Múdre citáty sú ako palica pútnika, o ktorú sa môže oprieť

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Múdre citáty

Po ceste môžeš kráčať aj sám... Sám sebe učiteľom, liečiteľom, sudcom, rukou ktorá trestá... i spasiteľom. Naozaj niet na svete mecenáša, ktorý by ťa mohol spasiť. Môžeš to urobiť len ty sám... No človek má naporúdzi aj nejaké barličky, ktoré ho môžu podoprieť vo chvíľach, keď cíti, že jeho kroky sú neisté. Mnoho múdrych ľudí už kráčalo a kráča podobnou cestou akú máme pred sebou aj my. Zanechali po sebe menšie, či väčšie stopy, ktoré nám môžu našepkávať smer.

 

Prehrabávam sa hŕbami ručne popísaných papierov, zápisníkov, zošitov, aby som z nich vybrala tie TOP citáty, ktoré si o chvíľu prečítate. Určite ich je mnoho, no ja sa pokúsim vybrať  také, ktoré nie sú až tak notoricky známe, no podľa môjho názoru prinášajú dôležité posolstvo. Citáty bez posolstva sú ako bryndzové halušky bez slaninky.

Odtrhol som kvetinu a ona mi zvädla. Chytil som motýľa, zomrel mi v dlani. Až potom som pochopil, že krásy sa treba dotýkať srdcom.

 

John Lennon

Ak pracujeme len preto, aby sme získali hmotné bohatstvo, staviame si väzenie. Zatvárame sa do samoty s mincou z popola, za ktorú si nemôžeme kúpiť nič, pre čo sa oddá žiť.

 

Antoine de Saint-Exupéry

Je jedným z najkrajších zadosťučinení tohto života, že žiadny človek nemôže úprimne pomôcť druhému bez toho, že by pritom nepomohol aj sám sebe.

 

Ralph Waldo Emerson

Kedykoľvek zistíte, že ste na strane väčšiny, je čas zastaviť sa a pouvažovať.

 

Mark Twain

Naše pochybnosti sú zradcovia. Bránia nám, aby sme sa odvážili niečo vyskúšať, a často pre ne prehrávame tam, kde sme mohli byť víťazmi.

 

William Shakespeare

Na svete je jedna reč, ktorej všetci rozumejú. Je to jazyk nadšenia, vecí urobených s láskou a chuťou, túžbou dosiahnuť to, o čom snívame alebo čomu veríme.

 

Paulo Coelho

Nemysli si stále, že musíš všetko prežiť, stačí iba pozorovať a to bez pokoja nejde. Najväčšia milosť pre nás, ktorí to potrebujeme, je umenie pozerať sa a vidieť.

 

Karel Čapek  

Nemáme právo byť nespokojní so životom. Ak sme s ním nespokojní, dokazujeme tým len to, že máme dôvod byť nespokojní sami so sebou.

 

Lev Nikolajevič Tolstoj

Nikto iný mi nedá lásku, priateľstvo, vrúcnosť a nehu, ktorú nemám sám v sebe.

 

Johann Wolfgang von Goethe

Škola života nepozná prázdniny.

 

Jan Amos Komenský

Ak je človek nespokojný so svojím stavom, môže ho zmeniť dvoma spôsobmi. Buď zmení podmienky svojho života, alebo svoj duševný postoj. Prvé nie je vždy možné, to druhé je možné vždy.

 

Ralph Waldo Emerson

Vykonať vec, ktorej sa bojíme, je prvý krok k úspechu.

 

Mahátma Gándhí

Nemýľte si našu trpezlivosť so zbabelosťou.

 

Ľudovít Velislav Štúr

Najmenej sa boja smrti tí, ktorých život má najväčšiu cenu.

 

Immanuel Kant

Dokonalý kľud spojený s láskavosťou pomáha, aby duša kvitla.

 

Paul Brunton

Sloboda tlače! Máme toľko zákonov na ochranu slobody tlače, a ani jeden trochu spoľahlivý zákon na ochranu ľudí pred tlačou."

 

Mark Twain

Svoj osud si človek musí vybrať, a nie prijať."

 

Paulo Coelho

Mier kážeš s mečom v ruke?!"

 

William Shakespeare

Čím bližšie sú ľudia k pravde, tým sú znášanlivejší voči cudzím omylom."

 

Lev Nikolajevič Tolstoj

Až keď sa vyrúbe posledný strom, otrávi posledná rieka, uloví posledná ryba, až vtedy pochopíme, že peniaze sa nedajú jesť.

 

Indiáni kmeňa Cree

V každej kvapke je voda, v každom paprsku je svetlo, v každej iskre je oheň. Tak je tiež v každom stvorení Tvorca.

 

Indické príslovie

Na záver už len barlička od mojej maličkosti :o)

 

Až aktivujeme v sebe tú najvzácnejšiu časť nás samotných pochopíme, že sme nič nechápali... Otvoríme to doráňané srdce, ktoré sme z bezpečnostných dôvodov zavreli... Spomenieme si, že sme na všetko zabudli. Zabudli na to, kým sme. Zindividualizovanými jednotkami samotného Zdroja, Stvoriteľa. Preto niet dôležitejšieho poslania tu na Zemi, ako nájsť Seba samého... svoju veľkosť a následne sa stať Majstrom vlastného života v pozemskom, hmotnom svete. Ušľachtilý to cieľ...

 

Na svojej ceste nezabúdajme na nadhľad a humor... Možno sa nám nepáči to, čo vidíme vo svete. Všetky tie lži, manipulácia, bieda. Možno si občas pripadáme, akoby sme prileteli z inej planéty...,ale všetko je tak ako má byť. Ono pre človeka je najjednoduchšie odhaliť kým JE tak, že zistí kým NIE JE.                                                                    

 

Tak pozorujme, vnímajme, hľadajme a nájdime... Nájdime SEBA.

12
Super článok
12
0
0
Nič moc
O autorovi
Michaela Michelová Michaela Michelová
Narodila som sa s divokou krvou v žilách... Celé roky som si myslela, že ma nikto nedokáže skrotiť... až som si jedného krásneho dňa uvedomila, že som skrotila sama seba :)
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť