Kedy je najlepší čas na nákup a predaj kryptomien?

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Kryptomeny zažili raketový rok 2017, kedy dosiahli svoje historické maximá, čo následne vyústilo do poklesu a dlhodobého „medvedieho“ trhu. Neznamená to však ich koniec, pretože sa s kryptomenami neustále obchoduje a naďalej nimi prúdia peniaze.

 

V podstate ide o nevyhnutnú korekciu, ktorá práve otvára príležitosť ako ich výhodne nakúpiť, hlavne pre dlhodobé držanie. Pre čo najvýhodnejší predaj a kúpu kryptomien by ste však mali poznať a sledovať základné indikátory.

 

Indikátory vývoja cien pre nákup a predaj kryptomien

 

V prvom rade by ste mali byť dobre informovaní o dianí vo svete kryptomien a taktiež o dianí danej kryptomeny, ktorá vás zaujíma. Cenu dokážu ovplyvňovať rôzne nové partnerstvá a vývoj, ale aj sťažnosti a negatívne správy z médií. Všetky kryptomeny tiež z väčšiny nasledujú Bitcoin, ktorý ak klesá, zvyknú klesať aj ostatné kryptomeny a opačne.

 

Pre nákup a predaj kryptomien je veľmi dôležité rozumieť grafom, z ktorých je možné vyčítať cenu danej kryptomeny za rôzne časové obdobie. Ak krivka grafu za posledné hodiny alebo dní prudko rastie, je pomerne pravdepodobné, že už je neskoro investovať, pretože čoskoro narazí na strop a tzv. rezistenciu.

 

Rezistencia predstavuje určitý bod rastu ceny, kedy už ľudia začnú vyberať zisky a logicky tak hodnota viac neporastie. Na určitom bode sa tak hodnota zastaví a pretože sa z kryptomeny začne vyberať viac peňazí ako do nej vkladať, často to spôsobí práve pokles ceny.

 

Rovnako to funguje aj opačne, keď krivka perspektívnej kryptomena klesá, čím môže naraziť až na tzv. support, čo je opak rezistencie. Teda ak cena kryptomeny dosiahne hodnotu, ktorá je už výhodná na nákup, zvýši sa príjem prostriedkov, čo prevýši výdaj a hodnota znova porastie.  

 

Pre nákup a predaj kryptomien je dôležité sledovať aj denný objem obchodov, teda či sa s danou kryptomenou aktívne obchoduje alebo či nie je veľmi neaktívna.

 

Kedy kúpiť kryptomenu a kedy predať?

 

Najlepší čas na nákup je logicky vtedy, keď je trh v poklese, teda v červených číslach. Mali by ste však investovať len toľko, koľko ste ochotní stratiť a hlavne do kryptomien, ktorým veríte.  

 

Vhodná kryptomena na investovanie by mala mať reálne využitie, ktoré nie je len na papieri a rovnako by za ňou mal stáť skúsený tím. Dôveryhodnosť zvyšuje aj to, keď sa nachádza v prvej 100-ke trhovej kapitalizácie a tiež ak už má nejaké partnerstvá s významnými spoločnosťami a komunitu fanúšikov.

 

Je dôležité vyhýbať sa strachu z omeškania a zbytočnej nevhodnej kúpe tzv. na „vrchole“, kedy už kryptomena rastie, preto si radšej počkajte na pokles.

 

Kryptomien je obrovské množstvo, preto je dobré svoju investíciu rozdeliť medzi viaceré, pretože väčšina sa zrejme neuchytí a skončí neúspešne. Takto znížite riziko a zvýšite svoje šance na úspech a zisk.

 

Ak sa rozhodnete kúpiť bitcoin alebo iné kryptomeny, nekupujte naraz ale postupne v poklese ceny a korekciách, čím spriemerujete nákupnú cenu. Následne stačí čakať na svoj čas, kedy sa trh otočí a vaša návratnosť bude dostatočná aby ste predali v zisku.

 

Nikdy nepredávajte v strate a nepodliehajte emóciám, pretože neraz sa stane, že nakúpite kryptomeny a tie ešte viac klesnú. Najdôležitejšia je preto trpezlivosť a to aj keď ste v strate. Paniku dokážu vyvolať aj veľkí investori, tzv. veľryby tým, že naraz predajú veľké množstvo kryptomien.

 

Takto cena klesne a v návale emócii predajú aj bežní investori, vďaka čomu cena klesne ešte viac a veľryby môžu následne znova nakúpiť lacno. Kúpou vyženú cenu znova do zelených čísel a vtedy sa často pridajú aj bežní investori, no nakúpia príliš vysoko a cyklus sa opakuje.

6
Super článok
6
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť