Už päť rokov nedotujem farmaceutický priemysel

Blížiace sa kurzy
človek :o)

A predsa žijem, dýcham, milujem, tvorím... Občas ma pohľad na svet, ktorý sme stvorili zabolí niekde hlboko v srdci, niekde tam, kde sa nachádzajú odpovede na všetky otázky. Odpovede, ku ktorým má každý jeden z nás prístup, no akoby sme ich ani nechceli počuť. Tam, kde je pochopenie toho KTO skutočne sme a prečo sme prišli na tento svet. 

 

Väčšinou tak veľmi bojujeme so životom, až nestíhame ani žiť. Pre ten bláznivý, amorálny systém, ktorý nám niekto úmyselne naprogramoval do hláv, brodíme sa týmto čudným divadlom ilúzií s myšlienkou, že život je boj a my si svoje miesto musíme vybojovať. No pravda je taká, že život je CESTA, na ktorej križovatkách sa skutočne nachádzajú aj tie zápasy, prehry, či pády... môžeme byť naozaj istý čas veľkým, húževnatým bojovníkom, no i ten najzarytejší bojovník jedného dňa dôjde tam, kde je už len ZMIERENIE... POCHOPENIE.

 

Pochopenie, že to nie život nás zráža na kolená... to len zrážame samých seba. Náš život je presne taký, akí sme my. Ak máme v sebe nejaké chybné naprogramovanie, jedného dňa sa odrazí aj na hmotnej úrovni..., či už v podobe nejakého úrazu, zlomeniny alebo choroby. Zakaždým, keď si počas dňa spomeniem (pomyslím) „kto naozaj som“, že nie som len tá celkom sexi nedokonalá hmota :o), ktorú vidíme očami, automaticky inštinktívne spomalím krok, uvoľnia sa črty tváre a ja sa len usmejem. Naozaj sa niet kam ponáhľať... stačí len žiť. Ľudia sa väčšinou stále niekam ponáhľajú, akoby im malo niečo vzácne pretiecť pomedzi prsty... a ono sa tak skutočne deje. Pomedzi prsty im preteká sám život.

všetko je energia

Ak chceme vedieť liečiť samých seba, opäť uviesť do prevádzky niečo vzácne čo sme dostali od Boha na tú našu pozemskú cestu, je potrebné si uvedomiť, že naše telo je jeden dômyselný energetický systém.  A ak je v súlade so všetkými svojimi časťami nevznikajú energetické blokády, vnútorné pnutie, ktoré sú základnou príčinou všetkých chorôb. To, že je všetko okolo nás len energia... teda aj naše krásne nedokonalé telá... na to už dávno prišiel ten strapatý pán Einstein so svojim prevratným vzorcom E=mc2. 

 

Takže choroba, to je len zablokovaná energia, ktorá nedokáže voľne prúdiť v tele. Na to, aby sme pochopili ako tieto blokády vznikajú je nutné si uvedomiť, že ľudská bytosť ako taká, to nie je len tá zhustená zhmotnená energia, ktorú vidíme očami a voláme ju telo. Našou súčasťou sú aj jemnohmotnejšie časti ako emocionálne a duchovné (spirituálne) telo. Tak... a konečne sa dostávame ku koreňu problémov a tým snáď aj k pochopeniu, že lieky, či západná medicína neriešia príčiny chorôb, ale iba dôsledok, pretože každá choroba je dôsledkom niečoho hlbšieho.

 

Choroby takmer vždy začínajú v našom emocionálnom tele, ktoré sídce nevidíme, ale ono nás napriek tomu dokáže upozorňovať na to, že niečo asi nerobíme správne. Bohužiaľ väčšina z nás znamenia, upozornenia nevidí, nevníma, nepostrehne... pretože žijeme akoby v nejakej bubline, do ktorej sa hlas našej intuície, inštinktu či podvedomia nedokáže prekliesniť. A tak sa energetické blokády nakoniec prejavia aj na hmotnej úrovni, čiže ako choroba v našom fyzickom tele a my si ich konečne začneme všímať.

Ľudské telo je chrám... Choroba je trhlina v harmónii... Zdravie je súzvuk.

 

Hippokratés 

Sušené mäso a morské plody sa radia medzi vysoko kvalitné potraviny.

Sušené mäso a morské plody sa radia medzi vysoko kvalitné potraviny.

Presne tak... Ako už pred stáročiami povedal Hippokrates. Je to celé o harmónii všetkých častí ľudskej bytosti. Tento súzvuk môže začať v momente ako si uvedomíme, že nie sme len to hmotné telo, a že naše choroby majú svoj pôvod v tele emocionálnom. Hlavný spúšťač je teda STRES, ktorý je zároveň zamaskovaným STRACHOM. 

 

Táto téma je naozaj veľmi obsiahla a nechcem ju vtesnať do jedného článku, lebo by sa z neho veľmi ľahko stala kniha :o) ... a tak sa k téme budem vracať v ďalších častiach. Tento by som chcela zakončiť tým, čím aj začal. Teda konštatovaním, že už pár rôčkov nedotujem farmaceutický priemysel. 

 

Táto čierna diera je obrovskou škvrnou v histórii ľudstva, kedy zopár mocných sveta zneužilo svoju moc a poznatky a vytvorili si svoj monopol na „zdravie“. Ale ako mne opäť šepká srdce, so zdravím sa neobchoduje a ak sa nájde človek, ktorý vie ako pomôcť svojmu blížnemu, má mu pomáhať nezištne. Paraziti urobili presný opak. Celé stáročia boli známe hojivé účinky rastlín, byliniek a tak ich vedci, výskumníci pátrali po tom, aká látka v danej rastlinke pôsobí uzdravujúco. Následne vytvorili chemikáliu s podobnými účinkami. Asi si kladiete podobnú otázku ako som si kládla ja: „Prečo to robili, veď hojivé účinky má predsa bylinka, tak ju mohli použiť..“ Mohli a aj mali, ale neurobili to, lebo by si bylinku nemohli patentovať a tak zarábať obrovské peniaze. Bylinky sme totiž tiež dostali ako dar od Boha spolu s vodou, pôdou, vzduchom... A pre tých pár ľudí, čo si povedia, že veď to nie je až také zlé, hlavne že vyvinuli liek, ktorý nám pomáha, mám ešte poslednú správu. Látka, ktorou ich výskumníci nahradili prírodnú, organickú zložku rastliny je čistá chemikália, ktorú naše organické ľudské systémy nie sú schopné rozložiť a teda sú pre naše telo toxické.        

 

Všetko je otázka vnímania. Keď zmeníme svoje vnímanie, uvedomenie, zmeníme svoje myšlienky... a naše myšlienky stvoria novú realitu. Možno to bude realita zdravého človeka, ktorý pochopil, že i túto časť svojho života má vo vlastných rukách a viac už nebude musieť dotovať farmaceutický priemysel. Tú čiernu dieru, ktorá slúži parazitom nie len ako obrovský biznis, ale aj spôsob ako nás môžu prostredníctvom liekov ovládať a kontrolovať. Zničili všetko čo bolo prirodzené, čisté a prospešné pre ľudstvo... pokúsili sa (veľmi úspešne) odstaviť z prevádzky náš imunitný samoliečiaci systém a nahradili ho chemickými hnusobami, ktoré neliečia zdroj, príčinu chorôb, ale len ich následok a zároveň majú vedľajšie ničiace účinky.  

 

Život je cesta... Cesta poznania, pochopenia a my sa každým okamihom rozhodujeme, či po nej budeme kráčať vedome, alebo nevedome. Či chceme byť príčinou svojich skúseností, alebo ich dôsledkom. Väčšinou žijeme v dôsledku svojich skúseností, no teraz máme šancu si vybrať, že chceme byť ich spúšťačom... tvorcom svojho vlastného života. 

 

Na chvíľu sa zastav a usmej sa :o) ... Len tak. Len preto, že ťa to naplní radosťou... len preto, že tvoje srdce pozná tajomstvo...  

186
Super článok
186
22
22
Nič moc
O autorovi
Michaela Michelová Michaela Michelová
Narodila som sa s divokou krvou v žilách... Celé roky som si myslela, že ma nikto nedokáže skrotiť... až som si jedného krásneho dňa uvedomila, že som skrotila sama seba :)
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Juraj
Juraj, 18.08.2016 o 21:52
Pekný článok.
Michaela Michelová
Michaela Michelová, 19.08.2016 o 08:29
Dakujem veľmi pekne :o)
Marián Fillo
Marián Fillo, 20.08.2016 o 10:42
Pekný článok, Miška,
len by som sa rád opýtal, či si platíte (resp. Váš zamestnávateľ za Vás platí) zdravotné poistenie.
Ak áno, tak (nechtiac a proti svojej vôli, ale predsa) dotujete farmaceutický priemysel, pretože ten zhltne obrí podiel z vyzbieraného zdravotného poistného.
Michaela Michelová
Michaela Michelová, 20.08.2016 o 13:38
Dakujem veľmi pekne aj vám Marián :o) ..a máte pravdu, naozaj sa človek nedokáže úplne vyvliecť z tohto systému, ktorý môžeme nazvať Matrixom...
Terezkaterka
Terezkaterka, 29.10.2016 o 14:58
Kam ty dievča na tie pravdivé články chodíš?
Michaela Michelová
Michaela Michelová, 29.10.2016 o 20:43
:o) ..Terezka daleko a predsa blízko... Pravda je v nás, len sa ju musíme naučiť počuť.. a potom nie je také náročné ju napísať. Samozrejme sú za tým ja prečítané mnohé knihy a články, ktoré mi pomáhajú skladať mojé vlastné puzzle Poznania dokopy...A dakujem za pekné, povzbudzujúce komentáre. Cloveka vždy poteší, ked vidí, že jeho úsilie má zmysel
Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť