Echinacea purpurová a jej všestranné využitie v medicíne

Aj v našich parkoch a záhradách sa pestuje pohľadná fialová rastlina, pôvodom zo Severnej Ameriky. Táto trvácna bylina sa volá Echinacea purpurová a okrem estetickej funkcie má aj farmakologický význam. Výťažok z tejto rastliny je vyhľadávaným artiklom, nakoľko jeho zdokumentované účinky sú ako liečivého, tak preventívneho charakteru. Osvedčili sa predovšetkým kvapky a sirup z echinacey.

 

Využitie a dostupnosť

 

Výťažky tejto byliny majú naozaj široké využitie a to ako vnútorné, tak vonkajšie. Nech vás už trápi chrípka, rôzne infekcie, nepokoj, migrény, bolesti prípadne rany, echinacea si s problémami dokáže poradiť.

 

Extrakt je najúčinnejší v týchto dvoch formách:

 

Echinacea kvapky sú ideálnym prostriedkom na vnútorné a vonkajšie použitie. Používanie sa odporúča ako deťom, tak dospelým - za účelom posilnenia imunity a obranyschopnosti organizmu.

Sú účinným prostriedkom v boji proti chrípke a nachladnutiu a to už pri prvých príznakoch. Ženy ocenia ich pozitívne pôsobenie pri infekciách močového traktu a pohlavných orgánov.

Pri vonkajšom použití sa zvyknú aplikovať pri ranách, rôznych plesniach a kožných ochoreniach.

 

Echinacea sirup predstavuje účinnú tinktúru, efektívnu v boji proti rôznym ochoreniam respiračného ústrojenstva. Rovnako tiež posilňuje ľudskú imunitu, pôsobí protivirálne a preventívne pred mnohými chorobami.

Sirup sa zvykne užívať aj pri vážnejších ochoreniach, predovšetkým v súčinnosti s ďalšími liečivými prípravkami. Osvedčil sa pri liečbe žalúdočných vredov, ochorení prostaty, podporne pôsobí tiež pri terapii rakoviny, predovšetkým gynekologického charakteru.

 

Purpurový zázrak

 

Echinacea purpurea, ako znie jej latinský názov, sa v medicínskom prostredí čoraz častejšie skloňuje ako účinný liečebný prostriedok s minimálnymi vedľajšími účinkami. Okrem spomínaných zdravotných benefitov tiež priaznivo ovplyvňuje tvorbu bielych krviniek, pomáha regenerovať organizmus a znižuje hladinu cukru a cholesterolu v organizme.

 

Echinacea kvapky je možno užívať priamo, ale napríklad aj v čaji. Vždy je však potrebné dodržiavať odporúčanú dennú dávku. Rovnako je na tom aj echinacea sirup, ktorý predstavuje koncentrovanú formu výťažku.

 

O liečivých účinkoch tejto rastliny vedeli už severoamerickí Indiáni a moderné štúdie ich zistenia iba podporujú. Ak vás trápia spomínané zdravotné problémy tak neváhajte, tento fialový zázrak dokáže pozitívne prekvapiť.

Echinacea purpurová

Echinacea purpurová

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Tomas22 Tomas22
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť