3 dôležité prvky, bez ktorých sa váš web nezaobíde

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Kvalitná prezentácia na internete sa pokladá za jednu z najúčinnejších foriem reklamy pre budúcnosť. A nie len pre ňu. Potenciálnych zákazníkov potrebujete osloviť najmä teraz, v aktuálnom časopriestore. Pomocou kvalitne spracovaného webu to ide ľahšie. 

 

Nejde zrovna o jadrovú fyziku, ale aj taká tvorba www stránok má svoje pravidlá a zákonitosti. Z vlastných skúseností môžete určite potvrdiť, že nie každý web sa dá považovať za vydarený a informačne hodnotný. Aby ten váš spĺňal štandardy kvality, mali by ste si postrážiť najmä…

 

Obsah

 

Vizuál je super vec, ale ak neskrýva hodnotný obsah, zakrátko prestane baviť. Web by mal po obsahovej stránke zaujať. Ale nie tak prvoplánovo, hoci aj to sa počíta. Informácie s pridanou hodnotou, také, ktoré by návštevník na webe hľadal – o to tu ide! Píšte jednoducho, zrozumiteľné a skôr kratšie posolstvá, ktoré sú dobre pochopiteľné. A píšte pre druhých, pre potenciálnych návštevníkov. Je dobré, ak viete aspoň približne identifikovať ich množinu. Chcete osloviť mužov, ženy, starších, mladších?

 

Forma – design

 

Viete prečo sú potraviny v supermarketoch tak pekne zabalené? Pretože práve príťažlivý obal ich do veľkej miery predáva. Na webe máte výhodu, že jeho obsah môžete „ochutnať“, no ak je príťažlivo zabalený, aj tá chuť bude väčšia. Kvalitne spracovaný webdesign môže slúžiť ako dokonalá podpora pre obsah vášho webu. Oplatí sa zveriť ho do rúk odborníkom na slovo aj klik vzatým. Web ako taký by ale v zásade mal byť najmä prehľadný a originálne riešený, no isté zažité veci (ako trebárs menu na ľavej strane) sa vyplatí nechať žiť.

 

Navigácia a prehľadnosť

 

Apropo, menu. V rámci prehľadnosti by malo byť návštevníkovi stránky vždy dostupné, nehľadiac na to, či sa pohybuje na home page alebo tretej podstrane nejakej kategórie. Veľa ľudí chodí na web s istým cieľom, kto hľadá, chce nájsť. Váš web by mal byť riešením, nie prekážkou.

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť