Najčastejšie závady iPhone: S ktorými sa možno stretnete a ako sa dajú vyriešiť?

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Produkty značky Apple nás lákajú kombináciou štýlového minimalistického dizajnu a dokonalej harmónie jednotlivých komponentov, no v neposlednom rade tiež prvotriednou kvalitou, ktorou je značka známa.

 

Keď je na vine softvér

 

Softvérové poruchy môžu významne ovplyvniť funkčnosť mobilu, no dajú sa pomerne ľahko vyriešiť. Niekedy postačí zmazať aplikáciu a nahrať ju znova, inokedy pomôže obnovenie nastavení. Niektoré poruchy sa objavia s novou verziou iOS a zmiznú až s príchodom ďalších aktualizácií.

 

Poškodenie tlačidiel

 

Stredové tlačidlo Home Button využívame veľmi často, preto niet divu, že sa zvykne kaziť najčastejšie. Príčina je v poškodenom kábli, no dá sa vymeniť vďaka náhradným dielom na iPhone na počkanie. Ďalšie tlačidlo, ktoré býva problémové, je zapínacie a vypínacie tlačidlo. Aj to zoženiete jednoducho objednaním tohto náhradného dielu na iPhone.

 

Prasknutie dotykovej plochy LCD displeja

 

Najviac namáhanou a najporuchovejšou časťou iPhone je LCD displej. Vydrží toho pomerne dosť, no niekedy môže prasknúť aj po páde z menšej výšky alebo po vyvinutí väčšieho tlaku. K poškodeniu môže dôjsť aj následkom oxidácie vniknutím tekutiny alebo vystavením telefónu vlhkému prostrediu. Nenechávajte preto mobil ležať v kúpeľni, ani kým ste na toalete. Investujte v predstihu do ochrannej fólie a robustnejšieho puzdra, ktoré prístroj spoľahlivo ochráni pred väčšinou najčastejších nehôd.

 

Poškodenie slúchadla

 

Slúchadlo sa skladá z najjemnejších komponentov, ktoré sú náchylné na poškodenie. K poruche môže dôjsť bežným opotrebením, ale aj následkom oxidácie alebo zanesenia prachom. Vyskytol sa u vás niektorý z uvedených problémov? Objednajte si náhradné diely na iPhone a predíďte kúpe nového zariadenia. Je to menej nákladné a ušetríte tak finančné prostriedky za kúpu nového telefónu.

 

3
Super článok
3
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť