Ako objednať tovar z Číny lacno a bezpečne

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Fólie na displej vášho smartfónu, tričká, hodinky ale aj značkové telefóny Huawei, Lenovo, Samsung… Kožené pánske tašky, dámske kabelky a to všetko o 50 až 80 percent nižšiu cenu, ako na Slovensku. A ako bonus, poštovné zdarma až na Slovensko.

 

Ako teda lacno a hlavne bezpečne nakupovať z Číny?

 

Obal na telefón, ktorý stojí na Slovensku 15 eur dokážete kúpiť z Číny za 3 eur! A ak si myslíte, že tovar z Číny je menej kvalitný, pozrite sa, kde sa vyrobil ten, čo ste si kúpili na Slovensku!

 

Ja mám veľmi dobré skúsenosti so stránkou Aliexpress. Ide o súčasť Čínskeho kolosu Alibaba, ktorá ovláda zhruba 80% online predaja v Číne. Taktiež ide o najväčší online obchod na svete vôbec!

 

Nakupovanie z Číny nebolo nikdy jednoduchšie a bezpečnejšie.

 

Doplnené! (10.2.2019) Ešte lacnejšie nakupovanie

 

Chcete aby vám boli vrátené percentá (zvyčajne 10%) z každého nákupu? Využite službu českého CashBack-ového portálu a užívajte si ešte lacnejšie nakupovanie. Všetko funguje automaticky a v češtine. Môžte si taktiež nainštalovať rozhranie do svojho prehliadača Google Chrome. Na mobilných telefónoch dokážete dostať späť od 1,5%. Na rôzne príslušenstvo 5% a na bežný tovar 10%. Na šperky občas dokážete dostať späť až 70% zo svojho nákupu! 

 

Ako si vybrať toho správneho predajcu

 

Vyberám si predajcov, ktorí majú poštovné zdarma a dobré hodnotenie zákazníkov. Platím kartou a tovar mám doma zvyčajne do 3 týždňov. Ak ste netrpezliví, je možné zaplatiť si kuriéra a tovar budete mať doma o pár dní. Za nákup môžte získať kupóny a nakupovať tak pri budúcich objednávkach ešte s väčšou zľavou.

 

Na Aliexpress.com dokážete filtrovať predajcov podľa kvality, počtu vybavených objednávok, ceny poštovného,...

 

Pánsku koženú tašku cez rameno, ktorá u nás stojí zhruba 70 až 90 eur som si zaobstaral za 15 - 20 eur! Pri takejto cene nezaplatíte ani len clo či DPH pri dovoze tovaru do EU. Tovar v takejto cene vám príde priamo domov poštou.

 

Stačí sa registrovať, vybrať krajinu, menu, v ktorej chcete platiť a nájsť si predajcu, ktorý posiela tovar až na Slovensko (najlepšie zdarma!) a môžte nakupovať!

 

Pokiaľ vás skôr zaujíma dovoz tovaru z Číny za účelom podnikania, odporúčam naštudovať si publikáciu Dovoz zboží z Číny, kde nájdete okrem iného aj informácie o bezpečnosti, legislatíve EU pre dovoz tovaru z Číny, problematiku DPH či obalov a podobne.

Online nákup značkového tovaru z Číny

 

Vďaka možnosti online nákupu priamo z Číny dnes ale máte možnosť nakúpiť telefón Lenovo o desiatky eur lacnejšie (najvyššiu radu kúpite aj o stovku lacnejšie), než by ste ho zakúpili u nás.

 

Zamýšľal som sa teda už len nad možnosťou reklamácie tovaru. Mnoho ľudí si myslí, že reklamácia musí byť obrovský problém. Môj známy si zakúpil v Číne mobilný telefón Huawei. Po mesiaci telefón spadol a prestal fungovať displej.

 

Reklamácia tovaru z Aliexpress.com

 

Predajca telefónu žiadal dôkaz o tom, že displej skutočne nefunguje. V emaile popísal chybu telefónu, spravil video, kde sa snaží ukázať, že displej nie je vôbec funkčný. Predajca na moje obrovské prekvapenie odoslal známemu ďalší zdarma. Ten starý si dokonca ani nepýtali späť. Príde mi to veľmi zvláštne jednanie. Niečoho takého sa u nás doma nedočkáte. Neviem, aká dlhá je doba, pokiaľ vám na Slovensku operátor alebo predajca je povinný telefón opraviť. Ten z Číny tu cestoval niečo viac než 3 týždne.

 

Známemu ostali 2 telefóny. Jeden s nefunkčným displejom. On si ale z Číny objednal nový displej a v servise mu ho vymenili za pár eur! Samozrejme neverím, že takto fungujú všetci predajcovia na Aliexpress.com. Myslím ale, že dnes už nie je na mieste podceňovanie či už ide o kvalitu alebo služby zo strany Čínskych predajcov na Aliexpress.com

 

Telefón Huawei Ascend P6 stojí na Slovensku zhruba 283 eur. V Číne na stránke Aliexpress.com ho dokážete kúpiť už za cenu 198 eur! Na Slovensku si ešte môžete pripočítať cenu poštovného a balného. Neuveríte, ale z Číny vám ho dokážu poslať úplne zdarma! Treba ale počítať s dobou dodania cca 2 až 3 týždne. Stojí to minimálne za zváženie.

Kedy neplatím CLO pri nákupe z Číny

 

Ak hodnota objednaného tovaru (napríklad mobilný telefón) nepresiahne sumu 150 eur, zásielka je oslobodená od dovozného cla. Pozor! neplatí to ale pre objednávky ako sú parfémy a toale