Založenie s.r.o. v číslach, koľko zaplatíte a koľko môžete ušetriť?

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Náklady na založenie s.r.o.

Založenie spoločnosti s ručením obmedzeným je zdĺhavý proces, ktorý nielenže stojí peknú kôpku peňazí, ale preskúša aj vašu trpezlivosť. Pripravte si nervy, behačkám po úradoch a postávaniu v radoch sa nevyhnete.

 

Pre všetkých, ktorí na tieto únavné papierovačky a byrokraciu nemajú čas ani chuť, je tu možnosť obrátiť sa na profesionálne firmy, ktoré si zakladanie vašej eseročky vezmú na svoje plecia. 

  

Náklady na založenie s.r.o. vlastnou cestou

 

Ak ste sa rozhodli do zakladania vlastnej eseročky pustiť sami, pripravte sa na vybavovanie formalít na slovenských úradoch. Okrem toho si musíte naštudovať postup, zákony, vyplniť komplikované formuláre a na správny poplatok si pripraviť 331,50 €. Pri nahlasovaní voľných živností je potrebný kolok v hodnote 5 €, pri nahlasovaní viazaných a remeselných činností, zaplatíte za každú činnosť kolok v hodnote 15 €.

 

Ak vám eseročku zakladá firma, sú tieto poplatky výrazne nižšie, pretože so špecializovanou firmou tento proces prebieha elektronicky. Je potrebné rátať aj s poplatkami za overovanie dokumentov. V tomto prípade máte dve možnosti, nechať si overiť dokumenty u notára alebo na matrike. Na matrike spravidla zaplatíte menej ako u notára.

 

Ak ste v zakladaní eseročky nováčik, je potrebné do svojich výdavkov zahrnúť aj časovú investíciu do vypracovania dokumentov, do študovania problematiky a postupu, na ktorom mieste a aký dokument je potrebné odovzdať, a kde koľko zaplatiť. Na mieste je aj nemalý stres, ktorý vás bude procesom sprevádzať, a tiež extrémna pozornosť, aby ste sa vyhli chybe.

Ušetrite svoj čas

Náklady na založenie s.ro. pomocou špecializovanej firmy

 

Presunúť proces zakladania spoločnosti s ručením obmedzeným na špecializovanú firmu prináša obrovské množstvo výhod. V prvom rade sú to ušetrené finančné prostriedky, čas, žiadne kiksy v procese zakladania alebo s potrebnou dokumentáciou a taktiež je to komfort, ktorý ušetrí váš voľný čas a oslobodí vás od vyčerpávajúceho behania po úradoch.

 

Po výbere špecializovanej firmy na zakladanie s.r.o. stačí vyplniť vstupný formulár alebo dotazník a ďalej nasledovať inštrukcie od danej firmy, podpísať a overiť potrebné dokumenty u notára alebo na matrike.

 

Špecializovaná firma založí vašu eseročku pomocou elektronického podpisu. Tým sa vaše výdavky výrazne znížia a proces sa urýchli. Zo správneho poplatku 331,50 € zaplatíte iba polovicu, teda 165,75 €. Voľné živnosti vašej eseročky sú v tomto prípade bez poplatku (namiesto 5 €), za viazané a remeselné činnosti zaplatíte iba 7,50 € namiesto pôvodných 15 €.

 

Firma, na ktorú ste sa pri zakladaní svojej spoločnosti obrátili, vám garantuje rýchle vypracovanie potrebnej kompletnej dokumentácie, bezchybné podanie žiadosti na Živnostenský a Obchodný register, vybavenie DIČ či vybavenie všetkých ostatných formalít. Zároveň zahŕňa aj poradenstvo a konzultáciu k predmetom podnikania a inštrukcie v procese.

 

Konečné výdavky aj s odmenou pre vybranú firmu sú v závere nižšie, ako poplatky pri samostatnom procese zakladania spoločnosti s ručením obmedzeným. Výsledná suma nezahŕňa poplatky za overovanie dokumentov u notára alebo na matrike.

 

Nechajte založenie spoločnosti s ručením obmedzeným na špecializovanú firmu a vaša eseročka k vám príde ako na zlatom podnose. Uľahčite si tento proces a hlavne ušetrite svoje finančné prostriedky i cenný čas. Priblížte sa k svojmu snu o vlastnom podnikaní a zjednodušte formality spojené s vybavovaním na príslušných úradoch!

6
Super článok
6
0
0
Nič moc
O autorovi
Lukáš Mikulaško Lukáš Mikulaško
Som online podnikateľ a marketér.

Momentálne rozbieham digitálnu agentúru ContentPress

Zaujímam sa o osobný rast, sociálne siete a online marketing.

Napísal som e-book o budovaní osobnej značky "Značka si TY!
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Dadek
Dadek, 21.06.2016 o 15:12
Super clanok este chcem doplnit, je potrebne pri zalozeni SRO alebo inej cinosti vyplnat rozne formulare a zmluvy, tu to mate vsetko na jednom mieste http://zmluvy.topreality.sk/
Lukáš Mikulaško
Lukáš Mikulaško, 29.06.2016 o 13:31
ďakujem za doplnenie :)
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť