplomovka; úvod“. Všetky poznámky tak máte prehľadne uložené v rôznych záložkách a podzáložkách, v aplikácii nazývanej „zošity“ (notebook). Je to skvelá funkcia, vďaka ktorej veľmi jednoducho nájdete všetko, čo potrebujete, a to veľmi rýchlo. 

 

Evernote funguje na princípe cloudu. Informácie sa neukladajú do hardvérovej pamäte počítača, ale do virtuálneho priestoru. To vám umožňuje dostať sa k informáciám zo všetkých zariadení – počítač, tablet alebo smartfón. Vďaka tejto vlastnosti môžete zošity zdieľať s inými. Zazdieľate ho pridaním emailovej adresy daného človeka. Dostanete notifikačný email, že zošit bol s daným človekom zdieľaný.

Evernote platformy a aplikácie

Zdroj obrázku: www.evernote.com

Aplikácia je zadarmo na stiahnutie, tak pre iOS ako aj pre Android. Existuje aj Premium verzia, ktorá stojí 45 dolárov ročne. Tá vám umožní prístup ku všetkým extra funkciám, ktoré Evernote ponúka. Zároveň vďaka nej môžete pracovať offline a sú vám k dispozícii odborníci priamo zo spoločnosti. Samozrejme, nemôžeme nespomenúť, pamäťová kapacita až na úroveň 1 GB mesačne, ktorá patrí k Premium verzii. Vyhľadávanie sa stáva tiež jednoduchším – softvér dokáže vyhľadať slová dokonca priamo vo fotografiách a naskenovaných dokumentoch. Ak máte napríklad fotku účtu z reštaurácie a chcete vedieť, koľko stál ten steak, stačí to dať do vyhľadávania.

 

Okrem voľného Evernote a Evernote Premium existuje aj Evernote Business pre firmy, vďaka ktorej môže na projekte participovať celý tím.

 

Spoločnosť Evernote má na konte okrem samotného hlavného produktu – aplikácie Evernote – aj ďalšie produkty. Medzi ne patrí Skitch na úpravu a písanie poznámok napríklad do fotografie, Penultimate na ručné písanie pre iPad alebo WebClipper (veľmi dôležitá) umožňuje ukladať čokoľvek z webu veľmi jednoduchým spôsobom priamo do Evernote aplikácie. Celý zoznam nájdete na webe Evernote.

 

Aplikácia bola spustená v roku 2008 a v roku 2011 dosiahla 11 miliónov užívateľov. Stojí za ňou Stepan Pachikov, ktorý významnou mierou prispel k vývoju počítačového rozpoznávania písaného textu. Súčasným výkonným riaditeľom spoločnosti je Phil Libin. 

 

Za vyskúšanie nič nedáte. Idete do toho?

11
Super článok
11
3
3
Nič moc
O autorovi
Michal Tomek Michal Tomek
Častý sŕkač kávy milujúci kreativitu. Tvorí na startitup.sk a prispieva na blog.upbook.sk. Otrok kníh započúvaný do Hiromi a Pink Floyd. Zelenáč v copywritingu a PR.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť