Výhody investovania do Bitcoinu & Ako do neho investovať

Blížiace sa kurzy

Ako investovať do Bitcoinov a výhody z toho plynúce - súčasný výskum ukazuje, že niektorí z najbohatších ľudí na svete investujú do Bitcoinu. Sú medzi nimi zakladatelia Yahoo, PayPalu, e-BAYu, miliardár Richard Branson (majiteľ značky Virgin) a najbohatší muž Ázie Li Ka-Shing.

 

Zatiaľ čo finančný úspech je viazaný na niekoľko faktorov, faktom zostáva, že Bitcoin, ako celosvetová mena, naberá stále viac a viac na popularite. Veľký investori do Bitcoinu sa zhodujú že oproti klasickým FIAT menám ponúka nesporné výhody. Hlavné svetové meny sú regulované centrálnymi autoritami čo ovplyvňuje ich hodnotu a kúpnu silu. Pri Bitcoine sú tieto umelé regulácie vylúčené, pretože ich nekontroluje žiadna krajina ani vláda. Tu sú niektoré výhody, ktoré ponúka investovanie do meny Bitcoin.

Bitcoin

Bitcoin

Výhody investovania do Bitcoinu

 

  1. Bitcoin nie je inflačná mena: Všetky veľké svetové meny sú kontrolované ich vládami. Tlačenie nových peňazí z ničoho spôsobuje ich znehodnocovanie (inflácia). Keď mena stráca svoju hodnotu, jej kúpna sila klesá. Čo má za následok potrebu zvýšiť objem peňazí pre získanie rovnakého množstva hodnoty. Zjednodušene za viac peňazí si kúpime menej. Najviditeľnejším dôsledkom tohto procesu znehodnocovania peňazí je rast cien v obchodoch. V peňaženke máte síce viac peňazí, avšak kúpite si za nich menej hodnoty. Bitcoin je deflačná mena – je presne daný konečný počet Bitcoinov ktoré budú v obehu. Do roku 2050 sa odhaduje, že jeden Bitcoin bude schopný zabezpečiť potreby 500 ľudí.
  2. Investori Bitcoinu sa domnievajú, že mena má z dlhodobého hľadiska nižšie riziko poklesu svojej hodnoty v porovnaní s inými menami. Dôvodom je hlavne to, že Bitcoin je globálnou menou, ktorá nie je závislá od žiadnej vládnej politiky, ktorá v prípade, že zlyhá, spôsobí hyperinfláciu alebo úplný kolaps meny.
  3. Bitcoin transakcie sú jednoduché, ľahké a lacné. Zákazník po odoslaní bitcoinov predajcovi dáva istotu že platba nemože byť stornovaná a ten može dodať svoj tovar, alebo službu, bez obáv žeby prišiel o produkt aj o peniaze.
  4. Bitcoin je ľahko prenosný: Pri súčasných klasických FIAT menách je fyzicky náročné preniesť väčší obnos peňazí. Prenášať peniaze, keď sa suma pohybuje vo výške miliónov je logicky riskantné hneď z niekoľkých dôvodov. Preto uprednostňujú investori Bitcoin pred inými menami. Vďaka službe Bitcoin môžete prenášať Bitcoiny v akejkoľvek hodnote jednoducho na svojej pamäťovej karte alebo na kúsku papiera v podobe papierovej peňaženky.
  5. Je takmer úplne anonymný. To je ďalšia obrovská výhoda platby prostredníctvom Bitcoinu. Na prijímanie platieb môže príjemca zakaždým použiť inú adresu od tej istej peňaženky. Adresy sú síce verejné a zostatky na nich rovnaké avšak nikto nemože tušiť ktorá adresa patrí ktorému používateľovi a ktorej peňaženke. To je veľmi dôležitá vlastnosť bitcoinovej siete, pretože takto nedokáže žiadna vláda vysledovať zdroj vašich finančných príjmov a tok vašich peňazí.
Bitcoin

Bitcoin

Ako do Bitcoinu investovať

 

Ak ste niekedy premýšľali nad tým, ako investovať do Bitcoinu; najpopulárnejšej a najhodnotnejšej virtuálnej mene súčasnosti, prišli ste na správne miesto. Bitcoin je populárny práve teraz. Počet milionárov a miliardárov, ktorí investujú do Bitcoinu, rastie každou minútou. Bitcoin vytvoril už niekoľko milionárov a z milionárov spravil miliardárov; všetko za pár rokov. Teraz je načase, aby ste sa naučili investovať do Bitcoinov aj vy. 

 

Ak chcete investovať môžete navštíviť jeden z našich automatov na predaj Bitcoinov. Máte to k automatom ďaleko? Neváhajte nás kontaktovať na info@bitcoindata.org a nájdeme pre Vás riešenie.

 

Vyššie uvedené body len podčiarkujú pevné miesto Bitcoinu v investičných portfóliách veľkých hráčov. Keďže stále viac a viac investorov objavuje výhody tejto investície, je dôležité prinášať nové informácie a možnosť tejto investície aj pre bežných ľudí. Viac informácií o investícii nájdete aj v ďalších článkoch na blogu bitcoindata.org.

6
Super článok
6
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť