Porovnávače cien tovarov

Blížiace sa kurzy

Nakupovanie na internete je v dnešnej dobe už samozrejmosťou. Väčšina ľudí má s nákupom v e-shope minimálne jednu skúsenosť. Ako však nakupovať výhodne a bez prácneho vyhľadávania a porovnávania tovarov na stránkach jednotlivých obchodov? K tomu vám môžu pomôcť aj porovnávače tovaru.

 

Čo je to porovnávač cien?


Porovnávače tovaru nie sú e-shopy. Sú to stránky, kde nájdete porovnanie tovarov z veľkého množstva e-shopov. Tovar, ktorý si chcete kúpiť, môžete porovnať zadaním jeho presného názvu do vyhľadávania. Ak nemáte vybraný konkrétny model, môžete ho vyhľadať podľa kategórií a parametrov. Keď nájdete požadovaný tovar a obchod s najzaujímavejšou cenou, jednoducho kliknete na tlačidlo “do obchodu”. Dostanete sa priamo do e-shopu, kde sa dozviete aj ďalšie informácie o tovare a hlavne si môžete tovar kúpiť.

 

Čo v porovnávači nájdem?


Každý porovnávač poskytuje trochu odlišné služby, kde porovnanie cien tovarov tvorí základ. O tovare veľa napovie aj jeho špecifikácia, podľa väčšiny parametrov je možné tovary na stránke vyhľadávať.

Okrem toho môžete pri tovaroch nájsť recenzie na jednotlivé obchody. Tie môžu byť veľmi nápomocné pri rozhodovaní, pretože nie vždy je najnižšia cena zároveň aj tou najvýhodnejšou. Keď najlacnejší obchodník nedodržiava obchodné podmienky ako sú lehota dodania, záručné podmienky a podobne, zvoľte si radšej drahší obchod, ale s kvalitnými službami.


Medzi ďalšie služby porovnávačov patria poradňa, prehľad podobných produktov či hodnotenie obchodov. Každý poskytuje inú kombináciu služieb tak, aby svojim zákazníkom čo najlepšie vyhovel.


V porovnávačoch samozrejme nenájdete všetky obchody na trhu. Zobrazujú len tovar obchodov, ktoré sa do porovnávača zaregistrovali. Preto nezaškodí vyhľadať si zvolený tovar ešte v google, či nenájdete aj lacnejšiu ponuku.

 

Prečo by sa mali e-shopy do porovnávačov zaregistrovať?


Porovnávače cien tovarov sú veľmi obľúbené nielen medzi nákupov chtivým obyvateľstvom, ale aj medzi prevádzkovateľmi e-shopov. Vo svojich začiatkoch porovnávače oslovovali obchody s ponukami na spoluprácu, no dnes je to naopak. Obchodníci majú sami záujem byť v porovnávači. Dôvody sú veľmi jednoduché.


Porovnávače tovarov denne navštívia státisíce používateľov, ktorí máju záujem o kúpu produktov. Po príchode na stránku e-shopu z porovnávača nakúpi väčšie množstvo používateľov, ako keď prídu do obchodu z iného zdroja návštevnosti.


Okrem toho je účasť v cenovom porovnávači pre obchodníka aj veľmi dobrou reklamou. Pri poskytovaní kvalitných služieb sa kladné hodnotenia len tak sypú. Zvyšuje sa tiež povedomie o vašej značke. Niektoré porovnávače ponúkajú zúčastneným e-shopom aj reklamu prostredníctvom PPC kampaní alebo bannerov.

 

Najznámejšie porovnávače cien na Slovensku


Na Slovensku pôsobí veľké množstvo cenových porovnávačov. Medzi TOP porovnávače patria: 

 

  1. http://www.heureka.sk
  2. http://www.najnakup.sk
  3. http://www.pricemania.sk
  4. http://www.kauf.sk
  5. http://www.zoznamtovaru.sk


(zoradené podľa návštevnosti za mesiac 4/2014, zdroj: aimmonitor)

Ďalšie porovnávače môžete nájsť zadaním výrazu “porovnávač cien” alebo “porovnávač tovaru” do googlu alebo v rôznych internetových katalógoch.

12
Super článok
12
3
3
Nič moc
O autorovi
Miroslava Čechová Miroslava Čechová
šťastná maminka...hlavou idealistka, srdcom romantička...knihomoľ, web fanatička, dobrého jedla a krásnych vecí milovníčka :)
vo voľnom čase sa hrám so sociálnymi médiami, SEO, online marketingom, copywritingom...
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Lukáš Mikulaško
Lukáš Mikulaško, 04.06.2014 o 19:24
Čakal som, že pricemania.sk je pri najhoršom dvojka na trhu. A to že je nejaký kauf.sk som ani netušil.
Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť