Nájsť vhodné svietidlo do kúpeľne nemusí byť také ľahké

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Hoci v kúpeľni netrávime toľko času ako napr. v obývačke, jej dizajn by sme nemali podceniť. Preto dbáme na výber sanitárneho vybavenia, obkladov a dlaždíc, doplnkov, ale rozhodne aj osvetlenia. Vedeli ste, že nesprávne zvolené svietidlá do kúpeľne vás môžu ohroziť?

 

Svietidlá, ktoré neprepustia vlhkosť

 

Jeden by si myslel, že na steny do kúpeľne stačí zavesiť hocičo, čo sa nám postará o svetlo a dobre vyzerá. Avšak nenechajte sa oklamať. Práve kúpeľňa je miestnosť, ktorá si vyžaduje špeciálne druhy osvetlenia. Jednak ide o to, aby sme si vždy vedeli posvietiť na to, čo je dôležité – na našu tvár pred zrkadlom, na obsah kúpeľňovej skrinky, gombíky na práčke, sprchový kút pri upratovaní...

 

Nie vždy však potrebujeme silné svetlo, relax vo vani si nevieme predstaviť inak ako pri svite sviečok či pri tlmenom svetle bodových, stropných či nástenných svietidiel. Dnes už nie je nič výnimočné, ak dokážu tieto svietidlá svietiť rôznymi farbami podľa našej nálady. Vždy si však všímate parametre krytia.

 

Keďže v kúpeľni je vlhkosti až-až a neraz v blízkosti svietidiel aj špliecha voda, krytie (IP) svietidiel do kúpeľne sa pohybuje od hodnoty 44 a vyššie. Špeciálne druhy svietidiel vám dodajú istotu, že pod ne neprenikne voda, a tak sa vyhnete život ohrozujúcim situáciám.

 

Kúpeľňové svietidlá s nápadom

 

Pokiaľ ste sa rozhodli pre bodové svietidlá do kúpeľne, pri výbere sa pravdepodobne príliš nevyšantíte. Keďže svietidlá budú zapustené v strope, neupozornia na seba do takej miery, ako napríklad svietidlo, ktoré zo steny vyčnieva.

 

O luxusný dojem sa postaráte napríklad nástennými svietidlami zľava aj sprava pri zrkadle, svietidlom visiacim rovno nad vaňou či lampičkou so šnúrkou, ktorú si zažínate či zhasínate podľa toho, koľko svetla práve potrebujete. Popustite uzdu svojej fantázii a zamerajte sa napríklad na svietidlá, ktoré by ste si vedeli predstaviť aj inde ako v kúpeľni, pretože pôsobia skutočne výrazne. Luster nad vaňou nie je ničím nezvyčajným rovnako ako zrkadlá s podsvietením.

 

Čím netradičnejší tvar kúpeľňového svietidla, tým štýlovejšia kúpeľňa. No pokiaľ ste minimalisti alebo miesto osvetlenia necháte radšej vyniknúť obklady a doplnky, nič nepokazíte ani klasickými hranatými či okrúhlymi tvarmi, napr. i s leskom, ktorý kúpeľňu osvieži, rozžiari a presvetlí.

2
Super článok
2
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť