Viete ako sa orientovať pri výbere podlahy?

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Používanie podlahy


Či chcete alebo nie, tak správny výber podlahovej krytiny do vášho bytu, domu či kancelárie je kľúčovou záležitosťou, pretože podlaha je doslova kusom nábytku vo vašich obydliach a dotvára váš interiér.

 

Z tohto dôvodu by som správny výber podlahy nepodceňoval, pretože určite po podlahe budete chcieť chodiť a užívať si ju dlhé roky. Nesprávnym výberom podlahy môžete tiež znehodnotiť celkový dojem a dizajn vášho interiéru.

Ale tým nechcem povedať, že výber podlahy znamená iba odtieň či dizajn. Ďalším kritériom je druh podlahy a v neposlednom rade aj kvalita podlahy. Takže ako na to?


Už 13 rokov podnikám v podlahách, takže vidím u seba na predajni ako si zákazníci často krát nevedia vybrať tu správnu podlahu. Myslím si, že to celé pramení z nevedomosti, ktoré zákazníci majú z oblasti podláh. Na druhej strane to aj chápem, pretože sa nemajú odkiaľ dozvedieť viac o podlahách.

 

Platené PR články rôznych výrobcov podláh, ktoré vychádzajú v časopisoch o bývaní a interiéroch vám toho veľa nepovedia, dozviete sa akurát samé superlatívy typu: "naše podlahy su naj naj naj, a naše podlahy majú super click zámok, ktorý sa sám zacvakáva a naše podlahy si doma namontuje aj gazdinka..."

 

Ja osobne by som sa z takýchto reklamných článkov tiež nevedel orientovať vo svete podláh. Vy áno? Mňa pri výbere podlahy skôr zaujímajú praktické informácie o podlahách, ich výhody, nevýhody atď.

 

A presne tieto informácie ľuďom chýbajú. A práve táto skutočnosť ma viedla k tomu aby som založil Blog o podlahách, kde zverejňujem svoje články spolu s fotkami, niekedy aj s krátkymi videami z oblasti podláh a podlahárskej činnosti. Sú to v podstate praktické rady a postrehy, ktoré som nadobudol počas môjho pôsobenia v oblasti podláh.


Ja svojim nerozhodným zákazníkom radím nasledovne. Minimálne polovičným úspechom pri výbere podlahy si je  určiť hlavnú prioritu, ktorú od podlahy očakávate. Chcete aby vaša podlaha bola:

 

 • odolná proti škrabancom
 • príjemná na pocit pri chôdzi bosou nohou
 • stálofarebná
 • nenáročná na prípravu podkladu
 • teplá
 • vode odolná prípadne vodotesná
 • s dlhou životnosťou
 • s výborným prestupom tepla pri podlahovom vykurovaní
 • prírodná
 • nenáročná na údržbu
 • ľahko opraviteľná pri lokálnom poškodení ... atď.

 

Viem čo si teraz myslíte. Určite by ste chceli podlahu presne s týmito vlastnosťami. Žiaľ musím vás sklamať, pretože taká podlaha ešte nebola vymyslená a teda neexistuje. A práve preto je jej výber mnoho krát zložitý. Vždy môžete mať iba niektoré z vyššie spomínaných vlastností, nikdy nie všetky.

 

Preto odporúčam rozvážne porozmýšľať o tom, ktorá z týchto vlastností podláh je pre vás najdôležitejšou a teda je vašou prioritou. 
Po určení vašej kľúčovej vlastnosti podlahy vás už skúsený podlahár vie navigovať na konkrétny typ podlahy, a to buď keramické podlahy, laminátové podlahy, drevené podlahy, pvc podlahy, vinylové podlahy, epoxidové podlahy, polyuretánové podlahy alebo kobercové krytiny.

 

Potom už je na vás si len zvoliť správneho výrobcu daného typu podlahy a následne sa rozhodnúť pre samotný odtieň či dekór podlahy.
Zo skúsenosti s mojimi zákazníkmi vám poviem, že samotný výber výrobcu je už často krát ovplyvnený cenou podlahy, dostupnosťou podlahy, prípadne ponúkanou dekórovou škálou.


Na Slovensku je najpredávanejšou podlahovou krytinou stále laminátová podlaha pri ktorej by som vás chcel upozorniť, že nie je laminátová podlaha ako laminátová podlaha. Medzi laminátovými podlahami sú veľké rozdiely a to v hustote HDF dosky, pevnosti, odolnosti povrchovej laminácie, nasiakavosti pri údržbe podlahy, pevnosti spoja či zámku atď. 


Trend v Českej republike sa už obrátil a laminátové podlahy v predajnosti nahradili vinylové dielce, alebo vinylové podlahy. Myslím, že tento trend príde v tomto roku aj k nám, pretože výhody vinylových podláh sú naozaj zaujímavé a viac o nich sa môžete dozvedieť v mojom príspevku na blogu o podlahách.


Na záver vám chcem iba popriať aby ste pri výbere tej správnej podlahovej krytiny mali šťastnú ruku a správne vyhodnotili to čo od podlahy naozaj očakávate. Prajem nech vám vaše podlahy pod vašimi nohami slúžia dlhé roky.
 

4
Super článok
4
1
1
Nič moc
O autorovi
Milan Šoška Milan Šoška
Od roku 2001 podnikám v oblasti podláh a interiérov, kde sú nosnými produktami mojej firmy MS Interier s.r.o. hlavne podlahy, interiérové dvere a zárubne, vstavané skrine a nábytok na mieru, obklady stien, terasy a kanadské krby a kachle.
Mam vyštudované stredoškolské a prvý stupeň vysokoškolského vzdelania ekonomického smeru.
Som zakladateľom blogu opodlahach.sk, ktorý sa venuje podlahárskej problematike kde zverejňujem svoje cenné poznatky z praxe vo forme článkov a niekedy zverejním aj nejaké to kratučké video.
Medzi moje koníčky patrí športovanie a to konkrétne hokej, tennis, snowboarding. Ďalšou mojou srdcovkou je cestovanie a spoznávanie nových krajín. Uruguaj je krajina, ktorá ma nadchla a preto som jej venoval môj ďalší blogerský projekt, ktorý je súčasťou domény uruguaj.eu.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť