Kto je Sukhi Wahiwala a prečo ide NA100%?

  • 03.05.2016
  • Na100%
  • 0
  • 2954
  • 3
  • 0
Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
Sukhi Wahiwala

Mnohých z nás zaujalo, že na tomto ročníku festivalu NA100% sa objaví aj zahraničný hosť z Anglicka. Biznis kouč, mnohonásobný milionár a investor Sukhi Wahiwala, sa predstaví po prvýkrát v Košiciach a to už 14.5.2016. 

 

Exkluzívne pre IAMCOOL.SK  a festival NA100% nám Sukhi prezradil viac o svojej osobe, o svojom životnom príbehu, ale aj o tom, ako sa dostal po prvýkrát na Slovensko a čo špeciálne si pripravil do košíc.

 

41-ročný Sukhi, pôvodom z Indie, ktorý pochádza zo siedmych generácii obchodníkov, začal podnikať už v ôsmych rokoch, kedy ešte ako malý chlapec začal vymieňať kartičky futbalistov a plné albumy nálepiek za peniaze, naučil sa systém úspešného podnikania, pochopil princípy dopytu a už v 21. rokoch zarobil svoj prvý milión. O šesť rokov neskôr mohol prehlásiť že sa stal kompletne finančne nezávislým.

 

Sukhimu sme položili pár zaujímavých otázok, na ktoré sme dostali naozaj neočakávané, ale zato veľmi zaujímavé odpovede.

 

O: Aké je vaše poslanie? Čo považujete za svoju osobnú filozofiu?

 

"Hovorím, že som na misii zmeniť svet. Je to v mojej povahe, a životnej filozofii, že sa vždy snažím ísť NA100%. Aj preto u mňa názov festivalu, NA100% absolútne rezonuje s tým, čo robím. Kedysi som veril, že všetci ľudia, čo nie sú bohatí, sú proste leniví. Pochopil som však, že každý máme rozdielne nastavenie hlavy, iné programy, prešli sme si každý iným spôsobom výchovy, čo je absolútne v poriadku. Nedá sa proste všetkých hádzať do jedného vreca. Verím, že každý, kto sa snaží zmeniť svet, by mal k tomuto pristupovať zodpovedne a dať do toho svojich 100%. Keď idete NA100% neexistuje žiaden limit."

 

"Kedysi som veril, že všetci ľudia, čo nie sú bohatí, sú proste leniví."

 

O: Ako ste sa dostali k tomu, že ste pricestovali na naše malé Slovensko?

 

"Bolo to celkom spontánne. Pri zakladaní NLP inštitútu u nás v Anglicku sme sa viezli v jednom aute s Katarínou Zacharovou (zakladateľka Real Woman, transformačného programu pre ženy, ktorý pomáha ženám prekonať obmedzenia a strach, pozn. redakcie) a ona mi navrhla či by som neprišiel na Slovensko robiť koučing, že ľudia na Slovensku ma potrebujú. Kedže som otvorený novým možnostiam a nikdy predtým som na Slovensku nebol, povedal som jednoducho áno. Myslím, že vtedy aj Katka zostala zarazená." (smiech)

 

O: Keď porovnávame slovenských a britských podnikateľov. Aké sú najväčšie rozdiely a prečo ste sa rozhodli robiť koučing a mentoring práve na Slovensku?

 

"Keď porovnáme tieto dve národnosti, určité rozdiely sa dajú ihneď spozorovať. Možno to bude znieť prekvapujúco, ale podľa mojich zistení sú Slováci oveľa otvorenejší a prístupnejší k duchovnému rozvoju. Na druhú stranu tu ale vládnu iné pravidlá. Každý Slovák hneď vie posúdiť, či je daná osoba úspešná, alebo nie, hľadiac na stav účtu. Viem, že po páde komunizmu sa tu veľa ľudí stalo bohatými. Chápem aj to, že tu existujú postkomunistické presvedčenia o tom, ako sú bohatí ľudia zlí, že sa k peniazom dostali určite nečistým spôsobom, alebo že sa nedá byť vnútorne šťastný len keď máte veľa peňazí. O tomto všetkom viem a absolútne s tým nesúhlasím. Viete, mám už v tom trošku prehľad. (smiech) Verím, že práve táto generácia má na to, aby zmenila svoje staré, zlé a nefungujúce programy. Vidím, že táto generácia, na rozdiel od britskej, nechce nechávať veci na ďalšie generácie. Chcú spraviť niečo inak. Ak chce Slovensko rásť, tak sa treba posunúť vpred. Práve toto sa snažím zmeniť. Mentalitu a programy. Síce pomaličky, ale dúfam, že krôčik po krôčiku sa mi to aj úspešne darí."

 

"Ak chce Slovensko rásť, tak sa treba posunúť vpred. Práve toto sa snažím zmeniť. Mentalitu a programy."

 

O: Prečo práve Košice? 

 

"Prečo Košice? Vysvetlím. Sú dvaja ľudia, ktorých mám rád. Obaja pochádzajú z Košíc. Jedným je Roman Lipták a druhou je Danka Pavlíková. Tento festival „NA100%“ ma skutočne inšpiroval, nakoľko pracujem na 100%. Toto je prvý dôvod. Tým druhým je dôvodom je, že mám veľmi rád Jara (pozn. Jaroslav Ragas). Vlastne spolu začíname podnikať. Jeho priateľka Petra festival NA100% spoluorganizuje. Takže je to jednoduché. Petra ma samozrejme požiadala, či by som prišiel a vystúpil. Som tým poctený. Len zriedka poviem na niečo NIE."

"Teraz poviem niečo pre čitateľov z Košíc. Viete, podľa môjho prieskumu, je Bratislava veľmi odlišná od Košíc. Mojím zámerom je prísť a zažiť mentalitu práve tohto mesta. Myslím si, že organizátori si dali tú námahu a zistili, že toto je to pravé publikum pre mňa a ja im verím. Som služobníkom energie, takže ak ma niekto o niečo požiada, musí byť pre to dobrý dôvod. Mám starosvetskú mentalitu. Nestretávame ľudí náhodne. Sú cesty, ktoré sú už dopredu naplánované a pripravené. My len kráčame po tej našej ceste."

 

 "Mám starosvetskú mentalitu. Nestretávame ľudí náhodne."

 

O: Aké kvality by mal podľa vás mať ten správny líder? Koho pokladáte za skutočného lídra?

 

"Úprimne, toto je skvelá otázka. Skvelý líder musí vidieť veci, ktoré ľudí spájajú, a nie rozdeľujú. Isto sa zhodneme, že líder musí vedieť ako inšpirovať. Nemôžete byť však inšpiratívnou osobnosťou ak nedokážete spájať ľudí. Práve preto ten správny líder musí vedieť ako spájať ľudí."

 

O: Čo by ste chceli odkázať našim čitateľom, ktorí sa zaujímajú o osobnostný a duchovný rozvoj a zvažujú prísť NA100%? 

 

"Môj odkaz čitateľom: Pripravte sa na to, aby ste sa zbavili všetkých starých spôsobov myslenia. Povedal by som, toho naprogramovania Vášho mozgu, ktoré Vám už k ničomu neslúži. Každý človek na tomto svete má osobnú cestu."

 

"Mal som mentora, bol priateľom môjho otca. Raz mi povedal: „Synu, v živote, ľudia sa narodia a strávia celý život v nevedomosti o tom, že majú dar. Dar, ktorý dostali, ktorý je nainštalovaný, vložený do ich vnútra tak, aby ho mohli nájsť. Žijú a zomrú. Povedal, sú aj iní ľudia, ktorí sa narodia a cítia, že je niečo, čo by mali v živote robiť. Avšak nikdy po tom nepátrajú a tiež zomrú. Potom je iný typ ľudí, ktorí cítia, že majú dar, začnú ho hľadať, no zomrú skôr než ho nájdu. Je ešte iný druh ľudí, povedal, tí si uvedomia, že majú dar, začnú ho hľadať a nájdu ho. Nájdu truhlicu s pokladom, no nikdy ju neotvoria a...zomrú. Sú však ešte iní ľudia, ktorí si svoj dar uvedomia, hľadajú a nájdu ho, vezmú tú truhlicu a otvoria ju: WOW! Toto je to, čo mám v živote robiť? Avšak nič s tým neurobia a zomrú. Potom je ďalší typ ľudí, ktorí si poklad uvedomia, hľadajú a nájdu ho, otvoria tú pomyslenú truhlu a použijú svoj poklad....pre ich osobný prospech a zomrú. A nakoniec, v tomto svete je len veľmi málo ľudí, ktorí si svoj poklad uvedomia, hľadajú ho, nájdu ho, otvoria ho a použijú ho...pre zlepšenie života iných.“ Vitajte v mojom svete..."

 

"Znalosti sú večné. Neukončil som poslednú vetu “a zomrú“ náročky, lebo títo ľudia nezomrú. Stanú sa večnými. To je to, čo voláme ODKAZ / POSOLSTVO / DIELO. Ak Vám dám jednu vec, ktorá Vám zlepší život, ja síce zomriem fyzicky, ale moja metóda alebo myšlienka bude žiť ďalej vo Vás. Budete ju ďalej používať. Možno ju odovzdáte Vašim deťom, Vášmu bratovi, či sestre, priateľovi. Ostane tu naveky. Skutočná večnosť je dosiahnuteľná. Voláme ju STELESNENÉ DIELO. Dodnes hovoríme o Senecovi alebo napríklad o Einsteinovi. Stále sú medzi nami, rozmýšľame ako oni. Dnes sa opierame o velikánov, ktorí tu boli pred nami. Preto neexistuje koniec pre toho, kto svoj dar využije pre dobro iných."

 

"Ak Vám dám jednu vec, ktorá Vám zlepší život, ja síce zomriem fyzicky, ale moja metóda alebo myšlienka bude žiť ďalej vo Vás. Budete ju ďalej používať. Možno ju odovzdáte Vašim deťom, Vášmu bratovi, či sestre, priateľovi. Ostane tu naveky."

 

PRáVE preto sa oplatí prísť na festival na100%. už len kvôli tejto jednej veci.

 

Pre iamcool.sk a festival NA100% spracoval a preložil Pavol Markovič. Vstupenky NA100% si ešte stále môžete zakúpiť za zvýhodnenú cenu na www.na100percent.sk

©2016

3
Super článok
3
0
0
Nič moc
O autorovi
Na100% Na100%
Festival NA100% - Najväčšia akcia osobnostného rozvoja na východnom Slovensku
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť