Rozvíjajte svoje schopnosti

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Možno ste aj vy zo školských lavíc odchádzali nadšení už len preto, že ste sa konečne nemuseli nič učiť, či písať si domáce úlohy. Škola akosi nebaví nikdy, teda okrem hodín, kedy sa neučí, no v tom prípade to považujeme skôr za stratu nášho času.

 

Nástup na trh práce nás však z tohto omylu veľmi rýchlo preberie vždy. V škole sme mali učenie a písanie domácich úloh ako jedinú povinnosť, no v práci sa k tomu pridá 8 hodinová šichta, čím sa veľmi rýchlo rozplynú aj naše predstavy o dobrom zárobku za minimum námahy. Takto to jednoducho funguje. Aby ste mali slušnú výplatu, musíte si najskôr vybudovať kariéru. Keďže je veľa nezamestnaných, je aj získanie tej prvej pomerne komplikované. Následne však zisťujeme, že sa nevieme uplatniť v obore, ktorý sme roky študovali. To sa stáva oveľa častejšie, ako by ste si mysleli. Alebo sú v škole naučené postupy zastaralé a v praxi to vyzerá celkom inak. Tak, či onak aj v zamestnaní sa vzdelávaniu nevyhnete. A keďže sa v práci vyžaduje aj vlastná iniciatíva, určite budete čítať odbornú literatúru aj večer pred spaním.

 

Ak teda podobné vzdelávanie neberiete ako príťaž, je to len vo váš prospech. Rovnako však musíme veľmi rýchlo prehodnotiť náš vzťah k vzdelaniu všetci. Takéto rozvíjanie našich schopností totiž nemá dopad len na sumu na výplatnej páske. Zlepšiť si tak môžete všeobecný prehľad, a aj ak sa rozhodnete pre zmenu zamestnania, budete mať čo ponúknuť.

 

Vzdelanie nám nikto nevezme, rovnakým smerom by sme však mali viesť aj naše deti. Netreba však podceňovať ani svoje záľuby. Práve tie pomáhajú odbúravať stres, ktorý nás ničí asi najviac. Plánujte teda vo svojom voľne aj športové aktivity, prechádzky, alebo si zahrajte na svoj obľúbený hudobný nástroj. Hudba vám pomôže aj nové poznatky získavať rýchlejšie a jednoduchšie.

7
Super článok
7
2
2
Nič moc
O autorovi
Seocentrum Seocentrum
Sme spoločnosť zaoberajúca sa optimalizáciou webových stránok.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť