Užite si leto vo vlastnom bazéne

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Nadzemné bazény zdobia čoraz viac záhrad a tráviť v nich čas baví nielen deti, ale aj dospelých. Vyšantiť sa vo vode v súkromí vlastnej záhrady je snom mnohých a s nadzemnými bazénmi za dostupné ceny sa môže splniť aj vám.

 

Ako si vybrať záhradný bazén?

 

Nafukovacie, s kovovým rámom, kruhové alebo obdĺžnikové… Ktorý je ten pravý pre vás? Zorientovať sa nie je také zložité, ako by sa na prvý pohľad možno zdalo. Pri rozhodovaní vezmite do úvahy možnosti terénu a priestor, ktorý môžete bazénu obetovať, ale aj to, či chcete bazén len pre deti alebo pre dospelých, či má slúžiť len na čľapkanie, alebo si v ňom chcete aj zaplávať. Okrem toho do nákupného procesu vstupuje aj otázka financií.

 

V obdĺžnikových rámových bazénoch si nebudete mať problém zaplávať. Ak hľadáte čo najekonomickejšie riešenie, dobrou voľbou bude nafukovací kruhový bazén pre celú rodinu, alebo obľúbený kruhový rámový bazén, ktorý je oproti nafukovaciemu odolnejší. Výšku a priemer bazénu prispôsobte osobám, ktoré v ňom budú tráviť najviac času. Pre deti je praktickejší bazén s nižšou výškou, dospelí si lepšie zaplávajú zasa v hlbšom bazéne s väčším priemerom. Nezabudnite bazén umiestniť na rovinatý spevnený povrch bez ostrých kamienkov a iných predmetov, ktoré by ho mohli poškodiť.

nadzemný bazén

Ako zvládnuť starostlivosť o vodu v bazéne?

 

Zaujíma vás, či je údržba bazéna nákladná a zložitá? Mať v bazéne stále čistú vodu chce každý, preto do väčších bazénov treba zaobstarať vhodnú filtráciu. Mnohé nadzemné bazény sa predávajú už s pieskovou alebo kartušovou filtráciou, ktorá sa postará o to, že voda v bazéne bude po celú sezónu čistá. Samozrejme, každú nečistotu ako lístie, hmyz a pod. môžete vyberať sieťkou alebo sa spoľahnúť na skimmer či ďalšie príslušenstvo, ktoré vám starostlivosť o bazén uľahčí a výskyt nečistôt minimalizuje.

 

Pri starostlivosti o čistotu vody príde ku slovu aj bazénová chémia, ktorá zabráni množeniu mikroorganizmov, rias a zabezpečí nezávadnú vodu. Pravidelne kontrolujte všetky dôležité údaje, najmä pH vody, tvrdosť a teplotu, aby ste v prípade potreby vedeli zasiahnuť a upraviť tieto hodnoty na ideálne. Ak máte kartušovú filtráciu, odporúča sa aspoň raz do týždňa prečistiť filter, aby mohla spoľahlivo pracovať. Len tak dosiahnete, že celú sezónu sa budete kúpať v krištáľovo čistej vode.

Tipy na hry v bazéne pre malých i veľkých

 

Čo tak na dno bazéna umiestniť nejakú ťažkú hračku alebo rovno viac a zahrať sa na potápačov, teda lovcov pokladov? Kto nazbiera v určenom časovom limite toho najviac? Alebo sa radšej zahráte na žraloka a ryby či dáte prednosť súťažiam v plávaní, nafukovacím hračkám, prípadne lopte a vodnému pólu či dokonca hrám s penovými loptičkami, vodnými pištoľami? Zabavte sa v bazéne podľa seba!

Na rozdiel od verejných kúpalísk, vo svojej vlastnej záhrade nie ste ničím limitovaní a nemusíte brať ohľad na ostatných, preto využite horúce dni v bazéne naplno a popustite uzdu fantázii. Prispôsobte si pravidlá hier podľa veku a schopností detí a o plány na horúce dni máte postarané. Nadzemný bazén sa stane zdrojom zábavy pre celú rodinu a vašich známych.

 

Zdroj obrázku: Sergio Sergo / Shutterstock.com

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť