„Neposlušná“, tá ktorá lekáreň zamenila za knižnicu...

Blížiace sa kurzy
Autor článku

... pretože jedného krásneho dňa pochopila, že zdravie má vo vlastných rukách a spoliehanie sa na moc lekárov a zázračné rôznofarebné pilulky je sídce pohodlné, ale nie najmúdrejšie. Prečo sa potom nepokúsiť objaviť rozumnejšiu cestu, ak existuje? Existuje? Urob krok a ona sa pred tebou objaví... čím viac krokov, tým jasnejšie kontúry bude mať.

 

No kroky v tme sú neisté, sem tam reťaz zaštrngá... maska z tváre spadne, aby aspoň na chvíľu odhalila holú pravdu, čistú tvár. Ach tá tvrdohlavá, ješitná... Stratila sa. V tom hmotnom konzumnom svete, ktorý poprekrúcal morálne hodnoty zblúdila. Bola jedným z miliónov smoliarov, ktorí majú oči no nevidia, majú srdcia no necítia. Tí zblúdenci v ríši divov... No svetelný lúč je silný, prerazí si cestu tmou, ak veríš, túžiš, snívaš, chceš. A ona chcela!   

 

Nie... už nechcela meniť iných, nechcela zmeniť celý svet. Zatúžila zmeniť SEBA. Skrotiť tú divokú krv, prijať pochopiť a následne objať všetky tie emócie, ktoré z jej života urobili rozbesnenú hojdačku a nútili ju motať sa v kruhu. Nie... už nechcela byť uväzneným motovidlom, zatúžila byť tým, kým v hĺbke svojho čistého srdca cítila že je... Skutočným človekom. No nemali to s ňou veru jednoduché všetci anjeli strážni :o) Koľko len trpezlivosti museli nazbierať, aby vôbec dokázali upútať pozornosť toho nespútaného, temperamentného a vrtkavého blíženca narodeného počas splnu. 

 

To bolo jej impulzom ku zmene seba samej, no každý človek je individuálnou bytosťou, ktorá má svoju vlastnú cestu. Tých impulzov môžu byť tisícky a pre mnohých to môže byť práve nejaké ochorenie. Hoci pre ňu bola impulzom emocionálna divočina, ktorá ju vystreľovala do výšin, aby si vzápätí nabila držku na dne, prvé na čom sa viditeľne odrazila zmena jej vnímania, myslenia a chápania bol práve zdravotný stav. Chronický zápal močových ciest zmizol :o) ... Zmizli občasné vyrážky na tvári, nepotrebovala viac lieky pri bolestivej menštruácii, či bolesti hlavy.

 

Odstránila energetické blokády, ktoré v jej tele spôsobovali potláčané emócie hnevu, strachu, netrpezlivosti... pokúsila sa prijať a pochopiť všetky tie tŕne v srdci, aby ich následne dokázala pretransformovať na niečo konštruktívne. Na energiu pochopenia, energiu svetla. Pochopenie má rovnaké vibrácie ako láska... Pochopenie lieči.  

 

Našich povestných päť zmyslov naozaj nestačí, náš zrak rovnako ako sluch nie sú schopné zachytávať jemnohmotné úrovne Bytia. Ak je skutočne všetko okolo nás v konečnom dôsledku len energia, tak všetky choroby spôsobuje práve ona... rovnako ako ich dokáže vyliečiť. Deštruktívna energia, ktorú vysielame do buniek prostredníctvom negatívnych emócií ako je stres, strach, hnev ničí tieto bunky a ak niečo dostatočne rýchlo nezmeníme, tak sa to nakoniec prejaví aj na hmotnej úrovni ako nejaké ochorenie, či úraz. Naopak to, čo naše bunky i celé telo dokáže vyliečiť je opačná energia... energia pokoja, uvoľnenia, pochopenia.  

 

Nechať sa pevne polapiť a uväzniť v tom hmotnom svete vnímanom piatimi zmyslami je také  jednoduché... no prekročiť hranice a vstúpiť tak do nadzmyslového je tým najúžasnejším dobrodružstvom. Áno, asi budeme mať neustále potrebu uchopiť všetko čo sa naučíme intelektom, rozumom... mať to podložené vedeckými dôkazmi, ale obávam sa, že intelekt nie je schopný pochopiť niečo čo leží mimo neho. Nekonečno, absolútno, samotné Bytie... Tam, kde končia fakty, tam sa začína predstavivosť... fantázia. Tu nám môže asi najlepšie pomôcť metafyzika, veda o rozumovom postupe od poznávania toho čo je zmyslové, k nadzmyslovému.

Len ten, kto sa odváži pozrieť za horizont poznania povoleného ortodoxnými autoritami, môže rozšíriť svoj vlastný horizont na úroveň poznania bohov.

 

Albert Einstein

Neposlušná

NIE, ona nezavrhuje súčasné zdravotníctvo ako také, nepopiera nevyhnutnosť traumatológov, zubárov, pôrodníkov... dôležitosť narkózy v potrebných prípadoch. Pokrok priniesol veľa významného pre ľudstvo, tak ako priniesol i to bezohľadné, amorálne.  Každá minca má dve strany i palica oba konce... Toľko sme sa toho naučili, toľko sme dokázali... Postavili sme tie najúchvatnejšie zámky, hrady, chrámy... vzlietli sme do výšin... transplantovali srdce. Tak... už zostáva len jediné. Naučiť sa žiť! Keď diabol poprehadzuje morálne hodnoty, môže byť cena za pokrok privysoká.  

 

Stratili sme sa... Niekde na tej ceste, ktorú voláme život, akoby nám niekto neviditeľný vytrhol z rúk kompas, roztočil nás obrovskou rýchlosťou a nechal nás tápať v tme. Napchávame sa hamburgermi, chipsami, zalievame to hektolitrami kokakoly, na všetko máme nejaké pilule, manažérov na život, akoby sme si ho nedokázali sami usmerniť. Oveľa viac sa zaujímame o životy a súkromie iných ľudí, celebrít a tie naše nám pretekajú pomedzi prsty. Nežijeme ich... Z uší nám takmer neustále trčia drôty od slúchadiel, ktoré nám nedovoľujú počuť volanie vlastnej intuície, šepkanie inšpirácie, objavenie toho čo ona nazýva Domovom.

 

Zraky upierame do inteligentných mobilov, akoby boli múdrejšie ako my sami... Tú pravú múdrosť sme zamenili za fakty, ktoré sú často prekrútené, obsahujúce zrnko pravdy, ktorá je následne oblepená lžami. Presviedčajú nás o tom, aký je fluorid sodný, ktorý obsahuje takmer každá zubná pasta pre nás prospešný, no on je zároveň aj klasifikovaný ako toxický a pri veľkých dávkach nebezpečne jedovatý. Súčasne vyraďuje z činnosti epifýzu, časť malého mozgu nazývaného aj tretím okom, ktorá je našim spojením s niečím nadpozemským, spirituálnym. Tohto sa dobrovoľne, nevedome vzdávame každodenným užívaním fluoridu sodného... Intuíciu, inštinkt sme vymenili za vedecké poznatky, ktoré nikdy nedokážu presiahnuť hranice intelektu... za chladný skeptický rozum, ktorý nám hovorí, že je tak dôležité predvádzať sa v najnovších modeloch áut. Ale tá pravá múdrosť sa nachádza až za hranicami týchto faktov, intelektu. Pravá múdrosť - to je poznanie... niečo jemné, neviditeľné a pri tom tak vznešené. V prúde života je skutočná nefalšovaná múdrosť, na ktorú sa môžeme naladiť načúvaním... Je to naše spojenie so srdcom, dušou, duchom.  

 

Je to samotné Bytie, ktoré je všetkým a všade. Je šumom lístia v korunách stromov, je smiechom dieťaťa v náručí matky, je rozpáleným kotúčom gúľajúcim sa po oblohe... Je i vo vratkých krokoch starca, ktorý sa stal pre súčasnú dobu nepotrebným, napriek tomu, že tak poctivo čestne a poddajne pracoval... Je v slzách milionára, ktorý pochopil, že napriek tomu, že má všetko, nemá nič... Je v bezzubom úsmeve žobráka, ktorý si vychutnáva prítomný okamžik... Je i v nej, v tej neposlušnej, nepoddajnej, ktorá vie, že ten hnilý systém okolo nás chce človeka, ktorý je takmer nemý, hluchý, slepý... Chce otroka!

 

Namiesto toho, aby sme načreli do svojich sŕdc, brodíme sa na povrchu poloprávd. Veď to predsa v srdci vieme, že biznis je len biznis a my sa napriek tomu utiekame k tým, ktorí slúžia farmabiznisu. Na akom princípe pracuje? Odbyt - dopyt... Naozaj si myslíme, že im ide o vyliečenie pacienta? Že im ide o to, aby sa znížil dopyt? Tomuto ešte niekto verí? Vhodia nás do začarovaného kruhu, z ktorého je potom veľmi náročné sa vymotať. Ich lieky sú vyrobené tak, aby len potláčali symptómy, neliečili príčinu ochorenia a zároveň mali vedľajšie nežiaduce účinky. A tak sa ľudia neustále dookola liečia a sú odkázaní na ich nedostatočné hnusoby... A biznis môže prekvitať. 

 

Neustále hľadáme riešenie mimo seba a ono je tak blízko... Je v nás! Stačí sa len rozhodnúť a otvoriť tie dvere, na ktorých je ceduľa s nápisom  SEBAPOZNÁVANIE. Nie, nebude to jednoduchá cesta... hlavne pre tých, ktorí sa už poriadne zamotali do osídiel najrôznejších piluliek. No netreba sa ponáhľať... stačí sa začať postupne odpájať od závislosti na liekoch, ktoré neliečia príčinu... i od všetkých lží a poloprávd. Krok za krokom kráčať vpred... Je to životná výzva, ktorú vytrvalý odhodlaný a silný človek nemôže zakončiť inak ako víťazstvom. Víťazstvom nad zdegenerovaným systémom, víťazstvom nad sebou samým :o)

Šťastie a sloboda človeka záleží od poznania jednoty človeka s prírodou, od harmónie a súladu konania človeka so zákonitosťami prírody. 

 

Spinoza

74
Super článok
74
1
1
Nič moc
O autorovi
Michaela Michelová Michaela Michelová
Narodila som sa s divokou krvou v žilách... Celé roky som si myslela, že ma nikto nedokáže skrotiť... až som si jedného krásneho dňa uvedomila, že som skrotila sama seba :)
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť