3 typy svietidiel, ktoré v pracovni potrebujete

Blížiace sa kurzy

Jeden z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje vašu produktivitu a výkonnosť v práci, je vhodné osvetlenie. A práve jemu sa často nevenuje dostatočná pozornosť a odbije sa kúpou jednej kancelárskej lampy. Zlé svetlo pritom nielen znižuje vašu efektivitu, ale aj dlhodobo poškodzuje váš zrak a môže byť zdrojom migrén. Aké sú 3 typy svietidiel, ktoré v pracovni rozhodne potrebujete?

 

1. Centrálne stropné svietidlo

 

Základný kameň osvetlenia miestnosti a zároveň silný dizajnový prvok. I tak by sa jednou vetou dala zhrnúť základná funkcia lustru či iného stropného svietidla. Nielenže poskytuje svetlo pre základnú orientáciu v pracovni, ale zároveň silne ovplyvňuje celkový vzhľad miestnosti. Jeho svetlo by malo čo najviac pripomínať to denné a štýl maximálne ladiť s charakterom pracovne. V tradičnej pracovni riaditeľa právnickej spoločnosti bude ako päsť na oko pôsobiť moderné metalické svietidlo v netradičnom dizajne, do kancelárie kreatívca naopak skvele zapadne.

3 typy svietidiel, ktoré v pracovni potrebujete

Správne osvetlený pracovný stvôl

2. Stolná lampa

 

Alfa a omega produktívnej práce je jasné, nerušivé svetlo. Na to vám už centrálne svietidlo nestačí – nevyhnutnosťou na každom pracovnom stole by preto mala byť kvalitná stolná lampa. Optimálne je, ak vám svetlo pri práci dopadá zboku – u pravákov zľava, u ľavákov naopak. Investujte do dostatočne silnej stolnej lampy a umiestnite ju tak, aby vám kužeľ svetla dopadal zo správnej strany – teda oproti vašej dominantnej ruky. Táto orientácia svietidla je dôležitá vždy, keď vykonávate činnosť namáhavú pre oči – či už je to čítanie, písanie alebo práca na počítači.

 

3. Kancelárske bodovky

 

Chameleón medzi svietidlami, ktorého viete využiť na sto spôsobov. Presne to sú bodovky. Nainštalujete ich do podhľadov, kam sa žiadne iné svietidlo nehodí. Vytvorte funkčnú dekoráciu z niekoľkých bodoviek v strope, ktorá vám zároveň osvetlí ťažko dostupné rohy pracovne. Taktiež sa hojne využívajú pri modernom akcentovom osvetlení, kedy pomocou nich podsvietite nejaký zaujímavý prvok v miestnosti, aby ste naňho upozornili – napríklad dôležité certifikáty, obraz či knižnicu. Bodovky pôsobia čisto a moderne, hodia sa teda do akéhokoľvek interiéru.

Centrálne stropné svietidlo, dobrá stolná lampa a niekoľko efektných bodoviek vytvorí z vašej pracovne oázu produktivity a tvorivosti. Tieto kľúčové svietidlá pre správne osvetlenie pracovne nájdete v rôznych dizajnových prevedeniach za skvelé ceny na profisvietidla.sk. Neváhajte a investujte do svojho úspechu.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť