Ako vybieliť zuby vo Photoshope

Blížiace sa kurzy

V tomto videu sa naučíme techniku bielenia a zarovnania zubov vo Photoshope.

 

4 jednoduché kroky ako vybieliť a zarovnať zuby vo Photoshope. Naučíme sa ako spraviť výber časti fotografie, ako upraviť odtieň a sýtosť, ako pracovať s nástrojom "skvapalnenie" a ešte oveľa viac.

 

#1 Označenie zubov

 

V prvom kroku použijeme nástroj Lasso (L), označíme si časť zubov, ktorú chceme editovať. Ak prvotné označenie nie je podľa našich predstáv, môžeme ho upraviť, a to podržaním klávesy Shift – umožní do výberu pridať predtým neoznačené časti. Prípadne, ak Váš výber presahuje do nežiadúcej časti, tak pomocou klávesy Alt môžeme z výberu odstrániť označenie tejto nechcenej časti.

Výber dokončime nástrojom “Spresniť okraje / Refine edge” (Select – Refine edge) pomocou nastavenia “Rozostrenie / Feather” Váš výber mierne rozostríme, aby prechod od upravovanej a neupravovanej časti fotografie bol čo najjemnejší.

Po dokončení výberu si vytvoríme novú vrstvu, uistite sa, že máte aktívnu túto novú vrstvu a vytvoríme si novú skupinu (Ctrl + g / Cmd + g), teraz pridajme masku. Vďaka tomu sa všetky úpravy, ktoré budú vytvorené v rámci skupiny, zobrazia len vo viditeľnej časti masky.

 

#2 Odtieň a sýtosť

 

V rámci skupiny si vytvoríme novú vrstvu úprav a zvolíme “Odtien a sýtosť” (adjustment layer – hue/saturation), zaškrtneme si políčko “zafarbiť / colorize”, upravíme si nastavenie odtieňa a sýtosti do požadovanej polohy, výsledkom tejto úpravy by malo byť odstránenie nežiadúceho zafarbenia zubov.

 

#3 Vybielenie zubov

 

Zvolíme si novú vrstvu úprav – krivky (adjustment layer – curves) a potiahneme krivku od stredu tak, aby sme zuby zosvetlili. V tejto vrstve si otvoríme “Voľby prelínania – Blending options” a v spodnej časti nastavíme “Podkladovu vrstvu – Underlying layer” tak, aby sme dosiahli zosvetlenie tmavých častí. Ak nebudete s nastavením spokojní, môžete sa k tomu kedykoľvek vrátiť.

Vytvoríme si novú vrstvu, zvolíme výplň vrstvy (shift – delete) a vyplníme ju bielou farbou. Ďalej postupujeme rovnako ako v predchádzajúcm kroku, no tento krát budeme zosvetlovať svetlé časti zubov “highlights”, snažíme sa dosiahnuť, aby biela farba vrsty neostala na povrchu, ale stala sa súčasťou zubov.

Vybielenie je hotové :)

 

#4 Zarovnanie zubov

 

Vytvoríme si novú vrstvu a uistíme sa, že táto vrstva už nie je súčasťou skupiny, vrstva musí byť vytvorená nad ňou. Stlačíme (Shift + Alt + Ctrl + e / Shift + opt + cmd + e), čím do tejto vrstvy zoskúpime všetky viditeľné vrstvy. Zvolíme (Filter – Liquify “Skvapalnenie”), vyberieme nástroj “Forward warp tool”, klikneme a posúvame obrazové body fotografie do požadovanej polohy. (V pravej časti obrazovky si môžeme meniť nastavenia tohto nástroja – veľkosť, hustotu, tlak).

 

ĎAKUJEM ZA SLEDOVANIE TOHTO VIDEA. AK SA VÁM MOJE VIDEÁ PÁČIA, PRIHLÁSTE SA K ICH ODBERU SÚ ÚPLNE ZDARMA!

 

Všetky photoshop tutoriály nájdete na: http://www.photoshopacademy.eu

Nájdete nás aj na SS: FACEBOOKTWITTERYOUTUBE

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Lukáš Maxim Lukáš Maxim
Moje meno je Lukáš Maxim a som tu preto, aby som Vás naučil upravovať Vaše fotografie vo Photoshope...

Photoshop je úžasný nástroj, s ktorým si svoje fotografie dokážete vylepšiť akokoľvek chcete, problém je: AKO NA TO? To je hlavný dôvod prečo vznikajú tieto návody, aby ste nadobudli zručnosti, znalosti a inšpirovali ste sa vo svojej kreativite. Chcem, aby ste to všetko robili s úsmevom a bavili sa pri tom rovnako, ako ja :)

Každý týždeň pre Vás pripravím video tutorial, v ktorom Vás zoznámim s funkciami Photoshopu a naučím Vás používať a aplikovať do fotky špeciálne efekty, farby, retuš, kompozíciu a ešte oveľa, oveľa viac.. Na stránke http://photoshopacademy.eu/ nájdete každý týždeň množstvo nových fotografií a príspevkov, ktoré inšpirujú mňa a verím, že budú rovnako inšpiratívne aj pre Vás.

Ďakujem Vám za sledovanie mojich videí, ak Vám boli videá nápomocné v práci s Photoshopom, zdieľajte ich na svojich sociálnych sieťach.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť