4x na čo si dávať pozor pri výbere klimatizácie

Kanálové klimatizačné zariadenia

1. Pozornosť venujte výkonu klimatizačnej jednotky

 

Klimatizácia by mala spĺňať účel na ktorý je zaobstaraná. Na splnenie účelu je potrebné správy výber vzhľadom na výkonnosť klimatizačnej jednotky. Do úvahy je teda potrebné brať hneď niekoľko faktorov, ktoré zaručia správne fungovania a želaný efekt klimatizačnej jednotky.

 

Na úvahy je potrebné brať sumár počet ľudí v miestnosti, typ stavby, plochu stien či orientáciu okien, ich rozmer a plochu. Samozrejme čím viac faktorov berieme do úvahy, tým presnejšie vieme stanoviť požadovaný výkon.

 

Pri nesprávnom výbere klimatizácie vzhľadom na jej výkon môžeme zaobstarať klimatizáciu s nedostatočným výkonom alebo zbytočne výkonnú jednotku. 

Kazetové klimatizačné zariadenia

2. Myslite aj na hluk, ktorý vydáva klimatizácia    

 

Nechajte si poradiť pri výbere klimatizácie s ohľadom na hlučnosť.

 

Uvedomte si, že klimatizácia je zariadenie, ktoré pri prevádzke vydáva určitú hladinu hluku. 

 

Klimatizácia je zariadenie, ktoré ma spríjemňovať prostredie, v ktorom trávite čas, pracujete a oddychujete. Určite by vás klimatizácia a jej prevádzka nemala vyrušovať alebo narúšať váš relax či pracovnú pohodu. 

 

Myslite tiež na hluk mimo priestoru, v ktorom sa klimatizácia nachádza. Hlučná je tiež vonkajšia klimatizačná jednotka. 

Parapetné Klimatizačné Zariadenia

3. Poznajte priestor, v ktorom vám bude klimatizácia slúžiť

 

Pri výbere správnej klimatizácie je dôležité brať do úvahy povahu a druh priestoru. Môžte sa zaujímať o klimatizáciu do domácnosti, kancelárskych priestorov, kaviarne či inej prevádzky, do priemyselných priestorov  alebo skladovacích zariadení. 

 

Záleží od toho výber správneho typu klimatizácie: 

 

  • Nástenné zostavy
  • Kazetové zostavy
  • Mobilné zostavy
  • Parapetné zostavy
  • Parapetno-stropné zostavy
  • Kanálové zostavy

 

Ponuka je na našom trhu naozaj široká.

4. Vyberte si správneho dodávateľa klimatizácie

 

Nie je to vždy len o cene! Myslite aj do budúcna. Správny výber dodávateľa vašej klimatizácie vám do budúcna môže ušetriť množstvo finančných prostriedkov. 

 

Ten pravý dodávateľ dokáže poradiť ešte pred samotnou kúpou klimatizačnej jednotky. Dokáže vám zodpovedať na všetky predchádzajúce otázky:

 

  • Výkon
  • Typ klimatizácie
  • Hlučnosť 
  • Inštalácia a podobne

 

Váš dodávateľ by mal bez problémov zabezpečiť záručný a pozaručný servis, poradiť s výberom a vyriešiť samotnú inštaláciu ako aj poskytnúť poradenstvo. Nie všetci predajcovia a dodávatelia majú rovnaký prístup k zákazníkom.

 

Spoločnosť Energio – PTS s.r.o. poskytuje služby na našom trhu vyše 20 rokov a jej kvalitu preverilo už viac než 1 000 spokojných klientov z radov domácich užívateľov ale aj mnoho firemných klientov vo svojich prevádzka, kancelárskych či priemyselných priestoroch

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť