Prečo sa vám kurz SQL databáz môže hodiť?

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Prečo sa vám kurz SQL databáz môže hodiť?

Prečo sa vám kurz SQL databáz môže hodiť?

Vedieť pohybovať sa vo svete IT je v dnešnej dobe neoceniteľná „cestovateľská“ devíza. A inak tomu nebude ani v budúcnosti, veď kolesá technologickej mašinérie sa krútia naplno a nezdá sa, že by mali tendenciu brzdiť. Aj preto sa oplatí upgrade svojich skills o nový softvér.

 

Informácie vždy mali, majú a budú mať vysokú hodnotu a najlepšie karty v rukách má ten, kto vie, kde informácie hľadať a ako ich získať. To je kumšt, ktorému sa môžete naučiť aj vy prostredníctvom kurzu SQL databáz. SQL je totiž dopytovacím jazykom, pomocou ktorého z databázy vytiahnete presne to, čo aktuálne potrebujete.

 

Čo je databáza?

 

Datábaza je vlastne akýmsi mozgom či centrom pamäti. Weby, aplikácie a dokonca aj telefóny – s databázou sa pracuje aj v zariadeniach, o ktorých by ste to možno ani netušili. Rieši pritom zdanlivo bežné a triviálne veci, je napríklad zodpovedná za štruktúrovanie a triedenie dát. No musíte sa vedieť správne spýtať otázkami v jazyku SQL.

 

Prepojenie informácií

 

Vedieť informácie správne prepájať je cieľom prvej časti kurzu SQL databázy: MySQL a SQLite. Reč sa bude točiť najmä okolo relačných databázových systémov, majúcich za úlohu triedenie dát do tabuliek a ich následné prepájanie. K týmto vzťahom sa dá následne pridružiť štatistika a vyhodnocovanie, napríklad na základe sledovanosti.

Riešenia v praxi

 

V druhej časti kurzu už pôjde do tuhého a prenesiete sa z cvičiska priamo na bojisko. Budete sa učiť, ako sa tvorí databáza a píše ozajstný SQL kód a keď sa k tomu pridajú informácie o spravovaní databáz a spúšťaní databázových príkazov, bude naozaj veselo. Pre mnohých je práve toto tá najzaujímavejšia pasáž z celkového počtu viac ako 60 kapitol.

 

SQLite vo vašich rukách

 

Tretia časť je nemenej zaujímavá a aktuálna. Rieši totiž SQLite, vecičku, s ktorou pracujú internetové prehliadače, známe operačné systémy ako Windows, Android či iOS, ale tiež drony, herné konzoly a rôzne zariadenia, ktoré nazývame chytrými (smart). Tak, idete do toho?

 

Viacej informácií o online kurze nájdete na stránke: https://www.learn2code.sk/kurzy/sql-databazy-mysql-sqlite

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť