Múdre citáty sú ako palica pútnika, o ktorú sa môže oprieť

Blížiace sa kurzy
Múdre citáty

Po ceste môžeš kráčať aj sám... Sám sebe učiteľom, liečiteľom, sudcom, rukou ktorá trestá... i spasiteľom. Naozaj niet na svete mecenáša, ktorý by ťa mohol spasiť. Môžeš to urobiť len ty sám... No človek má naporúdzi aj nejaké barličky, ktoré ho môžu podoprieť vo chvíľach, keď cíti, že jeho kroky sú neisté. Mnoho múdrych ľudí už kráčalo a kráča podobnou cestou akú máme pred sebou aj my. Zanechali po sebe menšie, či väčšie stopy, ktoré nám môžu našepkávať smer.

 

Prehrabávam sa hŕbami ručne popísaných papierov, zápisníkov, zošitov, aby som z nich vybrala tie TOP citáty, ktoré si o chvíľu prečítate. Určite ich je mnoho, no ja sa pokúsim vybrať  také, ktoré nie sú až tak notoricky známe, no podľa môjho názoru prinášajú dôležité posolstvo. Citáty bez posolstva sú ako bryndzové halušky bez slaninky.

Odtrhol som kvetinu a ona mi zvädla. Chytil som motýľa, zomrel mi v dlani. Až potom som pochopil, že krásy sa treba dotýkať srdcom.

 

John Lennon

Ak pracujeme len preto, aby sme získali hmotné bohatstvo, staviame si väzenie. Zatvárame sa do samoty s mincou z popola, za ktorú si nemôžeme kúpiť nič, pre čo sa oddá žiť.

 

Antoine de Saint-Exupéry

Je jedným z najkrajších zadosťučinení tohto života, že žiadny človek nemôže úprimne pomôcť druhému bez toho, že by pritom nepomohol aj sám sebe.

 

Ralph Waldo Emerson

Kedykoľvek zistíte, že ste na strane väčšiny, je čas zastaviť sa a pouvažovať.

 

Mark Twain

Naše pochybnosti sú zradcovia. Bránia nám, aby sme sa odvážili niečo vyskúšať, a často pre ne prehrávame tam, kde sme mohli byť víťazmi.

 

William Shakespeare

Na svete je jedna reč, ktorej všetci rozumejú. Je to jazyk nadšenia, vecí urobených s láskou a chuťou, túžbou dosiahnuť to, o čom snívame alebo čomu veríme.

 

Paulo Coelho

Nemysli si stále, že musíš všetko prežiť, stačí iba pozorovať a to bez pokoja nejde. Najväčšia milosť pre nás, ktorí to potrebujeme, je umenie pozerať sa a vidieť.

 

Karel Čapek  

Nemáme právo byť nespokojní so životom. Ak sme s ním nespokojní, dokazujeme tým len to, že máme dôvod byť nespokojní sami so sebou.

 

Lev Nikolajevič Tolstoj

Nikto iný mi nedá lásku, priateľstvo, vrúcnosť a nehu, ktorú nemám sám v sebe.

 

Johann Wolfgang von Goethe

Škola života nepozná prázdniny.

 

Jan Amos Komenský

Ak je človek nespokojný so svojím stavom, môže ho zmeniť dvoma spôsobmi. Buď zmení podmienky svojho života, alebo svoj duševný postoj. Prvé nie je vždy možné, to druhé je možné vždy.

 

Ralph Waldo Emerson